Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megtehetem, hogy szülés után...

Megtehetem, hogy szülés után maximum 48 órával távozom a kórházból saját felelősségre babával együtt?

Figyelt kérdés
Az eü törvény szerint igen, ezt tudom. De hogy megy ez a gyakorlatban ? Nem szeretnék (lehetőség szerint nem is fogok) 3-4 napot bent tölteni, természetesen ha minden gondtalanul megy. 2. baba.
2014. ápr. 8. 22:02
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
40%
Elvileg megtehetd, de igen nagy felelötlenség.
2014. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom szólsz, hogy te így szeretnéd, adják ki a zárójelentéseket. Amikor szültem, szintén volt ilyen, ott sajnos a babát nem engedték el, mert volt nála valami gond és tovább is küldték másik kórházba.


A gyerekorvossal, védőnővel is beszéld meg előtte, mert így nem biztos, hogy a baba megkapja a szokásos dolgokat, amiket a kórházban szoktak (védőoltás, PKU szűrés). Akkor ezeket a gyerekorvosnak kell megcsinálni.

2014. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Köszi ! A védőnőnek már mondtam, az ok-okozatot is kifejtettem ami igen nyomós, mégis hülyének nézett annak ellenére, hogy jó ha 2 évvel idősebb nálam és nem rég szülte az első gyerekét.
2014. ápr. 8. 22:11
 4/34 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy a babát nem engedik, te mehetsz, amikor akarsz a saját felelősségedre. Mi az okod?
2014. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
73%

En ugyan nemetorszagban elek de 6 oraval szules utan hazamehetsz GYEREKKEL. A gyerekorvos mindennap kijon megnezni es kesz. Itt teljesen termeszetes, es nen azert tartjak bent az embert a korhazba hogy kapjak utana a penzt..


En nemsokara szulok ugyan igy szeretnek en is :)

2014. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
64%
Amikor én szültem is volt ilyen... a babát nem engedték így inkább ő se ment,de nagyon bunkók és lekezelőek voltak vele amit az átlagosnál tovább kellett elviselnie mert nagyon sárga volt a baba.
2014. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%

Te mehetsz,de a babát nem viheted magaddal.Neki maradnia kell!Ez a törvény!

Egy eü.-i dolgozó

2014. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:
Másold már be légyszives ezt a törvényt, mert én pontosan az ellenkezőjét találtam. Emellett ha jól tudom a kórház nem hatósági intézmény, hogy visszatartson. Vagy tévednék??
2014. ápr. 8. 22:37
 9/34 anonim ***** válasza:
68%
nekem nem volt ilyen extra kérésem,mégsem 3-4 napot töltöttünk kórházban...Második baba volt,ráadásul császár után term. szülés..vasárnap hajnalban született,kedden du. már itthon voltunk..szóval szerintem ők sem tartanak benn,csak azért,mert nekik az jó...legalábbis nekem így jött le,de ha nagyon ragaszkodunk hozzá,végülis megvolt a 3 nap nálam is..
2014. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
50%
Miért akarsz hazamenni? És ha ne adj isten császárod lesz?
2014. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!