Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sterilizálás terén mik a...

Sterilizálás terén mik a mostani szabályok?

Figyelt kérdés

30éves vagyok,van 2 gyerkőcöm,és májusban várjuk a 3. születését.

2 vetélés és munkám miatt vesz terhes voltam ill vagyok a 3.al is..

Most császárnál szeretném magam elköttetni..

Még nem beszéltem a dokimmal ez ügyben..

Mik a kritériumok???kell e fizetni érte??és ha igen kb mennyit??

(az első 2 gyerkőcöm császáros volt, 4500gramm és 4200gramm,és most is császár lesz)


2014. márc. 13. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne
2014. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1. Legkevesebb 21 éves

életkor


2. Cselekvőképesség megléte


3. Sajátkezűleg aláírt kérvény a sterilizáció végrehajtására


4. A páciens felvilágosítása a beavatkozás elvégzéséről, annak következményeiről, kockázatáról stb. Ezen beavatkozáshoz a kérvényező bármely közeli rokonát, akárt partnerét, mint kísérő személyt magával hozhatja. A kérvényező igazolja a felvilágosítás végrehajtását aláírásával.


5. A törvény által előírt gondolkozási idő legkevesebb 14 nap.


6. A kérvényező nő hozzájárulási aláírása közvetlenül a beavatkozás előtt.


Ez még most érvényben van, de hamarosan szigorítják.

2014. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"A beavatkozás elvégzésének feltételei


1. Legkevesebb 21 éves

életkor

2. Cselekvőképesség megléte

3. Sajátkezűleg aláírt kérvény a sterilizáció végrehajtására

4. A páciens felvilágosítása a beavatkozás elvégzéséről, annak következményeiről, kockázatáról stb. Ezen beavatkozáshoz a kérvényező bármely közeli rokonát, akárt partnerét, mint kísérő személyt magával hozhatja. A kérvényező igazolja a felvilágosítás végrehajtását aláírásával.

5. A törvény által előírt gondolkozási idő legkevesebb 14 nap.

6. A kérvényező nő hozzájárulási aláírása közvetlenül a beavatkozás előtt.

"


[link]

2014. márc. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én rákérdeztem a dokimnál és minimum fél évvel előtte kell kérvényezni, hogy császár közben elkössenek. Ha kifutottál az időből, utána már csak egy külön laparoszkópiás műtéttel (sajnos nem emlékszem, hány hónappal - talán fél év? - szülés után) oldható meg. Off: Férfiaknál egyszerűbb, kockázatmentesebb és esetlegesen vissza is fordítható az elkötés...
2014. márc. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát ha már elvágták, akkor ugyan vissza nem lehet fordítani. Az is végleges.
2014. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
én is akartam a 3.gyerek után 35 évesen,de végül nem császár lett,így nem csinálták meg ingyen,hanem ez külön műtét lett volna kb 30000ft-ért,de aki velem együtt feküdt bent ő megcsináltatta császárral együtt,neki a 2.babája született,39 éves volt,előtte pár héttel aláírt vmi papírt,de érdeklődj mi van nálatok most érvényben
2014. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:
72%
ne haragudj, a kerdesedre nem tudom a valaszt, de en kerdeznek valamit: az OK, hogy 3. baba utan nem szeretnel tovabbiakat, tehat az indokot ertem, annyit szeretnek tudni, hogy ilyen helyzetben az emberben cseppnyi bizonytalansag nincs? azert kerdezem mert en 6 honapja szultem a masodikat, egeszen tegnapig en is sziklaszirlardan hittem abban, hogy ennyi es ne tovabb,nem szeretnek tobb babat, rettegtem is a teherbeesestol, elgondolkodtam a vegleges megoldason is, es en nem tudom mi szallt meg tegnap (lehet megsutott a nap:-):-) ) de a szent elhatarozasom tegnap ahogy jott el is illant, kevet kaptam egy uj babahoz, nyilvan nem most, mert az elso 2 kozott is csak 16 honap van, es jelenleg nem tudnek felelosseget vallalni meg egy eletert, de olyan mellbevago volt az erzes, hogy tenyleg elgondolkodtam rajta, hogy vajom kepes lennek e elkottetni magam anelkul, hogy mondjuk 5-10 ev mulva meg ne banjam... remelem nem erted felre a kerdest, tenyleg erdekel a valaszod!:-)
2014. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, létezik valami Intra Vas Device nevű eljárás, amikor nem átvágják az ondóvezetéket, hanem egy szilikon dugót raknak bele.
2014. márc. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves 7.válaszoló

Értelek..Nekem is 18hó van a 2 gyerkőc között,és mivel hamarabb jött a tervezettnél a 2.én akkor úgy gondoltam hogy 2 bőven elég pláne hogy a nagyobb fiú kisebbik lány.....1-1....aztán ahogy telt az idő 3 éves lett a kisebbik,és átgondoltuk,meg születtek babák a környezetemben,és igen csak kedvet kaptam..És agy fél évre rá sikerült is...Így most ismét pici fiút várunk.

Sajnos sem anyagi helyzetünk nem igen enged meg többet,ill sajnos szülői támogatás sincsen anyumon kívül,akire azért számíthatok gyerekvigyázás...

A 3.babót is én akartam igazán aztán megbeszéltük párommal utolsó gyerkőc...És nem utolsó sorban nagyon nagynak születtek a babák,és a méhfal hasfal vékonyodik,így is a kiírthoz képest másfél héttel elöbb műt meg a doki..(Tesómnak is 3 baba van,4890gramm 4560gramm és 4320gramm a 3.babával 1 héttel elötte megműtötték szerencséjére,mert annyira el volt vékonyodva a méhfal hogy egy nagyobb emelésre berepedhetett volna és rámehettek volna mind a 2en...

Szóval nem is lenne javasolt sem a 4.és szerintem ez így 3 baba tökéletes,meg is beszéltük hogy 3 és kész.Ezek az indokok..Ha pedig kedvet kapok babázni sógornőmék most tervezik a 2.at :-)))))

2014. márc. 13. 19:10
 10/16 anonim ***** válasza:
Én most megyek majd elköttetni magam(42 éves leszek,3 gyerkőcöm van).Bárki elköttetheti magát,ha az alábbi tortúrán keresztül megy:be kell menni abba a kórházba,ahol a beavatkozást csinálják majd(leginkább ahova tartozol,ill.ahol a fogadott dokid van),alá kell írni a kérvényt.3 hónap elteltével ismét alá kell írni.Miután ismét eltelik a 3 hónap(tehát az 1. aláírástól számítva 6 hónap)lehet menni a beavatkozásra.Az összege 80000-igen,jól látod nyolcvanezer-ft.TB alapon,állami kórházban.Ezt azért találták így ki,hogy ne csináltassa meg mindenki nyakra főre(mivel eltörölték a 35 éves ill. 3 gyerekes kritériumot).A legegyszerűbben császár közben lett volna,ám én mindhárom gyereket hüvelyi úton szültem(csak ezért nem akartam volna császárt).A dokinőm mondta is,hogy szülés közben pikk-pakk megcsinálta volna,egy fillér pluszt nélkül(persze a szülésért kért tarifán kívül).Beszélj vele.
2014. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!