Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jahn Ferenc kórházban hogy...

Jahn Ferenc kórházban hogy zajlik a szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Április 6-ra vagyok kiírva és Budapesten a Jahn Ferenc Kórházban fogok szülni. Nincs se fogadott orvosom, se szülésznőm. Hogy zajlik le a szülés és mit kell vinni magammal a kórházba?


Köszönöm


2014. márc. 20. 11:32
 1/3 Nina-chan27 válasza:

Szia! Én is ott szültem az első gyermekem. És nem akarlak megijeszteni, csak leírom tényszerűen, hogy zajlott nálam. Nekem sajnos negatív tapasztalatom van. Szóval erősen ajánlom, hogy írj szülési tervet, amiben tisztelet teljesen kikötöd, hogy; nem vezetheti le a szülésed orvos- és szülésztanhallgató! Ha nem zavarna, hogy ott van és figyel, azt írd bele, azt, hogy jelen lehet tanulás céljából. És ne ijedj meg, ha ilyesmit mondanak: 'ez tanulókórház' meg 'egyetemi, oktató kórház' , mert neked is jár a szülés probléma és aggodalom mentes levezetése. Amúgy vigyél legalább 2 hálóruhát, tenalady óriás nedvszívó betétet, wc papírt, tisztasálkodási szereket (szappan, shampon, tusfürdő) poharat, evőeszközöket, törölközőt (kicsit, nagyot), zsepkendőt, hazamenetelre ruhát magadnak, a kicsinek a hazamenetel napján hozzanak be neki is ruhát időjárásnak megfelelően, bentre kellhet neki babatakaró (időjárásnak megfelelően vékony vagy vastag), pelenka 2-5kg-os, popsi krém (ezeket nem biztos, hogy használni fogod, de lehet pont úgy alakul, hogy mégis kellhet), nyugtató cumi 0-2hó, tetra textil pelenka (kb.5 kicsi, 1 nagyobb) és lehet szükséged lesz majd mell/anyatej szívógépre-puma, ha nem indul meg a tejed.

Amikor ott szültem 2009ben, akkor kaptak a bébik ruhát és polyát, volt bent köldök kezelő, és szigorúan tilos volt átpelenkázni a reggeli szopi után, este 19-20h között volt a fertőtlenítő mosás, éjszakára kiadták a piciket, ha semmi gond nincs az egészségével, reggel 9körül volt a vizit, amin ellenőrzik a kismamákat. Van házirend fűzet, amit érdemes elolvasni, bent lóg a szobában. Remélem tudtam segíteni. Boldog, szép élményteli szülést kívánok, és erőt, egészséget a picinek!

2014. márc. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nina-chan27 válasza:

Szia! Én ott szültem az első gyermekem 2009-ben. Sajnos nekem negatív tapasztalatom van. De nem törvényszerű, hogy neked is úgy lesz. Maximum van rá esély, ezért ajánlom, hogy írj egy papírt (szülési tervet), amiben kikötöd, hogy orvostanhallgató/gyakornok ne vezesse le a szülésed! Jelen lehet, mivel oktató kórház, de ne gyakornok/tanuló/pályakezdő orvos vagy szülésznő vezesse le a szülést, hanem legyen ott tapasztalt orvos vagy szülésznő és ezen személy vezesse le. Ne ijedj meg, mikor mondják, hogy 'ez tanuló kórház' vagy 'egyetemi oktató kórház' , hanem határozottan, de tisztelettel tarts ki a papíra leírtak mellett, és írasd is alá azzal az ügyeletes orvossal és szülésznővel, aki soron van mikor szülsz illetve a vajúdás végén jársz (sűrű 5-3 percenként fájásaid lesznek). Ezzel megelőzheted, ami velünk történt anno.

A lista, ami kell(het):

Neked: Tenalady betét, kicsi és nagy törölköző, szappan, wc papír, sampon, tusfürdő, 2-3 hálóruha, eldobható bugyi vagy amit nem sajnálsz ha tökre megy 5-6db, fésű, pohár, fogápolási cuccok, evőeszközök, kevés kézpénz -jól dugd el majd-, egy váltás ruha hazamenetelre. Azt hiszem ennyi, de menetközben bent még kiderül még mi, és megkérheted egy hozzátartozód, h hozza be. Babának: takaró, 5db tetra textil pelenka, 1db nagy méretű tetra pelenka, sima pelenka, popsi krém, nyugtató cumi 0-2hó, hazamenetel napján egy babahordozó és időjárásnak megfelelő ruha. Minden terhesgondozós papírod, személyes okmányaid, apasági nyilatkozatot, kismamakönyved vigyed.

2014. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Nina-chan27 válasza:
Bocsi, hogy 2x írtam, de mobilról írok, és azt jelezte, hogy nem küldte el, így a másodikat igyekeztem rövidebben megírni.
2014. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!