Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kapott vki pánikrohamot...

Kapott vki pánikrohamot szülés közben?

Figyelt kérdés
Napok óta szüléssel almodok rémtörténeteket.Már ott tartok h annyira félek töle h attól parázok h ott teljesen csödött mondok és pánikrohamot kapok. Kérlek ne nézettek hülyének nem tudom mi van velem.Ennyire félnék az ismeretlentől h így jön ki rajtam.volt vkinek hasonló érzése?31 h kismama
2009. dec. 21. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
:)szerintem te nagyon felsz a szulestol. Nyugi nem nezlek hulyenek, csak ez nagyon erdekes.
2009. dec. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nézlek hülyének,van aki nagyon fél.

Viszont ha ott leszel,el leszel foglalva,nem lesz időd pánikolni-egyrészt-,másrészt rájössz,h nem olyan rettenetes,mint amivel előre ijesztgetted magad.

2009. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. És te sem fogsz. Pozitív gondolatokkal viszont minden könnyebben megy majd, úgyhogy ezt tessék elfelejteni...
2009. dec. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%
Én kaptam fulladtam, sírtam, zsibbadt a karom, halálfélelmem volt, végül császár lett belölle.
2009. dec. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Ez hülyeség, és kár ilyennek ijesztgetni szegény kismamát. Gondolm nem véletlen 56% az értékelésed, unatkozó tini-palánta....

Szüléskor nincs roham, még azoknál sem, akik egyébként hajlamosak rá:


A pánik csökkenése terhesség, szülés és szoptatás alatt


A terhesség véd a pánik ellen, és a szülés után, hacsak nincs szoptatás, a pánik romlik. Szoptatás után szintén romolhat a pánik.

A késői első trimesztertől (első három hónap) kezdődően, amikor a placenta progeszteront kezd termelni, a terhesség végéig magas a progeszteronszint és ez stimulálja a gyorsabb légzést.

Korábban azt írtuk, hogy az alacsony széndioxid vérszint és a krónikus hyperventilláció hajlamosít a laktátprovokálta pánikrohamra. Ott azonban ez azért volt, mert a krónikus hyperventilláció a lecsökkent fulladási detektorküszöb miatt volt. Itt viszont a fokozott légzés a progeszteron stimuláló hatása miatt lép fel! A szülés alatt hirtelen megnő a hyperventilláció, lecsökken a vér széndioxid szint, még sincs pánikroham a szülések alatt, ami erősen ellentmond a hyperventillációs elméletnek (vagyis hogy a hyperventilláció, vagy az észlelt veszély elindítja a pánikot.).

Röviddel a vajúdás után jelentősen megnő a széndioxid vérszintje, ami egybeesik az átmeneti szülés utáni lehangoltsággal.

Miért véd a laktáció a pánik ellen, miközben a progeszteron visszatér a normál szintre? Panksepp és Insel kimutatták, hogy az oxytocin nevű hormon (amely elősegíti a szülést is és a tejürülést), amely megnövekszik a szoptatás alatt, és ez aktív a szeparációs szorongás (egyedülléttől való szorongás) ellen állatmodellekben. Ez hathat a pánikra is. (Az oxytocin szabadul fel az orgazmus alatt is! Általános tapasztalat, hogy az oxytocin szorongáscsökkentő hatású hormon.)

2009. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem akarlak Téged "túllicitálni" de nálam jobban senki sem félt a szüléstől!! Sok ilyen kérdést tettem fel anno mint most TE. Olyannyira féltem , hogy miután kiderült az állapotom rögtön az első gondolatom az volt, hogy mi lesz velem szüléskor??! Azért ez sem normális! Aztán 9 hónapig pszichológushoz jártam heti 1 alakalommal aki felkészített a szülésre nekem ez jót tett bár nagyon sokba került... főleg attól féltem, hogy visitozni meg ordítozni fogok és, hogy kivetkőzők magamból, mert én abszolút nem bírom a fájdalmat. Aztán mikor eljött az idő...valami történt.. olyan zsibbadás jött rám mint mikor izgulok és vizsgázni kell...érettségi..stb..és fájt persze, hogy nagyon fájt de valahogy akkor más, nagyon más és nem tudsz rá felkészülni.DE a pánik valahogy elmaradt, szerencsére! Mikor nekem írták itt, hogy nem lesz erőm ordítani és nem lesz idő pánikolni nem hittem el! De majd meglátod!

Könnyű és boldogságos szülést kívánok neked!

5 hós anyuka

2009. dec. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
huhaa.köszönöm a válaszokat.kedves utolsó hát nem tudom h te mivel foglalkozol de rendesen megfogalmaztad a mondanivalód:)többször át kellett olvasnom mire felfogtam de sikerült:)asszem ha szülök arra kell h törekedjek h minnél elöbb meglegyen a Picim és tudom h ez fejben is eldől.remélem h a külsö körülmények is segíteni fognak h minnél elöbb túl legyek rajta asszem én képtelen lennék h naphosszat vajudással töltsek.inakbb sétálni fogok és bármi mást ami segít előre jutni a célhoz.boldog babavárást és babázást mindenkinek ja és persze Kellemes Ünnepeket:)
2009. dec. 21. 15:46
 8/10 A kérdező kommentje:

az elözö az utolsó elöttinek szólt.

És kedves utolsó:)az az érdekes h én nem attól félek h kiabálok,ordítozom és talán nem is a fájdalomtól.nem vagyok egy kiabálos tipus meg a fájdalmat is egész jól türöm.ez más félelem olyan amit én magam sem tudom megfogalmazni.talán attól h az egész h fog zajlodni minden redben lesz-e stb.érted?ksözönöm a jókívánságokat neked.jó babázást és Kellemes Ünnepeket...

2009. dec. 21. 15:51
 9/10 anonim ***** válasza:
ÁÁÁÁ nincs dehogy.
2009. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt gondolom hogy tőlem nem félt jobban senki a szüléstől mert pánikbeteg vagyok.Császároztak, pánikrohamom szerencsére nem volt közben,pedíg nálam elöbb elöfördulhatott volna.A pánik érzését szerintem egy pánikbeteg embrnél jobban nem ismerheti más!!!!
2009. dec. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!