Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenki azt mondja ugyanolyan...

Mindenki azt mondja ugyanolyan a hüvelye szülés után, mint előtte akkor miért csak második babánál engedik a gátvédelmet?

Figyelt kérdés
Biztosan van kivétel, de akivel eddig beszéltem rengeteg rokon, ismerős, családtag aki már szült, itt is tettem fel kérdést és szinte 99%-ban az volt a válasza mindenkinek hogy visszaállt a hüvely, ugyanolyan volt szülés után pár hónappal mint előtte. Második gyereknél akkor miért nem végeznek ugyanúgy gátmetszést, mint az elsőnél? Vagy miért vágnak rutin szerűen az elsőnél? Voltam szülés felkészítőn és ott azt mondta a nőci, hogy vágni akkor vágnak mikor már a gyerek feje ott van és feszít a gátnál. Miért nem lehet első szülésnél is gátvédelemmel szülni? Miért kell rutinból vágni? Ez nem veszélyezteti a gyereket, akkor miért nem dönthetem el én, hogy akarom-e. Annyira undortó ez a túlféltés és rengeteg felesleges vizsgálat. Ma is csak reggel álltam 2 órát vérvételre, mert annyi kismama volt ülőhely 0. Ahogy végeztem szinte mehettem is terhesgondozásra ahol ismét 1 órát várakoztam azért hogy az alapjáraton tuskó védőnő megmérje a vérnyomásomat, de még a súlyomat is lusta volt megmérni, (eddig egyszer se tette) csak bediktáltam neki és ennyi, vizeletet eddig a 33 hét alatt egy védőnő se nézett mikor elvileg azt is kellene... erre vártam 1 órát, ahonnan átküldtek a kötelező uh vizsgálatra ismét 1,5 óra várakozás feleslegesen (2 napja voltam ugyanennél a dokinál magánrendelésen), de ugye kötelező terhesgondozás után is bemenni hozzá....no komment..holnap meg várom reggel a másik védőnőt (mert ugye nem elég a terhesgondozásra járni védőnőhöz kell egy másik is aki itt csorgatja a nyálát)...szóval jön látogatóba a másik nő hozzáteszem ez is felesleges, 2 hónapja már volt itt, én is voltam bent nála, hiába mondom neki hogy nincs köszönöm nincs kérdésem, felesleges...nem ő eljön...(persze ha kérdeztem tőle valamit arra nem tudott válaszolni...csak a saját kis közhelyeit mondogatja mindig kb. ezerszer meghallhattam már hogy sósan ne táplálkozzak, fűszeresen se...blablabla...mikor meg na mondom akkor mindig azzal jön hogy írjam össze a kérdéseimet...azt viszont hogy vállalkozóknál hogy működnek mondjuk a támogatások stb semmit nem tudott mondani csak hitegetett hogy utánanéz...és elvileg ő a legjobb védőnő...) nem bántani akarok senkit se de annyira nem értem az egészet.
2014. máj. 8. 22:52
1 2
 11/17 Vilcsianyuja ***** válasza:

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de nekem bizony nem lett olyan a hüvelyem, mint szülés előtt volt. Készültem is nagyon, hogy kérni fogom a gátvédelmet, mert a mi kórházunkban sajnos rutinból vágnak, első szülésnél is, de többediknél is gondolkodás nélkül... Gondoltam, talán meg lehet beszélni a dokival. Erre másodjára is vágni kellett, csak a hasamat... Szóval én megnyertem, van egy tág hüvelyem meg egy hülye császáros hegem. De kit érdekel, mikor van 3 egészséges gyerekem?

És miért nem mész el te ahhoz a védőnőhöz, akihez tartozol körzetileg, akkor ott letudnád a terhesgondozás védőnői részét, és megúsznád a családlátogatást is. Én nem értem, én mindig személyesen ballagtam védőnőhöz, azelőtt pár nappal, hogy a dokimhoz mentem. És csak a terhességem végefelé jöttek egyszer, mert hát jönniük kell. Annak mondjuk külön örültem, hogy az első pár hónapban az ikreimmel nem kellett havonta elcuccolni a védőnőhöz, hanem mindig volt olyan rendes, és kijött személyesen, babamérlegem volt itthon, a mérésekhez elég annyi meg egy szabócenti :)

2014. máj. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Bocsi csak kicsit ki voltam akadva tegnap. A kérdés a gátvédelemre vonatkozott elsősorban, aztán jött maga után a többi az már csak az idegesség miatt és nem akartam új kérdést ezért kiírni.:) Konkrétan egyébként Szegedről beszélek, máshol nem tudom hogy működik de ezek szerint akkor teljesen másként. "Elvileg" itt is mérlegelnek, gyakorlatilag meg azt mondták, hogy első gyereknél 99%-ban vágnak. Fogadott dokim van egyébként aki az elmondások alapján az egyik legjobb, de a vágást azt mondták nemigen lehet elkerülni ugyanúgy ahogy az oxitocint sem. Az a baj, hogy vérvételnél is nagyon rosszul tudok lenni (a császárba bele se gondolok inkább:( magától a szüléstől nem félek, teljesen természetes dolognak tartom, de ezzel a vagdosással egyszerűen nem tudok megbékélni:( persze ha muszáj akkor vágjanak, de hogy alapból így indulnak neki...

Írta valaki hogy járjak a területi védőnőhöz. Hát igen.. a területi védőnőhöz is járni kell, meg terhesgondozásra is (minimum 4 pecsét ugye kell a kiskönyvbe...). A területi védőnőnél egyébként annyi szokott lenni,hogy megméri a súlyomat, vérnyomást mér és ennyi. Se vizeletet nem vizsgál, elvileg a baba szívhangját is néznie kellene, de egyik se nézi meg. Terhesgondozás meg abból áll, hogy odab@sszák szó szerint a beutalókat, elhadarja hogy mikor hova menjél, de még súlyt mérni is lusta csak beírja azt amit utoljára a körzetis mért... És ilyenkor itt kötelező jelleggel meg kell vizsgálnia egy dokinak is.

2014. máj. 9. 19:56
 13/17 Vilcsianyuja ***** válasza:

Hát igen, én nem az SZTK-ba jártam terhesgondozásra, így én csak a körzetis védőnővel találkoztam, és mindig ő adta a beutalókat, a dokihoz a privátrendelésre meg vittem tovább lepecsételtetni. És a védőnőm, ha elfelejtettem vizeletet vinni, kezembe nyomta az indikátorcsíkot, hogy akkor most célozzam be a WC-n :) Mindig leellenőrizte.

Szülés előtt egyébként én is ugyanígy voltam, elborzasztott a gátmetszés gondolata is, már gyerekkoromban sokként ért, mikor először hallottam róla. A császárról meg szintén ne is beszéljünk... Aztán látod, túl vagyok mindkettőn, élek és virulok. Szerencsére az ember úgy van összerakva, hogy a fájdalmas részletekre emlékszik :)

2014. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged szerintem válts kórházat. Ilyen fontos dologért érdemes utazni. Ha az alap dolgokhoz így állnak hozzá, akkor itt nincs nagy esélyed szép szülésélményre. Valamint a felesleges beavatkozások veszélyesek rád és a babára is.
2014. máj. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

NEM KELL a védőnőtől négy pecsét. Az orvos szülés után ír egy papírt, hogy négy terhesgondozáson megjelentél, aláírja és az elég. A védőnőt teljesen ki is lehet hagyni a terhesgondozásból, csak ezt ők maguk nem reklámozzák.


Ahol én fogok szülni, nem vágnak azonnal, mérlegelnek az adott szituációban. Ha szükséges, akkor vágnak, mert jobban gyógyul egy egyenes sebszél, mint egy cikk-cakkban szétrepedt felület. De ha úgy látják, hogy nem fog repedni, akkor nem piszkálják.

2014. máj. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

sajnos mindegy hogy vágnak-e vagy sem... a hüvely nem lesz ugyanolyan. kivéve ha minden szülés császáros volt.

de én megtanultam ezt a hüvelytornát és bitang erősen össze lehet szorítani a hüvelyt, szóval lehet a tágságát kompenzálni ha megedzed az izmokat.

most ilyen változásokra is gondolok, hogy pl. hiába volt gátvédelem, a dolgok ott jobban fognak látszani, pl. lehet sajnos hogy látszani fog hol volt a szűzhártya, ilyen cafatok belőle a maradványai. szóval, hogy esztétikusan nem lesz olyan szép sajnos, lehet ilyen is.

2014. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol vágnak rutinból....3x szültem,nem repedtem,nem vágtak.És az oxit sem adják automatikusan.Legalább is Bp.-en a Szt. István kórházban nem.Én csak az elsőnél kaptam,hogy beindítsa a fájásokat.Az én hüvelyem nem tágult ki-bár biztos nem olyan,mint a 3 gyerek előtt volt-a férjem szerint.
2014. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!