Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik egy szülész...

Hogy működik egy szülész felkérése? Bemutatkozok és már fizetek is?

Figyelt kérdés

eddig jártam a kötelező terhesgondozásra, ahol szülész, nőgyógyász az orvos és mivel én nem fizetek (sztk)de ő magán is rendel ezért velem különösen flegma, múltkor még ártott is a méhszájnál nekem (direkt rátágított) nagyon megijedtem már a nem tudom hanyadik ilyen megnyilvánulásánál, lassan ott tartok, hogy sztk alapon nem merek szülni.

szeretnék szülészt fogadni, gondoltam bemegyek egy magánrendelőbe, ahol nőgyógy, szülészek rendelnek magán, van is egy, akiről jót hallottam, csak nem tudom hogy működik.

bemutatkozom és azt mondom, hogy önnél akarok szülni? (és ha akkor ő nem is lesz ügyeletben?)

valaki le tudná vezetni hogy működik ez az egész? és mennyibe kerül átlag?


2014. ápr. 15. 15:45
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Direkt tágította a méhszájad... Ebből lesznek a városi legendák...
2014. ápr. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
már nem azért de én érzem mit csinálnak, amikor bennem turkálnak
2014. ápr. 15. 15:53
 3/9 A kérdező kommentje:
nagyon mélyen jobbra balra feszítette szét az egész belsőmet, vagy fél percig ezzel szórakozott.
2014. ápr. 15. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:

bemész, ha szimpatikus, akkor felkéred a szülésre

ha éppen nem rendel, akkor bejön, hiszen pont ezért kérted fel

de vigyázz, sok doki nem fogad már a vége felé járó kismamákat, szeretik a terhességet is végigkísérni, nem csak átvenni a pácienst

tehát lehet, hogy nehezen találsz majd dokit, bár nem írtad, hogy mennyi idős kismama vagy, de a tágításból következtetem, hogy már nem lehet sok hátra

ha meg is vizsgál, akkor a vizsgálat díját ki kell fizetned

átlag 8-15e Ft/ vizsgálat, ennek a tízszeresét szokták adni szüléskor, legalábbis sok doki elvárja, elvárná

2014. ápr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

És ez szerinted a tágítás? Szülész vagy? vagy orvos legalább? Szülésznő...? A terhességben a méhszáj extrán érzékennyé válhat, és bizonyos nőknél óriási fájdalmat okoz a vizsgálat. Az én férjem szülész, egyszer rendszeresen kezdtem otthon görcsölni, megnézett, és képzeld, ugyanazt éreztem, mint te... 31 hetesen. Gondolhatod, nem akart ártani. Sőt, minden méhszájvizsgálatnál ezt éreztem.



A legtöbb per Mo-n jelenleg szülészek ellen folyik, ezért olyan defenzíven gyógyítanak, ahogyan csak tudnak. Őszintén kétlem, hogy a dolgok, amelyeket leírtál, nem egy nagyon szubjektív szűrőn át közvetítődnek felénk.



ON: felhívod-felkeresed, megkérdezed, vállal-e, és akkor ő elmond minden egyebet, amit fontosnak lát.

2014. ápr. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

látom elfogult vagy


de ha az orvos beszélne is, és elmondaná legalább, hogy mit csinál, lehet nem lenne minden anyuka halálra rémülve amikor ott fekszik kiszolgáltatva

mert nekem azzal kezdte, hogy épphogy felnyúlt, már mondta is, 1 ujjnyira tágulva van, és ezután miért nem vette ki a kezét? mire volt jó az a fél perc?


utána meg a végbélnyílásomnál éreztem egy szúrást, és kiderül kenetet vett onnan is.


én meg olyan rosszul lettem az egésztől, egyáltalán nem vártam semmi ilyesmit, egész éjszaka nem aludtam, úgy lesokkolt az egész terhesgondozás, mintha megerőszakoltak volna.

2014. ápr. 15. 16:13
 7/9 A kérdező kommentje:

de köszönet

majd beszélek egy szülésszel

2014. ápr. 15. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

3 gyereket szültem ügyeleten sztk alapon

ebből 2 császár volt


akkor nekem mázlim volt mert nagyon rendes és alapos dokikat fogtam ki magamnak mind a 3 esetben :-)

én csak terhesgondozásra kértem fel őket vagyis mindig ugyan ahoz mentem


szülni meg simán a kórházba

ebből vicces, de 2 esetben az a doki volt bent aki a terhesgondozást végezte :-)


nekem nagyon jó élmény volt mind a 3 eset

az orvosok rendesek voltak a szülésznők is (egy nyanyát kivéve) és a csecsemősök is

2014. ápr. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ja bementem a szülészetre és kinéztem egy nekem szimpi dokit megkérdeztem a nevét és kértem időpontot az sztk-ba

bementem mondtam h terhes vagyok és szeretném ha egy kézben lenne a terhesgondozás

kb ez volt mindegyiknél


am én inkább kórházat választottam

2014. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!