Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki leírná nekem részletese...

Valaki leírná nekem részletesen hogy hogyan zajlik a császármetszés? Az elejétől a végéig minden érdekel!

Figyelt kérdés
2014. márc. 10. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nemrėgen szültem császárral, 37. heti Nst re mentünk csak be, de annyira rossz lett az eredmėny, hogy azomnali császár lett belőlle.

Először felveszik az adatokat, aztán előkėszítenek a műtėtre. Levetkőzöl,kapsz egy kincstári hálóinget, leborotválnak, kapsz beöntėst, aztán lezuhanyzol. Kapsz egy ágyat ahol rádteszik az Nst -t infúzióra kötnek , meg felteszik a katėtert. Aláíratják a papírokat, aztán irány a műtő . Ott felülsz a mütőasztal szėlėre ės domborítasz, majd beadják az ėrzėstelenítőt. Nem fájdalmas, darázscsípės szerű ėrzės. Aztán lefektetnek ės lekenik a hasadat betadinos fertőtlenítővel , utána rádterítik a zöld takaró fóliát . Csinálnak egy ėrzėspróbát hogy hatott e rendesen az ėrzėstelenítő. Majd vágnak, ės nemsokára hallhatod is a babát felsírni. Megtörölgetik, rendberakják, aztán ha jól van megmutatják. Utána tėged is összevarrnak ės vėge is a műtėtnek, visznek az őrzőbe. Ott szėpen fekszel 6 órát anėlkül hogy a fejed megemelnėd, majd felkeltenek, lemosdatnak. A babát is ekkor kapod meg, bár ez erősen kórház függő. Ėn már a.műtėt után 20 perccel szoptathattam, persze segítsėggel. Az első pár nap rossz, mert a friss seb fáj, ės nehėz mozogni, de a baba miatt muszáj, de napról napra jobb.

Azėrt a sima szülės után minden sokkal.egyszerűbb volt. Három gyermekem van , kettő simán született.

2014. márc. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majdnem ugyanez volt a rendszer, csak nem volt sem borotválás, sem beöntés, sem zuhanyzás és a katétert már érzéstelenítés után kaptam meg, így nem éreztem.
2014. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 11. 12:58
 4/7 kriszti086 válasza:

Szia! Nekem is egy hónapja volt ,de nekem kint Németbe.

A műtét: Reggel 7kor beértünk a kórházba mentem az előkészítőbe ott velem volt párom végig! Elsőnek kaptam a kanült de ugye hiába mondtuk hogy a jobb kezembe szeretném a balba akarta a gyerek rakni ,jól el is baszta így újra kellet szúrni. Na mondhatom szépen néz ki még mindig! Aztán le kellet vetkőzni ,megkaptam a harisnyát ami végig rajtam volt bent a kórházba! Pancsi után kaptam mindig újat. Utána kaptam a katétert na az elég kellemetlen volt de biztos vagyok benne hogy azért mert nagyon kellet pisilni,de hiába mondtuk hogy el kéne menjek már nem mehettem. Így jó fél órát égett a helye.....aztán meg végig érzetem bent....nekem ez a része volt az egyik legkellemetlenebb.Persze toltak volna át a műtőbe a hebammém neki baszott a falnak és eltört az úja!!!! :))))) Igen ez volt a következő pont ahol tudtam hogy igen ez az én napom! :)))) Azért betolt a műtőbe ahova a párom nem jöhetett be egy darabig. Jött egy másik nénike szólt hogy ő az új hebamme. Ha az a néni nincs sokkal szarabbul élem meg az egészet!!! Amikor kaptam a spinált persze az se sikerült.....a nénike átölelt nyugtatott,folyamatosan mondta hogy vegyem a levegőt és hogy mindjárt vége! Másodjára sikerült. Éreztem ahogy zsibbad a bal lábam ,majd a jobb. Maga a szuri kicsit kellemetlen volt de igazából simán túl lehet élni! Felfeküdtem kikötöztek,elkezdték kenni a hasam ,megkérdezték érzem -e mondtam hogy igen! Aztán felhúzták a paravánt párom bejöhetett. Én nagyon aggódtam hogy fájni fog mert végig éreztem a lábam ,ahogy vágnak azt is de nem fájt!!Nem is értem az egészet! Érezetem ahogy feszítik a vágást,ahogy húznak ,vonnak de semmi fájdalom nem volt. Felénél kellet szólni hogy nagyon hányingerem van és hogy mindjárt elájulok....vert a víz.....Gábor azonnal szólt és nyomtak belém egy csomó valamit kb 1 perc alatt jobban lettem.Aztán elkezdtek nagyon ráncigálni az egyik orvos pedig a bordáim alá nyúlt és elkezdte nyomni fentről a hasam,na azt kicsit éreztem! Utána pedig egyszer csak egy kis hang épp hogy halkan felsírt.....életem egyik legszebb perce volt. El se akartam hinni....Hozta a hebamme és megmutatta nekem ,majd ő meg apukája elmentek lemérni és elvágni a köldök zsinort. Utána hozták is egyből vissza és rárakták a mellkasomra. Ott volt egy szál kis pelusba kéken és kis mocskosan.... Így voltunk 3man a műtét végéig. Amikor vége lett apa és Bella elmentek a megfigyelőbe még engem átpakoltak a másik ágyra.Mire engem bevittek ők már össze voltak borulva. :))) Ott megint rám rakták és onnantól végig velem volt! Ami nagyon szar volt hogy közbe kaptam az oxitocint.....na az durva még lefolyik! OIyan görcsöket okozott hogy azt hittem soha nem fog elfogyni az az egy palack. Amikor azt leszedték sokkal jobb lett. A hasamra raktak egy 2-3 kilós kis zsákot és így voltam délutánig. Cserélték alattam a betéteket de nem volt vészes a vérzés.Kaptam 2 fájdalom csillapítót és pár óra múlva mehettem a szobámba. Este jött egy buzeráns nő akivel fel kellet állni.....na ebbe csak az a szép hogy teljesen fekvő helyzetből kellet felkeljek egyedül a fogóckodóval úgy hogy az a nő csak nézett! Másnap a német kismamát szépen felsegítették.....a háttámlát felhúzták neki és segítettek a lábánál mindennel.... Én meg ott húzóckodtam egyedül a katéterert is alig bírtam arrébb rakni....na meg a felállás...ha párom nincs ott nem is tudok felkelni....egyedül nem ment volna... Főleg nem a séta....na mindegy! Túl vagyok rajta! Másnap délután vették csak ki katétert....az sokkal gyorsabb volt mint a felrakás! Mondjuk 2 hétig fájt is hasam ha pisiltam... Vérzés azóta is alig alig van pár csepp.....azt mondták ez a normális csak ha elmúlik és belázasodok akkor azonnal doki....na köszi! Szurit minden este kaptam a lábamba,de itthon nem kell! 4szer kaptam és kész... Az viszont elég kellemetlen volt! Kis tanuló adta be 3szor és azt hittem lepetézek!! 1szer egy régi motors meg se éreztem!! :))) A varratok meg majd felszívódnak,a hegem szép! Alig sebes! sőt szinte nincs is rajta seb! Kicsit viszket néha de nem vészes!Ami nagyon rossz volt hogy felkelésnél mindig köhögnömkellet..gondolom a sok fekvéstől....viszont azt mondom neked hogy sokkal jobb mint a sima szülés!! Beszéltem ott kismamikkal akik simán szültek...hát ....én nem bánom hogy császároztak! :) Pedig annyira féltem tőle! Amikor megtudtam hogy az lesz ,mindenhol olvastam történeteket és nagyon paráztam...pedig aztán pikk pakk tényleg túl van rajta az ember! Sok szerencsét neked!! :))

2014. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi hogy ilyen bőven leírtad,de azóta már Megszületett a kislányom,és nem császárral
2014. ápr. 2. 21:40
 6/7 kriszti086 válasza:
Gratulálok hozzá!:) Sok egészséget nektek! :)
2014. máj. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. jún. 1. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!