Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen értékűek (a CTG-én) a...

Milyen értékűek (a CTG-én) a gyenge, közepes, erős, nagyon erős stb. fájások?

Figyelt kérdés
Pl.40-es gyenge,60-as közepesen erős,80-100-as erős,200-as nagyon erős stb. Egy fájás milyen értékig tűrhető,elviselhető?
2014. ápr. 29. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más a fájdalom küszöbe....
2014. ápr. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Nekem a terhesség vége felé rendszeres mértek 100-as fájásokat, és egyáltalán nem éreztem. Amikor viszont beindult a szülés már a 60-asnál elállt a szavam, később meg a 100-asnál is még viccelődtem. Szóval ez egy nesze semmi fogd meg jól. A lényeg, hogy szabályos, szép görbe rajzolódjon ki, hogy mi a csúcspontja, az nem nagyon számít, legalábbis nekem ezt mondták.
2014. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Vilcsianyuja ***** válasza:
0-100 között mozoghatnak az értékek. A 20-as érték normális, alap izomtónus, ennyi szokott lenni pihenő szakaszban is. A 40-60 közepes fájástevékenység, efölött azért már erős. És inkább összehúzódásnak vagy keményedésnek mondanám, mert nem feltétlenül fáj, még egy erősebb, mondjuk 70-80-as összehúzódás sem. A fájdalmat a méhszáj kinyílása és a baba "elindulása" okozza. Ha a vizsgálat alatt mondjuk egy-két max. 40-es keményedés van, akkor az teljesen normális, ha mondjuk több 60-as, akkor már lehet, hogy közeledik a vége.
2014. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

hát szerintem ez nem utal semmire.


Múlt héten voltam ctg, most vagyok 39 hetes terhes.

Mutatott elvileg 80-as keményedést, de én abból semmit nem éreztem. Azóta is csak ritkán jóslózom.

2014. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az a lényeg mennyire hatékony a fájás (tágulás).

2 különböző gépen néztek, amikor még "semmi bajom nem volt", felment 100ig. másik gépen tolófájásoknál meg 45-50ig.

2014. ápr. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20-30-al kezdtem a tágulasi szakaszt. Nagyon laza volt, inkább mezi szerű görcsök jöttek. 6-7 órán keresztül viszont 70-80 volt, azt hittem, nem bírom ki. A kitolásnál 90 körül jöttek a fájások, akkor viszont már erősebb volt a nyomás inger. Ismerősöm ugyanilyen erősségű fájásokat alig érzett meg, vígan szült.
2014. ápr. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!