Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy szokás pénzt adni, ha a...

Zsiroka kérdése:

Hogy szokás pénzt adni, ha a doki azt mondta "semmivel nem tartozom"? (Kórházban fogad, de nem az ambulancián, hanem külön) Részletesebben lent!

Figyelt kérdés

Most váltottam dokit, az első terhességem alatt úgy éreztem az eü. "elszenvedője" vagyok, a szülés is megviselt lelkileg, ezért kerestem másikat. Ez a fiatal doki, rendkívül odafigyelő, most kerültem hozzá két hete, mindenre emlékszik, mindent azonnal intéz. A telefonjában benne van a számom, mikor felhívom rögtön nevemen szólít. Amikor első alkalommal megkérdeztem, hogy mivel tartozom, azt mondta semmivel. Tudom, hogy nem mondhat összeget, és nem is vagyok az a pénzt kézbe nyomkodós fajta, de azért naiv sem vagyok, nem hinném, hogy van egy orvos aki pusztán a fizetéséért hívogat telefonon. (Mikor megjött a vizelet eredményem, úgy volt, hogy délután hívom, megelőzött, pedig nem volt baj, csak a jó hírt akarta közölni)

Van erre valami ötlet, hogy hogyan mondjam? Vagy próbálkozzak először valami mással? Pl. házisüti vagy bor? És ha látom, hogy hogy reagál, akkor abból tudok következtetni...? Volt valaki hasonló helyzetben? Ötlet? Köszönöm szépen!



2014. ápr. 14. 17:41
 1/7 anonim válasza:
Én nem adnék neki semmit!
2014. ápr. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bár én nem szülök, de nekem a belgyógyászom olyan, hogy nem fogad el pénzt, mondta hogy ne hülyéskedjek. De már 7 éve járok hozzá, így kb. évente kap egy jóféle bort :)) azt szereti :)
2014. ápr. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Borítékba pénz és odaadod a végén, hogy köszönöm szépen. Hihetetlen rutinnal tudják elrakni a borítékot :-). Vagy lehet, hogy elég szülésért adni. Én magánrendelésre jártam, viszont mikor a kórházba hívott, akkor nem kért pénzt, szülési pézbe tudta be azt mondta.
2014. ápr. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Az én dokim sem fogadott el pénzt....''költse a picire mondta'' Gyüjtöttem 100db tojást egy diszes kosárba adttam át.....pl volt olyan hogy turorudit 15-20db egy papir díszes tásiba,bodzás joghurtot,az én dokim örült neki....''szereti a hasát.. :)
2014. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak még rendes orvosok :)

Szerintem is az üveg bor/egyéb ajándék kifejezi a háládat, és biztosan örülni fog neki. Esetleg egy jelképes összeg, és amikor visszakozik, megmondod, hogy a "telefonszámlára" :D

2014. ápr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is uezt csinálja. Én bele szoktam tenni az összeget egy borítékba és odaadom a végén.
2014. ápr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 15. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!