Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34hetes vagyok. Problemamentes...

34hetes vagyok. Problemamentes terhesseggel. A doki ma minden vizsgalat nelkul antibiot. Irt fel, merthogy ezt igy szokas megelozeskepp! Elozo terhessegnel ilyen nem volt. Most ez mi? Ti beszednetek?

Figyelt kérdés

csak mert ilyet meg nem is hallottam h csak ugy szedjek antibiotikumot.mikor egesz terhesseg alatt meg megfazaskor sem mertem semmit bevenni,akkor most ezt szedjem be csak ugy?jobb lesz tole valami?nem hiszem.es mi az h ez a szokas?meg sem vizsgalt?vizeletem negativ,minden oke.34hetesen minek gyogyszer.raadasul azt irja a papirja h terhesen nem is ajanlott!!!! Amoxicillin-b a neve.

Kivaltottam,de nagyon nem kene szerintem beszedni.szerintetek?


2012. máj. 16. 22:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tuti nem szedném be, ha semmi bajom nincsen. Ilyet még nem is hallottam, én lehet orvost váltanék.
2012. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem fogadott orvos,sztk-s,hozza jarok tanacsadasra a vedonommel egyutt dolgoznak.es 4eve elso babaval is hozza jartam.akkor ilyen nem volt,ezert lepodtem most meg rajta.mi az h ez a szokas?es h mindenkinek felirja???!!!

En meg kopni nyelni nem tudtam,pedig meg meg is kerdezte h ha felirja beszedem-e?de ez most komoly???semmi bajom,meg se vizsgal,es szedjek csak ugy antibiot???mostmar tuti nem szedem be,de azert kivancsi lennek masnak volt e ilyen??

2012. máj. 16. 23:08
 3/11 anonim ***** válasza:

hát ez nekem is nagyon fura, én nem kaptam

nem szedném be

főleg ha az van a betegtájékoztatón hogy nem ajánlott terhesen

2012. máj. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én keleten élek, és itt az Amoxicillin a legáltalánosabb antibiotikum, kb mindenre azt szedik: megfázás, fogfájás, torokgyulladás, stb. Persze itt a hatóanyaga töredéke annak, amit Mo.n tesznek bele. Ettől függetlenül én nem szedném be... úgy alapból se, csak ha már lázálmaim lennének és letolnák a torkomon, de magamtól biztos, hogy nem. Egyébként megkérdezhetnéd a dokit, hogy ezt most milye alapon kéne beszedned. A te tested, a te babád, ne szórakozzon már! Kérdezz rá nyugodtan. Mondd, hogy nem érted miért kell, ha minden eredményed tök jó, semmi bajod sincs. Kérdezd meg, hogy talált-e valamit, amit nem mondd el, és arra kell-e szedni, és ha igen, akkor miért nem mondta el, amikor jogod van tudni. De konzultálhatsz egy másik orvossal is egészen nyugodtan, vidd el a leleteidet, mutasd meg, mondd el, hogy kihez jársz, hátha ismeri.

Amúgy lehet, hogy csak összetévesztett valakivel (bár ezt nehezen tudom elhinni), de van úgy, hogy a dokik is benéznek két beteget, akik rég óta járnak hozzájuk, mert azért ők is emberek, és lehet, hogy pont egy ügyelet után volt és már nem látott ki a fejéből se rendesen.

Szurkolok, hogy minden rendben legyen!

2012. máj. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim mondta, hogy 36. héten sszoktak tenyésztést végezni, hogy nem kaptad-e el a streptococcus nevű bacit, az ellen erősen javasolt beszedni az Ab-t, mert ha a baba hüvelyi úton születik meg heteket tölthettek vele utána a kórházban. Szóval ebben az esetben lenne értelme. De így vizsgálat nélkül nem értem igazán (mondjuk nekem azt mondták, hogy a terhesek 70-80 %-a elkapja terhesség alatt és mivel tünetmentes anyukában....)

Szerintem hívd fel a dokit, hogy ezt akkor most mire!


35 hkm

2012. máj. 17. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Hát nálam meg pont emiatt hogy nem írtak fel antibiotikumot vesztettem el a babát 22 hetesen. Ez az antibiotikum ez nem árt a terhesség alatt, és a fertőzés megelőzésére adják.
2012. máj. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az antibiotikum megelőzésre?????

Az antibiotikum a már kialakult fertőzésre van, nem beszélve arról, hogy a normál baktériumokat(pl. bél-, és hüvelyflóra) is elpusztítja. Ha a kenetvizsgálat indokolja és csak akkor szedném be, vagy ha nagyon durva folyásom lenne. Nekem valószínűleg szednem kell majd, mert pár éve volt Streptococcus agalactie okozta húgyúti fertőzésem, de ha negatív lesz az eredményem , eszem ágában nem lenne beszedni. 36 hetesen leveszik a kenetet?

33 hetes kismama

2012. máj. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az előző terhességednél nem mutattak ki streptoccocust?
2012. máj. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az elozo terhessegnel nem is csinalt tenyesztest 36hetesen.sem semmi ilyen gyogyszer nem volt.a masik kismamanak is felirta,neki is azt mondta csak megelozeskepp,es a vedono is mondta h mindenkinek felirjak h szuleskor nehogy eljapjon valamit a baba.de basszus vizsgalat nelkul neki is.nem ertem.egyebkent van egy pici folyasom,meg gombam is volt,de arra vettem kupot,ezt a doki nem is tudja,tehat nem lehet ez alapjan.ezt csak o magatol irta csak ugy.fogalmam sincs beszedjem e.meg varok,ket het mulva megyek hozza megint,akkor ugyis esedekes a tenyesztes,na akkor majd megkerdezem h hogy gondolta ezt,es vegye csak le a kenetet,ne szorakozzon.vizsgalni lusta,de az antibiot csak ugy felirja mi?hat nem.majd ha az kimutat valamit,es indokolt a gyogyszer,na akkor beveszem.elso gyereknel meg tenyesztes se volt,se antibio se semmi.akkor ezek szerint 4eve meg is dogolhettunk volna?most mi ez a nagy gyogyszerezes?egyszeruen nem tudok kiigazodni mar rajtuk tenyleg.
2012. máj. 17. 10:38
 10/11 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen konzultálnék egy másik orvossal a helyedben.
2012. máj. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!