Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Muszáj a gátvarrásnak fájnia?

Muszáj a gátvarrásnak fájnia?

Figyelt kérdés
Itt sokan azt írják, hogy rosszabb volt, mint maga a szülés, kevesebben pedig meg se érzik. Miért nem lehet ezt normálisan érzéstelenítéssel csinálni??? Úgy hangzik, mintha olyan természetes volna, hogy valakit érzéstelenítés nélkül megműtenek. Azt értem, hogy a szülésnél az érzéstelenítés nem mindig ajánlott, hiszen a picire is hatással lehet, meg a szülés folyamatára is, de a varrást miért csinálják így??????

2014. márc. 9. 12:54
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ milyen mély(milyen mélyen kell varrni) a vágás/repedés és meddig tart.

Első szülésemnél vágtak,de repedtem is belül,és mivel mély volt,ezt nem tudták kellőképp fájdalomcsillapítózni.40 percig varrtak,tényleg rosszabb volt mint a szülés!!

2. szülésemnél is vágtak(nem kellett volna,de nagyon gyorsan jött fiam,a szülésznő szerint tuti szétrepedek ha nem vágnak)Itt inkább kellemetlen volt,mikor szóltam,tettek rá még csillapítót,kb 10 perc volt az egész.

És szerintem ez nem feltétlen orvos kérdése.Én mindkétszer ügyeleten szültem,de nagyon jófejek voltak!Sógornőm magánklinikán szült,neki is fájt a varrás,mert ő is mélyen repedt, ott pedig biztos nem spóroltak a fájdalomcsillapítóval!

2014. márc. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Közben annyit találtam, hogy ha a méhszájat is varrni kell, azt nem tudják érzésteleníteni, ezért nagyon fontos, hogy csak akkor nyomjon az ember, ha teljesen eltűnt a méhszáj.
2014. márc. 9. 14:04
 13/17 anonim ***** válasza:
Nekem a mehszajat is kellett varrni. Az tenyleg nagyon faj. Sot, meg kaparni is kellett, mert a mehlepenybol bennmaradt egy darab. Na akkor ereztem, hogy elve kibeleznek. Mindez erzestelenites nelkul volt, mert nagyon vereztem, igy nem volt ido erzesteleniteni, gyorsan ki kellett szedni a bennmaradt lepenyt.
2014. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a szülésznő, hogy azért nem szívesen adnak lidocaint, mert az érzéstelenítő hatására megduzzadnak a szövetek és nehezebb a tökéletes varrás és utána is fájdalmasabb a varrt terület. Tehát néha érdemesebb nem érzésteleníteni.
2014. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerekként sérültem meg lent. Akkor altatásos műtéttel varrtak össze, de mivel siettek, és nem volt megfelelő altatókészlet kicsi gyerekhez, neki álltak anélkül. Hát mit ne mondjak... Évekig kísértett, aztán amikor teherbeestem, újra. Amikor az orvosommal beszéltem a szülésről, kerek-perec megmondtam, hogy vagy érzéstelenítéssel varrja össze a gátsebet vagy jobb, ha előre szól, hogy így nem vállalja és keres mást, mert ettől jobban félek mint a szüléstől. Elmeséltem neki, hogy ez miért fontos. Ő azt mondta, hogy megérti, de ő még soha nem varrt érzéstelenítés nélkül, egyszerűen el sem tudja képzelni, hogy valakit mi visz rá erre, és külön oda fog rá figyelni, hogy ne legyen egy kicsit sem fájdalmas, bár azt hozzátette, hogy a korábbi heget nehezebb érzésteleníteni, így többedik szülésnél (nálam első szülésnél, de második varrásnál a baleset miatt) lehet olyan, hogy egy-egy terület érzékeny marad, de mondta, hogy ebben az esetben szóljak, és akkor ad még plusz érzéstelenítőt. Amikor aztán szülés után neki állt a varrásnak, én imádkozni kezdtem, és könyörögtem, hogy adjon érzéstelenítőt, és adott, mondta, hogy hiszen ezt megbeszéltük. Az érzéstelenítőből is csak az első szúrást éreztem, semmi mást. Én bőgtem, amikor megköszöntem neki, hatalmas kő esett le a szívemről. Az egész terhesség alatt nyugtatott, hogy nem lesz probléma, és egy magára valamit is adó orvos nem kínozza a beteget azzal, hogy érzéstelenítés nélkül gátvarrást végez, maximum, ha 1-2 öltés kell, és a páciens úgy dönt, hogy nem kér fájdalomcsillapítót, bár ő azt mondta, hogy ilyennel eddig alig találkozott.
2014. márc. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok:

Nekem repedt a méhszájam, de én annak a varrását sem éreztem, és nem lidocainnal érzéstelenítettek, hanem mással, de a nevére már nem emlékszem. És semmi gondom nem volt a gyógyulással sem, a szülés után pár órával, már ültem rendesen, könnyen wc-ztem stb, pedig a gyerekkori tapasztalat miatt ettől is nagyon féltem. De aranyos volt az orvosom, mert adott tanácsot az első wc-zéshez is, mert arról is panaszkodtam, hogy félek, hogy elreped a seb akkor.

2014. márc. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Hát nekem a varrás nagyon fájt. Pedig kaptam rá érzéstelenítőt. Mondjuk engem belül is kellett varrni :( Nem mondom hogy annyira borzalmas volt mint maga a vajúdás, de már miután mindenen túl voltam hulla fáradtan már annyira személyes sértésnek vettem, hogy még ilyenekkel is zaklatnak hogy az hihetetlen. Szegény doki már csak pislogott rám mert én egyfolytában instrukciókkal láttam el hogy mikor fejezze már be. Mondjuk varrt is vagy 40 percig.
2014. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!