Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Felkerült párommal köztünk...

Felkerült párommal köztünk hogy vállalhatnánk gyereket. De én nagyon félek ettől az egésztől. Utána néztem és találtam olyat hogy a vízben szülés a leg"kevésbé" fájdalmas. Ez igaz? Nektek milyen volt? Nagyon fájt? Van valami könnyebb módszer?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 18:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

Sajnos nincs könnyebb módszer.

Eszméletlenül fájt nekem. De itt vagyok, túléltem. Ha babát szeretnél, ezt is be kell vállalnod.

De megéri minden fájdalom, hidd el!!!

2013. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Nincs könnyebb :-) Vagyis van: örökbe fogadás.


Én kaptam EDA-t, nem volt olyan vészes. Az EDA előtti vajúdás (8 óra) meg a kitolás fájt rendesen, de túl lehet élni.

2013. máj. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Most lehet hogy hülyeség amin gondolkodtam de ha én azt szeretném hogy végig csinálom a 9. Hónapot de utána én császárral szeretném ha "kiszednék"!? Ez lehetséges? Nagyon hülyeség?!
2013. máj. 28. 20:27
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Igen, hülyeség. A császárnak nagyobb a kockázata a babára és az anyára nézve is (ez orvosi tény).


Magánvéleményem pedig, hogy a természet nem véletlenül találta ki a szülést úgy, ahogy. A császár egy nagyon jó lehetőség arra, hogy ha baj van akkor legyen "B" verzió.

Bennem mindig megszólal egy kisördög az eü-indok nélküli császárral kapcsolatban: ha az anyuka most a "könnyebb" utat választja a saját kényelme miatt, később is mindig ezt teszi majd?

2013. máj. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Az sem fáj kevésbé, csak máshogy és máskor. Arról nem beszélve, hogy milyen kockázatai vannak egy nyílt hasi műtétnek. Eü-s vagyok, és soha az életben nem vállalnék császárt, ha simán is szülhetek. Ennyire azért nem kell félni, nők százezrei csinálják végig a szülést. Max. 1 rossz nap, de utána anya leszel életed végéig! Ennyire nem kell túlparázni!
2013. máj. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A természetes szülés csak akkor fáj amikor megszülöd a babát, ha van rá idő kérhetsz edát, ha gyorsan jön a baba akkor nincs fájdalom csillapítás, de mi után kijött minden fájdalom elmúlik.

Ha császároznak, akkor átvágnak mindent, izmot, méhet. Ez nagyműtét, annak minden komplikációjával. Akkor nem fáj, de utána napokig pokolian. Csövek lógnak ki majd belőled, ami a váladékot vezeti el, naponta kapod a méhösszehúzó injekciót. Hidd el nem kellemes.

Én is féltem, de ki lehet bírni, spontán, hüvelyi szülés után meglepően hamar fel épül az ember. Csak egy kiadós alvás kell.

2013. máj. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Na figyu, a lányom 2 éves és most 11 hetes terhes vagyok, az első szülésem nagyon nehéz volt de örülök neki hogy nem császároztak több okból is, ha császároznak akkor ott felvágják a hasfalad is, a méhedet szerintem sokkal "könnyebb" természetes úton szülni mint a császár mert igaz hogy amikor születik a baba akkor fáj de utána nem vagy csak minimálisan és kevés ideig, de egyik barátnőm 2 hónapja szült császárral immunbetegség miatt és még mindig fáj neki nehezen emel és feszül is pedig minden rendben ment neki. Szerintem gondolod át
2013. máj. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Fogadj el egy jótanácsot! Csak akkor szülj gyereket, ha te is akarod, ne azért, mert rábeszéltek!
2013. máj. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
44%
Én császárral szültem, nem tágultam, de jobban szerettem volna császárral szülni, nem én kértem, de így lett. Gyönyörű élmény volt a szülésem, fájdalommentesen szültem (infúzió ellenére nem volt fájásom), az első felkelés volt nagyon rossz, de percről percre jobb lett, 24 óra múlva már csak húzódott. Nagyon hamar felépültem, vérzésem alig volt és nekem csövek sem lógtak ki sehonnan. Nézőpont kérdése, én nem ítélem el, aki választja, a másodikat én is így tenném, mert nekünk így jó volt. Ne hallgass másra ez a kettőtök dolga és az orvosodé, őt viszont úgy válaszd, hogy rá merd bízni magatokat! A lényeg a csoda, amit a kezedben fogsz tartani!
2013. máj. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mindenki fél. De nem tudhatod milyen szülésed lesz, mivel minden szülés más és más. Felkészülni sem tudsz rá, és hidd el az meg végképp nem segít ha már most AMIKOR MÉG NINCS IS ÚTBAN A GYEREK, már most paráztatod magad rajta.

Agyban dől el.


Figyi, bármennyire is fog fájni annak egyszer vége van, és az a gyerek ki fog jönni! Én ezt tartottam szem elött.


Lehet dícsérni a császárt (kivéve akinek indokolt volt), de aki magától kéri annak baj van az emeleten...

Ahogy már írták: komoly hasi műtét, és igenis ott átvágnak mindent. Csövek lógnak majd belőled ( én zuhanyoztam együtt császárossal), és úgy mész majd a folyosón mások elött :S Lehajolni sem lesz egyszerű, a gyerekedet sem fogod tudni ellátni rendesen az első nap.


Én természetes úton szültem, megúsztam mindent. 2 óra alatt meglett a Fiam. Gátmetszésem volt, a 2.ik nap fájt, nem tudtam rendesen leülni a fenekemre, de ennyi. Szülés után 3 órával sétáltam a folyosón!!!!


És ez a "kivegyék belőlem a gyereket".... jobb ha még nem vállaltok gyereket!!! - Jótanács.

2013. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!