Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mit érez a gátvarrásnál?...

Ki mit érez a gátvarrásnál? Igaz, hogy kétoldalra adják az injekciót? (ezt érezni?) Mennyi ideig tart a varrás? Sokáig gyógyol utánna? 1-2 hét? Krémezni is kell majd?

Figyelt kérdés
Állítólag,mikor metsz a doki,azt nem érzi a kismama.Gondolom felszívódót használnak ma már.29 hetesek vagyunk és egyre jobban foglalkoztat a dolog-mert első baba lesz.
2009. ápr. 3. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy kinél szülsz, de én mindháromnál kikötöttem, hogy gátmetszést csak végső esetben kérek. Szegény szülésznő és tágított jó sokáig, de megszültem mindhármat anélkül. a középsőnél repedtem egy egész picit, de az pillanatok alatt begyógyult.
2009. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Már nagyon sok kórházban gátvédelmet alkalmaznak, akkor nem minden esetben van gátvarrás. Az, hogy mennyi ideig tart, attól is függ, hogy "belül" is szükség van-e a varratokra. A Lidokain mennyisége is attól függ, mekkora területet kell varrni (stoppolni :)) )Azt nem tudom, hányszor szúrt a doki, nem éreztem.. Nem mondom, hogy a világon ez a legkellemesebb dolog, de kibírható. Engem varrtak már szinte közvetlenül szülés után, akkor alig éreztem, de olyankor is, amikor már "kihűlt" a seb és az nem volt valami jó. A gyógyulás is attól függ, hogy mekkora a varrat. Krémezni nem kell, fontos, hogy naponta többször lezuhanyozd majd és utána fel kell róla itatni a vizet. A sebhintőpor nem jó rá, mert nagyon kiszárítja. Esetleg van valamilyen Aloe verás spray, amit lehet rá fújni. Minden jót! Könnyű szülést! 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem is az érzéstelenítő miatt nem lehet érezni, hanem azért mert akkor vágja a doki amikor a baba feje (jobb esetben) nekifeszül a gátnak. Amúgyis az lesz a legkisebb gondod akkor. Nekem sem a vágás, sem a varrás nem fájt. Viszont utána...A gyógyulás az elég gyötrelmes.
2009. ápr. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
2. vagyok, igen, ha lehet, kérd meg a szülésznőt és az orvos, hogy szeretnél gátvédelmet..ha repedsz is egy kicsit, akkor se olyan, mintha vágnának. Ez saját tapasztalat:)))
2009. ápr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,


Bar en meg szules elott allok, de az ismeroseim akik a kozel multban szultek, valtozo tapasztalatokkal rendelkeznek, de az egyiknek csak par napig volt kellemetlen, nem is erezte a varrast, a masiknak viszont meg 1 honap utan is feszult, es kellemetlen volt( pedig o magankorhazba szult!). Sztem. fontos szarazon, es tisztan tartani. (Az aloe spray segithet.)

En viszont ahogy a tobbiek is irjak, inkabb a gatvedelemre szavazok. KB. masfel het alatt csak te magadnak egy esti 5 perces masszazzsal olyan eredmenyeket erhetsz el h. nem lesz szukseg metszesre, es akkor nem is lesz gond a vagassal, stb.

En mar tobb mint 1 hete csinalom, es mostmar csak "fenntartani" kell ezt az allapotot!

Szep szulest neked!

36 hetes kismama

2009. ápr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

felszivodot hasznalnak.

en nem ereztem se azt, hogy vágnak, se azt, hogy varrnak.

onnan tudom, hogy metszesem volt, hogy a doki mondta, hogy csak két centis, és mindjart befejezi a varrást, de semmit sem éreztem

a férjem kérdeztem milyen volt, de azt mondta, nem nezett oda, mert annyi vér volt, mint egy mészárszéken :)

2009. ápr. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nos, nekem elég szerencsétlenül alakult. A babám keze a fején maradt, így végigrepedt a hüvelyfalam, (talán a méhszáj is, ebben nem vagyok biztos) és a gát is egészen a végbél mellé. Pedig gátmetszés is volt és jól tágultam. A doki úgy mondta, hogy ami lehetett minden szakadt. Nekem így elég rossz volt a varrás, az injekciót nem éreztem, nem tudom kaptam-e, de éreztem a tűszúrásokat, nem fájt, de elég kellemetlen volt. Elég sokáig is tartott, nagyon fáztam, reszkettem, úgy dobtak rám takarót, mert pattogtam az asztalon. Az éjszaka borzalmas volt, a falat le tudtam volna kaparni, nem tudtam pisilni, katétert kaptam. Reggelre kiderült, hogy vérömlenyem lett a varrat mögött, elaltattak, felvágtak, kitisztították, újra varrtak. A varratokat talán 2-3 napon belül vették ki a gátsebből, belül felszívódós volt. A fenekemen egy tenyérnyi sötétlila folt volt kb. másfél hétig és két hétig nem tudtam igazán a fenekemen ülni. Utána napról napra jobb lett. Nem akarlak megijeszteni, de ilyen is van.

Ettől függetlenül életem legszebb élménye volt és bármikor újra végigcsinálnám!


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2009. ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,remálem nem lesz semmi gubanc nálam.Boldog babázást kívánok Mindőtöknek!
2009. ápr. 4. 04:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!