Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szolnokon ambulánsan szülni?

Szolnokon ambulánsan szülni?

Figyelt kérdés
Elmaradott, putris, bunkók, tudom a körülményeket sajnos. Ehhez hogyan állnak, tudja valaki ?
2014. ápr. 29. 20:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos esélytelen. Én is ismerem a körülményeket nagyon gáz. Én nem ambulánsan szerettem volna szülni csak átmenni másik kórházba mert a körülmenyekrõl inkább nem beszélek de a baba marad èn mehetek választ kaptam, úgyhogy maradtam, s tûrtem a szìvatást. A csecsemôs fõnõvèr a paraszt, meg van mèg pár. Màst se lehet làtni, csak h sìrnak a kismamák.
2014. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem éjnek évadja, nem tudjátok megjátszani, hogy beestek másik közeli jobb kórházba, amikor szülsz... Innen mentünk még utoljára kettesben, szülőszobás pakk a kocsiban?

Talán ha nagyon fájásokkal esel be nem visznek át.


de valószínű, ha ambulánsan szülsz is, a kicsit bent fogják fogni, és akkor kb ugyan ott vagy...

2014. ápr. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez nagyszerű, köszi. Már szültem ott, miattuk nem akartam több gyereket életemben sem. Mezőtúrra jártam ahol 10000000x más körülmények vannak, viszont a dokival nem értettünk egyet. De az, hogy itt legyek bent 3-4 napot, hát. Cseppet sem vagyok érzelgős tipus, de életemben annyit nem sírtam még, mint az alatt a 3-4 nap alatt amit az első fiammal bent voltam.
2014. ápr. 29. 20:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kórház nem börtön, hogy bent kelljen maradni, és a kórház nem hatóság, hogy elvegye tőled a saját gyerekedet. Ambulánsan szülni bárhol lehet, mehetsz haza a gyerekkel együtt, amikor csak akarsz. Tapasztalatból tudom. Mondjuk, maikor én leléptem, akkor nálam is bepróbálkoztak azzal a hazugsággal, hogy a "babának maradni kell", de nem jött be nekik.


Ezeket már sokszor leírtam itt, tényleg már én unom saját magamat, de elképeszt, hogy az átlagember mennyire nincs tisztában a saját jogaival.

2014. ápr. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
1-ès vagyok. Lehet hogy hazugsággal jöttek nekem de én elhittem hiába hívtam fel a betegjogi kepviselőt rendesen lepattintott. Egy frissen szült kismama igencsak kiszolgáltatottnak èrzivmagát úgy hogy beletörődtem a helyzetbe és maradtam. Elméletileg bababarát kórház de mikor segítséget kértem a szoptatáshoz azt mondták menjek vissza gyakorolni otthon ki fog segìteni. Ez volt a kezdet és a folytatás az csak durvább volt.
2014. ápr. 30. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves miaju!


Nem, valóban nincs tisztában sem én, sem más. Ezért is tettem fel a kérdésem. Odaállok másnap, hogy jó akkor megyek haza, biztos nem fognak vállon veregetni, ezzel tisztában vagyok.

2014. ápr. 30. 07:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pesti vagyok, nem tudom Szolnokon hogy működik a rendszer, de itt sem igazán szeretik az ambulans szülést. Elsősorban jönnek ugye azzal, hogy a gyerek és a te érdeked, de állítólag ha x napot nem töltesz benn a szülés utan ( ez talán 3 ) akkor nem fizet a kórháznak a TB tehát ez is fontos. Itt nálunk az szokott működni, hogy vinni kell egy papírt a házi gyerekorvostól, hogy vállalja a kis újszülött otthoni gondozását ( pl.:oltást beadni) . Ezt sem csípik sok kórházban, de ha elég harcos természet vagy, akkor hazaengednek. Persze a felelősségvállalásról a papírt alá kell írnod. Amit tudnod kell, hogy sem a babát sem téged nem tarthatnak benn. A babát csak akkor nem viheted el, ha ezzel az egészségét veszélyeztetnéd.
2014. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!