Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden császár előtt vajúdik...

Minden császár előtt vajúdik valamennyit a kismama, vagy van olyan, hogy csak simán műtenek és "ennyi" volt?

Figyelt kérdés
Tehát hogy mondjuk anyuka bemegy a kórházba és már műtik is?

2014. márc. 15. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok esetben nem vajúdik a kismama, csak megműtik. 1ik ismerősömnek is megvolt, melyik napon műtik, ez kb. 10 nappal a kiírt időpont előtt történt - programozott császár.

Valamint egy másik ismerősömnél észrevették vizsgálaton, hogy valami nincs rendben a magzattal és sürgősen megműtötték - sürgősségi császár.

Meg persze van az az este, mikor a kismama nagyon sokáig vajúdik és nem tágul, ezért kell műteni.

2014. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem igazán vajúdtam. Túlhordtam és az egyik vizsgálaton monta a doki, hogy ki vagyok tágulva. Kérdezte, hogy nincsenek-e fájásaim, de nem voltak. Akkor még hüvelyi szülésnek indult és császár lett a vége.
2014. márc. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, ahol eleve kizárt a természeten szülés, ott végeznek programozott császárt, és akkor a kiírt időpont előtt megbeszélik a dátumot, időpontot, amikor műtik. 2 ismerősömnél is így történt, az egyiknek orvosi oka volt, hogy nem szülhetett természetesen, a másiknál pedig már többedik "szülés" volt 2 császár után, ráadásul ikrekkel.


De olvastam már olyat (pont itt a gyakorin), hogy a doki meg akarja várni a vajúdást és akkor császároz majd...hát nem tudom, azért ez rizikós is lehet, mi van, ha nem ér be időben a kismama és már a szülőcsatornában lesz a baba, mire oda kerülne....

2014. márc. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek programozottja volt, mivel nem fordult meg a baba. De kapott előtte oxit és vajúdott pár órát.
2014. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem vajúdtam. Amikor már nem volt tovább tartható a terhesség, akkor megcsászároztak.
2014. márc. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy vajúdik. Csak akkor vajúdik előtte, hogy normál szülés közben döntenek a császárról.
2014. márc. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hetfo reggel mentem uhra, mondtak hogy faradjak a mutobe azonnal. Kicsit csalodott vagyok, hogy azt sem tudom mi az a fajas, de a lenyeg, hogy jol van a fiam.
2014. márc. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek is tuti császárja volt, faros első babával és vajúdott: éjjel elfolyt a víz, 2kor császározták délután, oxit is kapott. Nekem indítás volt, nem tágultam, 8 óra után császár lett, és akkor beszélgettem a dokimmal, ha nincs orvosi indoka anyukának és a babának is jobb, ha vajúdás is van.
2014. márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Változó, de legtöbb esetben hagyják vajúdni az anyát. Sajnos olyan helyzet is van, ahol tovább is, mint kellene. Mikor én születtem pl., akkor többen születtek császárral és nem volt műtő, ezért várattak. Egy ideig oxigénhiányos voltam, csoda hogy megúsztam károsodás nélkül.

Egy ismerősöm anyukájának pedig volt már egy császáros szülése, az orvos előre úgy döntött, hogy a 2. is az lesz. Szépen lassan, kényelmesen elment még kávézni, utána bemosakodott, beöltözött és mire odaért, a gyerek már megszületett természetes úton. :)

Szóval vajúdtatják a kismamát, ha csak nincs leeső szívhang/meconiumos magzatvíz. Állítólag jobb a babának, ezt hallottam de azt nem magyarázták meg, miért.

2014. márc. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!