Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek korai 23 évesen...

Szerintetek korai 23 évesen szülni?

Figyelt kérdés
Pár hónapja rámört az érzés hogy gyermeket akarbe!!szüleim teljes mértékben támogatják az ötletet.viszont az ismerőseim mind lehurrognak hogy nem vagyok normális,meg hogy majd megbanom és úgy néznek rám mint egy dilisre.Boldog párkapcsolatban élek a párom 28 éves és benne lenne.nem értem miért viselkednek így...
2014. ápr. 6. 17:50
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Akarbe helyett akarok :) elirtam. És még annyi hogy szörnyen vágyom a babára. És nagyon rosszul esik az emberek reakciója... :(
2014. ápr. 6. 17:52
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Van munkaviszonyod legalább 1 éve? Külön éltek a szüleitektől? Van lehetőségetek gyűjtögetni? Szeretitek egymást? Ha igen, akkor nem kell másokkal törődni...
2014. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hová és mire, értem ez alatt, hogy meg tudjátok adni amit kell, stabil a kapcsolatotok, saját jövedelmetek van és külön laktok, pont ideális.
2014. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
96%
Én is 23 évesen szültem egy éve. Szerintem abszolút ideális körülmények közé, egy éve voltam férjnél, a párommal harmadik éve voltunk együtt, ebből egy év együttélés, másfél évet dolgoztam a szülés előtt, a munkahelyemre várnak vissza. A férjem most 26 éves. Szerintem nem feltétlen a koron van a hangsúly, inkább a körülményeken. Dolgoztál már? Anyagilag hogy álltok? Van félretett pénzetek?
2014. ápr. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
77%
Nem korai.
2014. ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
50%
Egyáltalán nem korai. (nagymamám már 19 évesen szült, anyukám 21 évesen) És ha te nagyon szeretnéd a babát, akkor soksikert hozzá!!!
2014. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem korai. Ha lelkileg mindketten késznek érzitek magatokat a gyerekvállalásra, akkor hajrá! Ez manapság sajnos egy eluralkodó tendencia, hogy minél később szülünk. Én is sajnos elég későn, 36 évesen szültem az első gyermekemet, most 38 évesen várom a 2. babámat. Belátom, sokkal több türelmem, energiám lenne hozzá huszonévesen. Semmiről nem mondasz le miatta (általában ez a duma szokott elhangozni), miért ne lehetne maga a gyermek az életcél.Vagy ha mégis más célod is lenne, akkor a gyermek mellett pár év múlva is elég fiatal lennél hozzá, hogy megvalósítsd (gondolok itt pl még iskolák elvégzésére, stb) Nem bántam meg semmit, imádom a kislányom, és a pocaklakót, de ha újra kezdhetném, legalább 10 évvel én is korábban szülnék. Nem beszélve arról, hogy az apukája is most 46 éves, nagypapa korú lesz, mire az első gyermekünk leérettségizik. Összefoglalva: szerintem 23 évesen már lehet valaki elég érett, felelősségteljes és vágyhat arra, hogy gyermeke legyen. Szerintem ideális kor. Sok sikert!
2014. ápr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nagyon jó cégnél dolgozom három éve.jó fizuval. A párom is ugyanitt. A pénz sem gond.annyira örülök a sok pozitív hozzá allasnak:)
2014. ápr. 6. 18:04
 9/36 A kérdező kommentje:
Annyi hogy a párom szüleinel lakunk egyenlőre de tündéri mindkettő. És szívesen látnak.persze ha nagyobb lesz a lurko akkor külön megyünk majd.
2014. ápr. 6. 18:05
 10/36 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az életkorban az már nem kérdés, hogy korai-e, hiszen felnőtt nő vagy. Inkább azt kellene mérlegelni, hogy megvannak-e hozzá a megfelelő körülmények, főként anyagilag.
2014. ápr. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!