Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen jellegű fájdalmat...

Milyen jellegű fájdalmat éreztetek vajúdásnál?

Figyelt kérdés

Olyan, mint a menstruációs görcsök, csak jóval erősebb?

Vagy teljesen más érzés volt? Mihez lehet hasonlítani?

Szeretném tudni, hogy kb mire számítsak. :)



2014. márc. 27. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem olyan volt mint a menstruációs fájdalom,csak sokkal erősebb, először enyhe fájás volt majd erősödött, és lassan elmúlt (ez egy percig tartott).
2014. márc. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan volt, mint a menstruációs görcs, csak erősebb, és sugárzott a derekamba.
2014. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Három gyermek született, nem volt egyforma a szülési fájdalom. Az első egykönnyen született, amikor éreztem az egész hasra kiterjedő fájást, olyan volt mint amikor összehuzódna a méh, hogy azáltal segitse megszületni a babát, fél órán belül meg is született. A második fiúnál 3 óra hosszáig voltak méhösszehuzódásos fájdalmak, erősebbek, a harmadiknál 6 óra hosszáig, és semmilyen testtartásban nem volt jó. Sem ülve, sem fekve,sem sehogy.

nem szabad elrettenni. Azok a fájdalmak olyanok, ami boldogsággal teli fájdalom. te is segiteni akarsz a babának, hogy mihamarabb és jól megszülessen, és alig várod hogy láthasd, és azok a boldogsággal teli várakozások minden fájdalmat elviselhetővé tesznek.

2014. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Hiába írunk bármit is,nem fogod tudni elképzelni.Olyan fájdalom ez amilyet még nem éreztél

Én úgy éltem meg,mintha késsel szurkáltak volna össze-vissza,mintha kibeleztek volna.Soha nem éreztem még csak hasonlót sem.

2014. márc. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon tudom, milyen a menstruációs görcs, de semmiképp sem hasonlítanám az én fájásaimat görcsökhöz.

Inkább úgy mondanám, olyan érzés, mintha hatalmas, szétfeszítő, nagyon fájdalmas nyomás lenne az alhasadban, amikor tágul a méhszáj. Olyan mértékű, hogy legszívesebben szétordítanád az egész épületet. Mintha valaki szét akarna belül szakítani. Tolófájások környékén meg hatalmas székelési inger. Én kibírtam egy hang nélkül, bár nem volt könnyű, nyöszörgés azért akaratlanul kijött pár.:D

Tudtam, hogy fájdalmas lesz, az is volt rendesen, hányingerem is volt, de mindenképp ki lehet bírni. Azt hallottam, vannak, akiknek jóval kisebb fájdalmaik vannak vajúdás alatt, hát nekik szerencséjük van (pedig, ami azt illeti, sokat mozogtam terhesség alatt, bár nem tudom ezen mi múlik, a fájdalomküszöböm sem olyan alacsony, mégis..), de tartozz Te is közéjük.:) Könnyű szülést kívánok, meg sok egészséget a Picinek és Nektek is.

2014. márc. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"Mintha valaki szét akarna belül szakítani."


Pontosan!

2014. márc. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia! Én az erősségét egy "jó kis" vesegörcshöz tudnám hasonlítani. Annyi különbséggel, hogy a vesegörcs egyfolytában fáj, nem tudni mikor lesz vége és nincs semmi értelme, a szülési fájások rendszeres időközönként jönnek, kisebb szünetekkel tarkítva és van értelme. Persze, akinek vesegörcse sem volt... az örüljön neki!!! :) Nekem mindkettőben volt részem és inkább szülök 10 babát, mint egyszer vesegörcsöm legyen!!!!!


Könnyű szülést!

2014. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" a hasam alsó fele fájt. Mint a mesis görcs, csak 100-szor erősebb.
2014. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4 ujjnyi tágulásig olyan volt mintha valaki teljes erőből rúgdalná a méhszájamat és közben az egész méhemet pedig próbálná valaki összenyomni minél kisebbre. 4 ujjnyi után pedig azt éreztem, hogy szétszakadok, mintha az alien, nyolcadik utas a halál akart volna kimászni belőlem, legalábbis a férjem szerint ezt hörögtem a szülőágyon a végén.
2014. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves 5-ös válaszoló leírta kereken, pontosan. Nálam is ilyen jellegű volt, sajnos én sem tartozom azon a szerencsés emberek közé, akik szerencsésebbek fájdalom terén. Férjem mérte az időt, 40 másodperc volt a 2 fájás között. A fájás kb. 1 perces volt. De ez én vagyok. Így is azt mondom, be merném vállalni a kistesót, mert az érzés felülmúlhatatlan. Fáj, kegyetlenül, ott és akkor az ember totál "transzban" van. :) Sikeres szülést, és boldog babázást neked. Kívánom, hogy olyan jó élmény maradjon neked is a szülés, mint nekem :) Egy 8 hónapos baba anyukája :)
2014. márc. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!