Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a szülése ("könnyű...

Milyen volt a szülése ("könnyű"-gyors, hosszú-fájdalmas) annak aki könnyen teherbe esett, és probléma mentes volt a terhessége (nem hányt, nem lett aranyere stb. )?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 19:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Első próbálkozásra estem teherbe, semmi bajom nem volt végig. A 39. heti NST-n nagyon rosszak voltak a szívhangok, oxi terhelés jött, amitől beindult a szülés, 5 órán át vajúdtam, semennyit nem tágultam, aztán egyszercsak eltűnt a szívhang, kb. 5 másodpercre, és alig (40-50) jött vissza, a férjem orvos, szerinte akkor is totál aritmiásan és rendesen extrázott is szegény kislányunk. Leállították a fájásokat, katéter, áttoltak a műtőbe, az anesztes félreszúrta az érzéstelenítőt, a fél oldalam zsibbadt csak le (később a szúrás helye elfertőződött), az utolsó pillanatban emelték ki a lányunkat, aki hála az Istennek makk egészséges volt. A felépüléssel nem volt gond, a szülés rémálomként maradt meg, de nem is a fájások, inkább a stressz miatt. Túlléptem rajta, de nehezen.
2014. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy mennyire számít problémamentesnek a terhességem, végig dolgoztam, utolsó nap is még majdnem 10 km-t sétáltam, mert bevásároltam, intézkedtem. De terhességi cukrom volt, ami viszont nem okozott semmi gondot, csak diétáznom kellett, de előtte is hasonlóan étkeztem, így nem volt ez sem probléma különösebben. Gyorsan szültem, este fél hétkor elfolyt a magzatvíz, 9-kor indultak a fájások, de nem gondoltam, hogy azok már rendes fájások, igazából éjféltől fájt, és 1 előtt már megszületett a fiam.
2014. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Sajnálom, hogy így történt, de remélem azóta minden rendben van!
2014. ápr. 8. 19:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Első hónapban terhes lettem, szinte 2-3 héttel azután, hogy kiejtettük a szánkon, hogy akár jöhetne is a baba. Semmi terhes tünetem nem volt, sosem volt semmi bajom egész terhesség alatt. 30 óra vajúdás után (burokrep., oxi és társai után), császár lett a vége. Aranyerem nem lett. A fájások a harmincadik órára már olyanok voltak, hogy úgy éreztem, ott halok meg. Szerintem nincs összefüggés a terhességi tünetek és közérzet és később a vajúdás és szülés között.
2014. ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1. hónapban megfogant a lányom, 10-12. hét között hánytam, problémamentes terhesség, brutálisan hosszú és fájdalmas vajúdás, hosszú kitolási szakasz (szinte nem is voltam magamnál). Szóval könnyű teherbeesés - hosszú, fájdalmas szülés.
2014. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első hónapban terhes lettem. Semmi gondom nem volt, se hányás se görcsök, egyedül szeméremcsont fájdalom.

Viszont a szülés egyszerűen nem indult be, egyetlen fájás se volt, még jósló se, méhszáj atomzárt még csak felpuhulva sem. 41+1en úgy látták hogy hipoxia állhat fenn (elöregedett méhlepény, elégtelen flow) így császár lett. Szerencsére, mert már meconiumos volt a magzatvíz, kapott is egy fertőzést a baba.


Szerintem sincs összefüggés a terhesség lefolyása és a szülés közt.

2014. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
2. hónapban megfogant a fiam, mondjuk hánytam, de a hányás természetes, nem probléma a terhesség során, más különösebb gond nem volt. Gyors (6 órás) szülésem volt, de a kitolás 3 órás volt, ezért nehéznek nevezném inkább.
2014. ápr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1. hónapban fogant meg a kislányunk, problémamentes terhességem volt, nem voltam rosszul még a végén is azt mondtam nem is érzem magam terhesnek. 40+6 on indították a szülést, 3 és fél óra volt összesen míg meglett a pici. Viszont végig nagyon erős fájásaim voltak.
2014. ápr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. terhességem az első próbálkozós hónapban fogant, semmi tünetem nem volt, sajna 9 hetesen missed ab lett a vége.

2. terhességem is egyből sikerült, problémamentes terhességem volt, egyetlen egyszer hánytam, de a kaját okoltam. 40+5 hetesen indított szülésem volt, kb. 4 óra alatt lett meg a baba. Mivel a keze a feje melett maradt, így kicsit szorult, teljesen szétszakadtam (méhszáj, hüvelyfal gàt), mire a 4 kilós kis testét keresztülpasszírozták. Emiatt lettek szülés után komplikációk, de életem legszebb élménye maradt. :)

3. terhességem a 3. hónapban sikerült, kicsit nehezebben viseltem, néha émelyegtem. 40 hetesen derült ki, hogy vírus miatt császározni kell. Reggel 6-ra kellett bemenni, délután 2-kor "hipp-hopp" ki is vették a babát. A felépülés borzalmas volt és hosszú, minden "mellékhatását" megtapasztaltam, amit csak lehet.

2014. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3. hónapra sikerült teherbe esnem, nyugis terhesség, se hányás se görcs, semmi. Gyors és könnyü szülésem volt, 11kor indultak a fájások, 4:40re meglett a kislányom. Az utolsó óra volt nagyon fájdalmas, elötte nem volt vészes, a kitolás kb. 20 perc volt. Szerencsém volt. :)
2014. ápr. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!