Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg annyira kell félni a...

Tényleg annyira kell félni a szüléstől? Császár vagy sima szülés?

Figyelt kérdés
Első baba és nagyon félek. :( Akkora nagy okom van rá?Lehet ezt a fájdalmat vmihez hasonlítani?
2014. máj. 6. 09:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Fáj, de ennyire nem szabad tőle félni. Próbálj megnyugodni, mert ha rettegsz, a magad dolgát nehezíted meg. Én simán szültem meg a majdnem 4 kilós fiamat 6 óra alatt. Nagyon fájt, de például nemrég volt epegörcsöm és azt mondom inkább szülnék még 2 gyereket, mint még egy ilyen görcs. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy van ennél rosszabb fájdalom, ráadásul a szülési fájdalom az egyetlen, aminek van értelme, hiszen utána veled lesz a babád. Erre gondolj és tényleg próbálj megnyugodni.
2014. máj. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Nekem császárom volt, utána a pokoli fájdalom 1-2 napig, na meg az, amikor a sima szülés után olyan könnyeden mozogtak az anyukák, én meg a felkelés után minden lépést 5x átgondoltam, annyira kínlódtam. Szóval amit én nem éltem át, vagyis a sima szülést, azt bőven pótoltam utána. Ne félj, minden rendben lesz, a lényeg pedig, hogy utána a kezedben tarthatoda babádat! Nyugi!
2014. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem kell félni, sokan túl vannak már rajta és tényleg megéri a fájdalmat. Meg azzal a tudattal könnyebb elviselni, hogy záros határidőn belül vége lesz. Max egy nap. Én inkább szülnék még mint hogy pl. gyökérkezelésre menjek.
2014. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

fájt, de megmondom őszintén, rosszabbra számítottam. Nem volt kellemes, sőt, néha azt hittem, hogy beledöglök, de két fájás között valahogy ki tudtam pihenni annyira magam, hogy bírtam tovább (pedig azt hittem, ezt már nem lehet fokozni) :)


volt vesegörcsöm, az például kevésbé fájt, mégis sokkal nehezebben viseltem, mint a szülést.

2014. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell félni, elkerülni lehetetlen, de simán ki lehet bírni a fájdalmat. Én 7 órán keresztül kaptam oxytocint, nagyon erős fájásokat generált, tágítottak kézzel is, mert nem tágultam, hát akkor hisztiztem, hogy nem fogom kibírni, de vége lett. És tényleg igaz, hogy amint megkapod a babát, elfelejted az egészet! :)

Én természetes úton szültem, gátat vágtak, de másnap már simán ültem, egy hét múlva semmit nem éreztem a sebből, a császárosoknak meg hetekig ott a fájdalom... hacsak nem sűrgősségi császár kell, szerintem jobb megúszni.

2014. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ivilicious ***** válasza:
28%
Ha a gyökérkezelés rosszabb, akkor viszont én simán kibírom, mert annyira félek a tűtől, hogy már vagy 3 gyökérkezelésem volt érzéstelenítő nélkül, kellemetlen ,de meg sem kottyant, örülnék ha a szülés is ilyen lenne, mert épp rettegek tőle!!! :)
2014. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
utálom ezt az ijesztgetést..engem is elrémítettek aztán gyorsan, könnyen szültem! Erre nme lehet felkészülni legjobb ha az ember nme is hallgatja meg az ilyen okosok véleményét két ember se egyformán bírja a fájdalmat! Kérdező nyugi, minél jobban félsz annál görcsösebb leszel az pedig nme segíti elő a tágulást ott és akkor.
2014. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Engem is mindenki agyon ijesztgetett. Főleg anyu. Munkahelyen is mindig kérdezték, hogy "naaa és nem félsz"? Nem. Minek? Jobb lesz tőle? Nem. Nézz körül, mennyien túl vagyunk rajta, és annyira nem borzalmas a dolog, hogy egyik-másikunk ne vágjon bele másodjára, harmadjára, stb. Amúgy igen, ott helyben néha az anyámat eladtam volna, ha segít, de mi pl. 2,5 óra alatt túl voltunk az egészen, tokkal-vonóval. Maximum 1 nap az életedből. Azt fél lábon is kibírja az ember.


Szóval ne félj. A félelem gátat ad. Vagy törődj bele, hogy igen, rossz lesz, vagy légy optimista, mindegy melyik utat választod, csak ne agyalj.

2014. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem kell félned, ez egy természetes folyamat. Nekem indították (túlhordás miatt), hamar, gyorsan jöttek a fájások. Akkor nem, de most nagyon szívesen emlékszem vissza rá. :) Az mindent elfeledtet az emberrel, amikor a kicsit a karodban foghatod. :) Van értelme, nem is kevés!!! :) Én is izgultam, de abba gondoltam bele, hogy régen is megszültek a nők. Nem? Akkor pedig hol volt fájdalomcsillapító, császármetszés stb...

Ne félj!!!

2014. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na, engem meg pont, hogy nem ijesztgettek. Aztán a fájásoknál lesokkolódtam. Soha többet.
2014. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!