Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral vagy természetes...

Császárral vagy természetes úton jobb szülni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 18. 18:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Erre nem fogsz egyértelmű választ kapni.

Aki császárt kért, az bizonygatni fogja neked, hogy az a jobb, de szerintem a többség a természetes szülés mellett voksol.

Én is így szültem, és örülök, hogy nem lett császár.

2014. máj. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Nekem mindkettő volt. Rendes és császár is. A rendes jobb mert utána könnyebben tudsz foglalkozni a babával. Császár után fájdalmaid vannak a hasadon lévő nagy seb miatt.
2014. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez nagyon hasznos válasz volt. Igazából felek szülni a fajdalom miatt. A rendes volt először ugye? utána császár? miért kellett utána császározni. Igazából jobban azért is felek mert kitágul a puncim. Meg a menzeszbe is belehalok,nehezen viselem.
2014. máj. 18. 20:17
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem normál szülésnek indult, de császár lett a vége. Szerintem a normál, hüvelyi szülés sokkal jobb. Mondom ezt úgy, hogy én is féltem a fájdalomtól, és hogy ezerszer jobban fájt, mint amit előtte el tudtam képzelni. 7 órát vajúdtam és már jöttek a tolófájások, amikor sürgősségi császár lett.

Engem nem viselt meg különösebben a császár, hamar gyógyult a seb és nem fájt annyira, de lelkileg nehezebb volt feldolgoznom. Sajnos a baba és az én érdekemben nem volt más megoldás, ha lesz legközelebb, akkor remélem sikerül természetes úton szülnöm!

2014. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm,ezek a valaszok eröt adnak,hogy merjek.
2014. máj. 18. 20:39
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

2. vagyok. Hát igen fáj a vajúdás nagyon, de kérhetszfájdalomcsillapítót, bár én nem kértem. 13 órát vajúdtam az elsővel, aztán burkot kellett repeszteni és már jött is a baba, az nem fájt annyira mint a vajúdás.

A második babát sürgösségi császárral kellett "megszülnöm" mert baj volt a 36. hétben voltam. De császár után sokkal nehezebb volt, a baba folyton téged akar és nagyon nehéz mozogni császár után, de pedig múszáj, fog összeszorít és babázni kell :).

Szóval sokkal jobb a természetes szülés. Szerintem.

2014. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Én természetes úton szültem, és rettenetesen féltem. A nőgyógyászom és a szülésznőm is azt javasolta, hogy keressek fel pszichológust, mert azt mondták, hogy nem normális az a félelem, amit én produkáltam. (Például már a nőgyógyászom látványától duplájára ugrott a pulzusom és felment a vérnyomásom 160-ra.) De nem mentem el pszichológushoz, mert nagyon szégyelltem ezt az egészet. Végül 3 óra vajúdással és negyed órás kitolással nagyon gyorsan szültem. Volt gátmetszésem, de ennek nagyon alapos indoka volt. De a vágást és a varrást sem éreztem, mondjuk én erről előtte beszéltem az orvossal, hogyha kell én veszek előre fájdalomcsillapítót is, de az alulfinanszírozás miatt ne spóroljon vele. Így is tett. A szülés után 2 órával már sétálgattam, semmi bajom nem volt. Nem szédültem, nem fájt a gátvarratom sem. A hüvelyem egy kicsit tágabb lett, de ezt én szerettem is volna, mert sajnos egy sérülés miatt nagyon szűk voltam, már a szexuális életünket is beárnyékolta ez, úgyhogy ennek én örültem is. Külön kértem, hogy a gátvarrásnál a híres-neves férjcsomót. Egy ideig sajnos küzdöttem inkontinenciával, de ez nekem régebben is problémám volt, de megfelelő, személyre szabott intimtornával 2 hónap alatt ez is helyre jött. A kórházban is már pörögtem ezerrel, miután hazajöttünk, itthon is mindent meg tudtam csinálni, egy hét múlva már sétáltunk nagyokat babakocsival. Az összes anyuka ismerősöm, aki látogatóba jött azon csodálkozott, hogy simán letudtam ülni, mindenki azt kérdezte, kinél szültem. Ha újra kezdhetném is, így szülnék.
2014. máj. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

* híres-neves férjcsomót hagyja ki, ne csinálja meg.

Sietségemben elrontottam.

2014. máj. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Huhh! 2.nak kemeny lehetett. Remelem azert volt melletted vki(oarod),aki segitett). Es fajdalomcsillapitoval nem faj a szüles?

Utolsonak jo h csak 3 oras volt a szüles es utana 2 oraval semmi baja nem volt.Szerencsere a felelem alaptalan volt.Mi az a ferjcsomo?Irigyellek h ennyi energiad van,nekem meg gyerekem nincs,de igy is hulla vagyok.Hany evesen szültel?

2014. máj. 18. 21:21
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

36 ora vajudas utan szültem fajdalomcsillapito nélkül.

Itt hagynak vajudni, várják hogy tágulj, nem úg mint otthon, hogy egyből császár. Inkább szülnék még így, mint hogy császározzanak.

2014. máj. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!