Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Burokrepesztéssel indított...

Burokrepesztéssel indított szülésnél milyenek a tapasztalataitok? EDA-t is kapok mellé!

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, ha csütörtökig nem indul el magától, az orvosom megrepeszti a burkot. Azt mondta, hogy burkot repeszt és utána beköti az EDA-t. Szerintem semmit nem fogok érezni. Most 3 cm-re vagyok kitágulva. Nem úgy van, hogy az EDA-val meg kell várni egy bizonyos tágulási pontot? Vagy ha kapom mellé az oxitocint, akkor nem?

2014. máj. 31. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az első szülésem indították. Burokrepesztéssel. Leírom, hogy volt:

-fél12-kor megrepesztették a burkot, aztán rákötöttek az oxitocinra. (Amúgy kb 3 centire voltam én is tágulva)

-ÉN szóltam a dokinak az egész előtt, hogy készüljünk úgy, hogy lehet kérni fogom az EDA-t, mert ismerem magam! :D A doki amúgy nem akarta.

-Ahogy elkezdett hatni az oxitocin egybefüggő fájásaim voltak!!! Nem 5 perces vagy 2 perces, nem! Teljesen egybefüggő!

-1-kor már könyörögtem az EDÁért!!! Meg is kaptam kb 2 kor!

-2 óránként kaptam! Nem bírtam inni, enni, semmit...

Este 6tól állandóan azt mondták, hogy mindjárt meg lesz a baba, onnantól kezdve már nem kaptam EDát. Ki voltam merülve, mert éreztem a fájás(oka)t, ami még mindig egybefüggő volt, az EDA csak enyhítette. Nem hitte a doki, hogy sikerülni fog megszülnöm, annyira ki voltam...

-Aztán végül 8 körül mondták, hogy ha úgy érzem nyomhatok. Én nem igazán éreztem semmit, de azt mondtam magamnak én kinyomom azt a babát, mert már nem bírom!!! És fél9-re született meg az óriásbébim egy óriási gátmetszéssel. Amit szülés után még fél óráig varrtak, stb..

Ha nem kapok EDÁt,tuti nem tudom megszülni, mert az oxitocin miatt, ugye az egybegörcsök teljesen kimerítettek! Én ajánlom, ha kapsz oxit, akkor ajánlom az EDÁT. ;)

Azóta amúgy szültem még egy babát. Spontán indult meg, 5 perces,2 perces,1perces, fél perces fájásokkal. 2-3 óra volt az egész, és se oxitocin, se eda nem kellett! Ég és föld volt a kettő! Szóval remélem, hogy beindul magától és nem kell indítani! Az a legjobb! Gyorsabb, könnyebb! Én drukkolok nektek! ;)

2014. máj. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hasonlóan indult a szülésem, 41. hét végén 3 centire nyitva voltam. A doki burkot repesztett, mert magától nem indult a szülésem. Várt 1 órát, hogy repesztés után beindul-e a folyamat. Jöttek is fájások, de gyengék és ritkán. Nem tágultam, ezért bekötötték az oxit. 5 óra brutális szenvedés következett, fájdalomcsillapítás nélkül. Nem tudom, mikortól adható, de oxi mellé én tutira kérném (kértem is, csak nem adták)!
2014. máj. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
11kor repesztettek burkot,12kor kötötték be az oxitocint,1kor kaptam az EDA-t és a kislányom 2kor született meg.Semmilyen fájdalmat sem éreztem,nagyon jól hatott az EDA.
2014. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ki hol szült? Úgy látom ez is lutri, kinek mennyire jön be. Nekem azt mondta a Doki, hogy burokrepesztés után rögtön köti az EDA-t.
2014. máj. 31. 16:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Az mondjuk jó jel, hogy ma mikor vizsgálaton voltam a szülőszobán. Mind a 3 szobában szültek, az egyikben akinél épp az én szülésznőm asszisztált akkor tűnt el a méhszáj és tök csend volt. Az első lányomat minden nélkül szültem 3 óra alatt és én végig torkom szakadtából üvöltöttem!
2014. máj. 31. 16:53
 6/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, Bp, SOTE 1.
2014. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is a SOTE 1-en szültem. Nem kaphattam az oxitocin mellé EDA-t, mert lassította volna a tágulást. Komplikációk miatt sietni kellett.
2014. máj. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én a Péterfyben fogok!
2014. máj. 31. 17:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Én is a Sote 1-en szültem, 40hét +5 napra indult magától a vajúdás, 14 óra és 2 ujjnyi tágulás után burokrepesztés, oxit nem kaptam, de EDA-t sem (pedig azt kértem). Burokrepesztés után 5-6 óra múlva lett meg a baba.
2014. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Szent Imrében szültem.
2014. jún. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!