Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki azt mondja ugyanolyan...

Mindenki azt mondja ugyanolyan a hüvelye szülés után, mint előtte akkor miért csak második babánál engedik a gátvédelmet?

Figyelt kérdés
Biztosan van kivétel, de akivel eddig beszéltem rengeteg rokon, ismerős, családtag aki már szült, itt is tettem fel kérdést és szinte 99%-ban az volt a válasza mindenkinek hogy visszaállt a hüvely, ugyanolyan volt szülés után pár hónappal mint előtte. Második gyereknél akkor miért nem végeznek ugyanúgy gátmetszést, mint az elsőnél? Vagy miért vágnak rutin szerűen az elsőnél? Voltam szülés felkészítőn és ott azt mondta a nőci, hogy vágni akkor vágnak mikor már a gyerek feje ott van és feszít a gátnál. Miért nem lehet első szülésnél is gátvédelemmel szülni? Miért kell rutinból vágni? Ez nem veszélyezteti a gyereket, akkor miért nem dönthetem el én, hogy akarom-e. Annyira undortó ez a túlféltés és rengeteg felesleges vizsgálat. Ma is csak reggel álltam 2 órát vérvételre, mert annyi kismama volt ülőhely 0. Ahogy végeztem szinte mehettem is terhesgondozásra ahol ismét 1 órát várakoztam azért hogy az alapjáraton tuskó védőnő megmérje a vérnyomásomat, de még a súlyomat is lusta volt megmérni, (eddig egyszer se tette) csak bediktáltam neki és ennyi, vizeletet eddig a 33 hét alatt egy védőnő se nézett mikor elvileg azt is kellene... erre vártam 1 órát, ahonnan átküldtek a kötelező uh vizsgálatra ismét 1,5 óra várakozás feleslegesen (2 napja voltam ugyanennél a dokinál magánrendelésen), de ugye kötelező terhesgondozás után is bemenni hozzá....no komment..holnap meg várom reggel a másik védőnőt (mert ugye nem elég a terhesgondozásra járni védőnőhöz kell egy másik is aki itt csorgatja a nyálát)...szóval jön látogatóba a másik nő hozzáteszem ez is felesleges, 2 hónapja már volt itt, én is voltam bent nála, hiába mondom neki hogy nincs köszönöm nincs kérdésem, felesleges...nem ő eljön...(persze ha kérdeztem tőle valamit arra nem tudott válaszolni...csak a saját kis közhelyeit mondogatja mindig kb. ezerszer meghallhattam már hogy sósan ne táplálkozzak, fűszeresen se...blablabla...mikor meg na mondom akkor mindig azzal jön hogy írjam össze a kérdéseimet...azt viszont hogy vállalkozóknál hogy működnek mondjuk a támogatások stb semmit nem tudott mondani csak hitegetett hogy utánanéz...és elvileg ő a legjobb védőnő...) nem bántani akarok senkit se de annyira nem értem az egészet.
2014. máj. 8. 22:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
69%
Huuu de panaszkodsz :D a gátvédelem után miért kellett ez a sok szöveg?
2014. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Gátvédelemről nem tudok nyilatkozni, de védőnőkkel kapcsolatban csak pozitív tapasztalatom van. Szval kifogtál egy pár mufurc embert, na és? Annyi baj legyen! Inkább relax, így a vége felé ne idegeskedj ennyit! Jó egészséget!
2014. máj. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nalunkw az elsőnél sem vágnak rutinból
2014. máj. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem rossz orvosokkal, védőnőkkel találkozol és te sem érvényesíted az érdekeidet. A normális orvos nem rutinból vág, hanem mérlegel ott és akkor, hogy melyik megoldásnak több az előnye, van hogy jobb a gátvédelem, van, hogy jobb a metszés, sajnos sok orvos nem mérlegel, csak vág, de nem ilyenhez kell menni. Ha úgy érzed valamilyen vizsgálat felesleges, akkor nem kell elmenni. Én pl. nem mentem afp-re. És mi az, hogy be kell menni ultrahangra? Ha voltál magánrendelésen az ugyanolyan jó. Én egy sztk=s ultrahangon és terhesgondozáson sem voltam, minek, ha mész magánban? Így ki lehet kerülni a várakozást, a védőnőhöz meg időpontra mentem, 10 percél többet sose vártam. Hol laksz, hogy ilyen szervezetlen minden? Te is kérhetsz időpontot, ha ő nem ad!
2014. máj. 9. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyen vagy, rossz emberekkel - es mivel szabad orvosvalasztas van, ez a te hibad.
2014. máj. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
én is gátvédelemmel szültem az elsőt, sőt tök jó fej védőnőm is van :) keress másik dokit, a védőnővel meg ne foglalkozz
2014. máj. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Gátvédelemről nem tudok nyilatkozni,a császárról is majd csak olyan 2 hét múlva :-) akkorra talán talán már ketten leszünk.


Szóval a VÉDŐNŐ NEM KÖTELEZŐ! Ezt sokan nem tudják,le is lehet mondani,én is megtettem.Írsz egy nyilatkozatot,melyben kifejted az indokod(elég annyi,hogy te feleslegesnek érzed,az is indok) és egyben le kell mondani a családlátogatást is,ha azt sem akarod,hogy hozzátok járjon.(szóval: a szolgáltatások teljes körét,bele értve a családlátogatást is köszönettel lemondani szándékozom...)


Egyszer kimegy egy gyerekjólétis,környezettanulmányt csinál és ha minden rendben elvileg többet nem zaklat.

Ezzel szemben nálunk ez úgy nézett ki,hogy volt 3x,ebből 2x voltam otthon.Minden rendben pedig,anyagilag is nagyon rendben vagyunk,ezt bele is írta és látta is,de meg volt róla győződve,hogy neki tartani kell velünk a kapcsolatot.

Hát,mi ezt másképp gondoltuk,felé sem megyünk,így egy ideje nem jön.Ezt azért csinálta,mert felénk ilyen nem volt az elmúlt 30 évben,hogy valaki lemondta a védőnőt és egyből felelőtlen,rossz szülőnek könyvelnének el.


Összességében én már megvárnám a szülést(mivel már nem sok van azért),aztán mikor otthon vagyok a babával és úgyis vinni kell a drága védőnőhöz,akkor lemondanám,amennyiben tényleg szükségtelennek érzed.Egy gonddal kevesebb lenne.Attól orvoshoz,státuszra hordanád,ahová szeretnéd,mert az orvos szabadon választható.

2014. máj. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Julie S ***** válasza:

En gatvedelemmel szultem, pedig elso baba volt. Mondjuk volt fogadott dokim, meg szulesznom.


Amugy sok helyen tullihegik a terhesgondozast. Mashol meg le se sz*rnak. Egyik veglet sem jo. De elvileg van lehetoseged mas dokit valasztani. Es a vedonot is le lehet elvileg mondani.

2014. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Azért mert a hüvely NEM lesz soha ugyanolyan, max a nők úgy érzik, a férfiak meg nem akarják megbántani őket. Nem azt mondom, hogy rosszabb lesz, de rugalmasabb biztosan. Ezért nem kell vágni sokszor a másodiknál.


A várakozás meg nagyon jó kis edzés a terhesség alatt, a babához ezerszer több türelem kell majd.


A védőnőt meg nyugodtan lemondhatod.

2014. máj. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
24%
Épeszű orvos már elsőnél sem vág. Magyarországon a henteseket csoportosították át szülésznek?!
2014. máj. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!