Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány napig kell bent lenni a...

Hány napig kell bent lenni a kórházban szülés után kb. , ha nincs komplikáció?

Figyelt kérdés
Még soha nem aludtam kórházban, annyira félek ettől!
2014. máj. 28. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én szültem, ott természetes szülés után 3 nap, császármetszésnél 7 nap.

De ez kórházanként eltérő lehet.

De ha simán szülsz, 2 napot mindenképpen rá kell számolni. És ne arra gondolj, hogy soha nem feküdtél kórházba, jaj, mi lesz, hanem gondolj arra, hogy azért vagy ott, hogy utána se történjen semmi gond, megfigyelnek, a babát is megfigyelik és ha minden rendben lesz, akkor irány haza!

Én rengeteget feküdtem már kórházban az életem során, viszont a legtöbbet a terhességem végén és szülés után. Konkrétan 3 hetet töltöttem egyhuzamban kórházban. És kibírtam.

2014. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Ez a legnagyobb bajod, hogy bent kell aludni életed legcsodálatosabb élménye után????? Néha elgondolkoztatnak egyes emberek. Mennyi mindent nem éltek még át.
2014. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
korházfüggő. Én császárral szültem, 3és fél napos babával már otthon voltunk. Engem befektettek pár nappal előtte. "szörnyű" volt, nem bírom a kórház gondolatát sem, de hidd el ki lehet bírni, és ha már megvan a baba akkor úgyis vele foglalkozol.
2014. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Én még nem vagyok terhes, csak elgondolkoztam ezen a témán. :)

Lehet, hogy ha az lennék, másképp látnám a dolgot.

2014. máj. 28. 19:52
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
A kórház nem börtön, saját felelősségre bármikor haza lehet menni. Sok országban be se viszik szülni a nőt, pl Hollandia, hanem csak kiküldik hozzá az ápolót 3 napra. Sok nőt ismerek, aki még aznap hazament. Araboknál, cigányoknál ez természetes, a fehér ember kicsit puhányabb fajta...
2014. máj. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát pedig én is hazamennék szívem szerint. :)
2014. máj. 28. 20:00
 7/13 anonim ***** válasza:
Másképp fogod látni! Arra gondolsz majd, h minden rendben legyen!
2014. máj. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én is féltem ettől, mert azelőtt sosem voltam kórházban, csak kb. 3 éves koromban.

Szülésnél/után teljesen más!

Végül 3 helyett 5 napig kellett bent lennem, mert a kisfiamnak antibiotikum kellett, de még egy picit "örültem" is ennek, mert nagy biztonságérzetet adott, hogy bármikor bármivel lehet menni a csecsemősökhöz, amit otthon már nem lehet. Pl. nehezen indult meg a tejem, és csak pont az 5. nap volt az első, amikor már nem kellett pótlás. Otthon biztosan frászban lettem volna, hogy sír a baba mert éhes.

Szóval ezt szerintem teljesen másképpen éli meg az ember, mintha mondjuk valami betegség miatt kell bent lenni.

2014. máj. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem meg egyáltalán nem más. Nagyon féltem a kórháztól ez szülés után is megmaradt. Borzalom volt az a 3 nap. Meg is fogadtam, hogy soha többet az életemben nem szülök, ha bent kell maradni.
2014. máj. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Székesfehérváron természetes szülésnél 3 éjszakát, császárnál 5 éjszakát kell bent lenni, ha minden rendben van.
2014. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!