Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátvarrásnál csak az fáj,...

Gátvarrásnál csak az fáj, amikor a tűt szúrják, vagy amikor a cérnát is húzogatják?

Figyelt kérdés
Első babám lesz,a szüléstől nem félek annyira,mint ettől a gátvarrástól.Olvastam valahol,ha a fenekemet próbálom minél jobban az ágyhoz szorítani,akkor gyorsabban tud haladni az orvos a varrással,ez mennnyire igaz?
2014. márc. 21. 11:11
1 2
 1/16 gabszem ***** válasza:
52%

hidd el nem fog érdekelni mikor már oda kerül a sor. Nekem amúgy nem fájt, elérzéstelenítik. Viszont nekem sokat varrtak belül és ott nem érzéstelenítenek mondván hogy ott nincsenek érzőidegek. na ott konkrétan éreztem mikor a tűt belémszúrták. És azt mondták hogy nem igaz hogy fáj.... hát

A fenekedet a fájásokkor kell az ágyhoz szorítani ami konkrétan lehetetlen volt számomra :)

2014. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésemnél varrták a gátamat. Elsőnél nem is éreztem, másodiknál csak kellemetlen volt.
2014. márc. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Hát nehéz lenne megmondani, de gondolom inkább a szúrás fáj. Nekem nagyon fájt, inkább megszültem volna még egyszer a lányomat, mint az a fél óra :(

Nyilván, ha nem ficánkol az ember, akkor jobban halad, nekem is mondogatta közben a doki, hogy engedjem el magam, de hát mégis hogy :(

Vágtak is, és kívül belül repedtem is, szóval jó móka volt. Nekem többen mondták még szülés előtt, hogy ez a szülés legrosszabb része, de nem hittem neki...most már osztom a véleményüket :( A fájdalom gondolom egyébként vajúdásnál nagyobb, csak a más tudatállapot és hormonok miatt mégis másmilyen. Szóval ki lehet azért bírni :)


De sokan vannak, akik azt mondják nekik nem fájt, reménykedj, hogy közéjük tartozol majd. Nem tudom mitől függ, engem is próbáltak érzésteleníteni hozzá, mégsem sikerült...

2014. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
Olyan erős csípkedő érzésként tudnám jellemezni. Mintha megcsípne valami baszott bogár..:/ Ezért nehéz egy helyben maradni, pedig muszáj lenne, hogy be tudja fejezni a doki. Nekem nem volt nagy gátsebem, de az a kb. 10 perces varrás is nagyon rossz volt.
2014. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én semmit nem éreztem a gátvarrásból. Szerintem ilyen fenékszorítos dologgal ne próbálkozz, majd az orvos szól, ha valamit csinálnod kell.
2014. márc. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én sem éreztem semmit a varrásból, kaptam elótte érzéstelenítőt az volt egy kicsit kellemetlen mikor beadták.
2014. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nekem fájt a varrás. Érzéstelenítőt adnak hozzá, a vágáshoz viszont nem. Nekem a tűszúrások fájtak pedig csak pici sebem volt, de amikor a combom felé eső végét varrta az orvosom, akkor azért kicsúszott egy auuu, még meg is lepődött a dokim hogy eddig ment szó nélkül, és a végén meg feladom? Azért próbáltam nyugton maradni, de tényleg, ezzel én már úgy voltam hogy felesleges macera, hagyjanak már békén, meg amúgy is hol a gyerek, adják már ide. A fenekedet fájáskor kell lenyomni, vagy legalábbis nem elhúzni és felemelni.
2014. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hát a vajúdás, sőt a kitolás hidd el 100-szor fájdalmasabb :) aranyos, hogy pont a gátvarrástól félsz :)

Szúrást érezni fogsz, többet is, hiszen lesz néhány öltés biztos, de olvastam, hogy van aki nem reped egyáltalán, amúgy nem fájdalmasnak mondanám, inkább csak szimplán szurkálós.

2014. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én éreztem minden egyes tűszúrást, cérnahúzást, de megérte!
2014. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is ettől rettegtem a legjobban. Mondtam is a dokimnak ( fogadott ) és jól tele is nyomott érzéstelenítővel igy nem éreztem. A szülésznő mondta is hogy lesz egy puklim mert annyit kaptam. :) De nagyon sokan mondják hogy borzasztoan fáj próbálj kérni érzéstelenítőt!
2014. márc. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!