Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a...

Szült valaki mostanában a Bp-i Máv kórházban?

Figyelt kérdés
Mit kell vinni a kicsinek?Én 2011-ben szültem ott akkor ruhát adtak nekik,de pelust,popsi tőrlőt vinni kellett.Illetve tényleg nem adnak már semmit inni a babának?(régen kaptak cukros vizet ha nagyon muszáj volt és nem indult be a tej)
2014. máj. 19. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia,


én ugyan 2012. szeptember végén, tehát több mint másfél éve szültem ott a második kisfiamat, és ugyanúgy ruhát adtak rá, de pelust, popsitörlőt vinni kellett. A köldökcsonkhoz kaptunk eszközt (alkoholos kendőt, hintőport), vmint popsikrém is volt, de utóbbit én is vittem. És valóban nem kaptak semmilyen pótlást a babák, csak külön kérésre.

2014. máj. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Januárban szültem ott, a második fiamat. (Az elsőt is, szintén 2011-ben.)

Most már ez is "baba-mama barát", tehát a kicsi semmit sem kap. Se cukros, se semmilyen vizet. Ha nincs tej, akkor 48 óra elteltével a gyerekorvos javaslatára kaphat tápszert. (Én hozattam be pici üveges babavizet, 1-2 cseppet kapott, mert annyira fűtöttek, hogy kiszáradt a szája, még a cicire se tudott rácsatlakozni. Ezt egyébként egy öreg csecsemős ajánlotta, de ők semmit nem adhatnak, ez tilos.)

Ruhácskát vihetsz, van kincstári is, de a csecsemősök mondták, hogy inkább legyen saját, mert az anyukák jobban kezelik az újszülött ruháját, újak, puhák, amíg a kincstári sok babánál okozott kiütést. (Sajnos, újra nem telik a kórháznak, a régiek kopottak, agyonmosottak.)

Szóval vihetsz 3 body, 3 rugi, 1 kis sapka, saját plédecske, textilpelus.

Popsitörlőt és pelenkát most is vinni kell. Köldökápolási szert (alkoholos kendő) és popsikrémet adnak. Én vittem egy eldobható pelenkázóalátétet is, vagy külön erre a célra textilpelust is bevihetsz.

Magadnak természetesen mindent. A kaja sem változott.

A csecsemősök nálam ekkor szuperek voltak, de talán azért, mert az egész szülészeten összesen 14-en voltunk, úgyhogy sokat dajkálták a babákat, volt idejük segíteni a szoptatásnál, többször tudtak jönni elmutogatni a csecsemőápolást. (Annak, aki kérte.)

Összességében most nagyon jó tapasztalataim voltak. :)

2014. máj. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kőszőnőm.:)Én kétszer szültem ott és mindig pozitiv tapasztalatokkat szereztem én is.

Ha viszek ruhát az nem tünik el vagy hogy kezelik a nővérek?

2014. máj. 19. 13:45
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is 2009-ben szültem ott utoljára. Elég jó kórház... kinél szülsz????
2014. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tűnik el, mert már nem liszteszsákként szedik össze a babákat, hanem egyesével, a kis kocsiban tolják ki őket. Szólni kell, hogy saját ruha van a babán és oda is kell készíteni a tisztát (pelussal, popsitörlővel együtt). A tisztában visszahozzák fürdés után, a használt pedig ott lesz mellette. Ha mégis eltűnne, azonnal szólj, mert akkor gyorsan meg tudják keresni.

Én vittem kis takarót, sapkát, kesztyűt, 3 bodyt, 3 rugdalózót, saját textilpelenkát is, ami a baba mellett volt, de semmi sem tűnt el.

Ami még jól jöhet majd, az a saját mellszívó, mert a kórháznak valami ötven éves darabja van...

2014. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron szültem ott, voltak ruhácskák a kórházban, de nagyon elnyűttek voltak, szóval inkább vittem be saját rucikat. Fürdetésnél szólni kellett, hogy saját ruha van a babán, plusz odaadni az aktuálisat, így visszahozták a használtat is amikor végeztek a fürdetéssel.


Viszont amikor ottvoltam, sajnos ezzel a liszteszsák módszerrel vitték mosdani a babákat, a nővérke a hóna alá csapott 1-1 babát, és már ment is. Rossz volt nézni, rettegtem, hogy elejti valamelyik picit..

2014. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja, és tényleg nem adtak semmit, nekem nem volt tejem 3 napig, a 3. napon kapott a picim 15 milli tápszerpótlást, de ennyi volt. Én emiatt nem fogok többé ott szülni, júliusban szültem, egy pici vizet igazán adhattak volna szegénykémnek, a benttöltött 3,5 nap alatt majdnem fél kilót fogyott :(
2014. máj. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kőszőnőm a válaszokat.

Még egy kérdés,Még mindig velünk van a baba egész nap-éjjel is?Régen reggel el vitték őket megvizsgálni és utána vissza hozták és velünk voltak a picik.

2014. máj. 21. 09:34
 9/10 anonim ***** válasza:

a tavaly nyáron szült válaszoló vagyok: non-stop velem volt a babám, a vizsgálatokat is ott a szobában végezték, egyedül fürdeni vitték el őt minden este.

egyébként le lehet adni a babákat a csecsemősöknek, de úgy láttam nem örülnek neki túlzottan.

2014. máj. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Most már nem viszik el a babákat, ha vizsgálni kell, akkor a gyerekorvos jön be a szobába és ott, előtted végzi a vizsgálatokat.

Az utolsó nap veszik le a PKU szűrést és akkor kapja Bcg oltást. A gyerekorvossal ott tudsz beszélni. Ha pótlás kell, azt is előbb veled beszélik meg.

A sárgaságot műszerrel mérik, napközben többször is jönnek és mérik. Ha a kritikus értéket eléri, adnak neki pótlást és kék fény alá teszik.

2014. máj. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!