Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sok séta, könnyebb szülés?

Sok séta, könnyebb szülés?

Figyelt kérdés

33 hetes vagyok, lassan készülődök a szülésre. Igaz az, hogy a sok séta, napi többször, segít a szülésnél, pontosabban a tágulásnál?


Tapasztalatok?

Köszi!



2014. ápr. 11. 11:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34 hetes vagyok, pont ma olvastam :) elvileg segiti a tagulast sot ha jonnek a fajasok akkor jo setalni :) majd meglatjuk. Nagyon varom a szulest :)
2014. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én mindig is nagy sétáló voltam.

Amikor terhes voltam, akkor is minden nap sétáltam kb 2 órákat, hétvégén 3-at is.

Szüléskor iszonyú lassan tágultam, nyomták belém az oxit.

Úh szerintem semmi összefüggés nincs.

2014. ápr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én végig nagyon aktív voltam, veteményeztem stb... de nagyon lassan tágultam , kaptam oxit is, de 2 napig vajúdtam.
2014. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
oda-vissza sétáltam minden nap munkába. Ez napi kb. 2 km volt, ha nem több. Mikor milyen tempóban. Nyáron. 3 ujjnyival értem be kórházba. Innen még 2,5 óra kellett a babához.
2014. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
egész életemben imádtam sétálni, többek között ezért is választottam kutyát házi kedvencnek. 2-2.5 óra nekem meg se kottyant, még várandósan sem. Ettől függetlenül nehéz szülésem volt, ami nem azt jelenti, h nincs benne igazság, mert van. Csak annyit, h ez sajnos nem garancia semmire, mert a szülés nagyon összetett, bonyolult dolog, számos elem együttese, illetve azok hatása határozza meg annak körülményeit. Tök egyedi. De ártani biztos nem ártasz. Ki tudja, ha nem sétáltam volna, talán még nagyobb horror lett volna :)
2014. ápr. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

van egy kutyánk, terhesen is minden nap 5-6 km-t sétáltunk, még a szülés előtti napon is.

baromi nehéz szülésem volt, nyomták az oxitocint, baromi nehezen tágultam.


szóval szerintem semmi összefüggés nincs :)

2014. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha vajúdás alatt sétálsz akkor segíti, mivel állsz, és a gravitáció lefelé "tolja" a babát.


Én végig sétáltam a szülés alatt, és 8 óra alatt lett meg a kicsi. Nem tudom, hogy segített-e, mert nem tudom mihez viszonyítani.

2014. ápr. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gyönyörűséges ***** válasza:

en is vegig setaltam a masodik varandossagomat, homeopatiztam, majd a vajdudas alatt is setaltam, aminek eredmenye kb 20 perces szules, rohamos utemben, mert otthon szuletett.

Az elso baba iszonyat nehezen szuletett meg, 22 ora, oxi ezerrel, fekves vegig.

Szerintem az en gyors szulesemet a homeos golyoknak es a setanak koszonhetem, ja meg a malnalevel tea :)

2014. ápr. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Ez a málnalevél tea érdekelne és persze a homeós bogyók is.

Illetve az oxitocinról... én mostanában csak a rosszat hallom róla. Mik a tapasztalatok?

2014. ápr. 11. 16:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem sétáltam sokat szülés előtt, mégis 2 és fél óra alatt tágultam ki teljesen. Szerintem nincs összefüggés...

(A tágulás alatt sem sétáltam, mert nem tudtam. Csak lezuhanyoztam, utána már végig rajtam volt az nst szülésig.)

2014. ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!