Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik egy problémamentes...

Hogy zajlik egy problémamentes, könnyű szülés?

Figyelt kérdés
Időben és időbeli sorrendben
2014. máj. 31. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Otthon jönne a fájások, bemész a kórházba, megvizsgál a doki, kiderül nyitva vagy 2 ujjnyira, beöntés, borotválás, fel fektetnek a szülőágyra, ctg, doki burkot repeszt, már teljesen kitágultál, jönnek a tolófájások, másodikra kinyomom a babát, s mind ez egy-két óra láttam lezajlik:)


Nagyon kevesen ilyen szerencsések.

2014. máj. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Könnyű szülés??Szerintem még aki 1 óra alatt is szül meg még az se mondja rá hogy könnyű! :)

Én úgy tudom hogy ÁLTALÁBAN az 1. szülés olyan 12 órás.Én pl 9 óra alatt szültem meg, ismerősöm viszont 23 órát vajúdott, egy barátnőm viszont túl volt az egészen 2 óra alatt..sőt egy másik ismerősöm kb fél órát töltött a szülőágyon..így idő intervallumot nem igazán lehet erre írni.

Sorrend:

1. Beindul a szülés.Vagy fájásokkal, vagy magzatvíz elfolyással, vagy mint nálam az 1. babámnál elindították.

2. Fájások..ez a vajúdási rész.Ezek sűrűsödnek és erősödnek..1-2 perces fájásoknál én már élni se nagyon akartam..szerintem az egész szülés legrosszabb része..és ez az ami borzasztó sokáig tud tartani.. :(

3. Tolófájások.A vajúdási fájás alakul át tolófájássá..ez borzasztó erős székelési inger..visszatartani sem lehet.

4. Kitolási szakasz.Ezt nem kell magyaráznom szerintem..Hollywood imádja ezt a jelenetet mutogatni a filmekben. :)

2014. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Nekem könnyű szülésem volt,és még élveztem is. :)

Reggel 7kor itthon fájások.8ra mentünk be a kórházba.

Papírok stb...9kor szülőszobán voltam,ott beöntés,beszélgetés,EDA ajánlás.

Jöttek szépen a fájások tovább.

12kor burkot repesztettek,és 14 kor született meg a lányom,spontán,fájdalom mentesen.

Első baba volt

2014. máj. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Azért a szülés nem ér véget a kitolással.

Könnyű dolgod van, ha könnyen leválik a méhlepény, nem repedtél ezer felé és nem kell esetleg varrni sem.

Ez az elöbb leírtakkal együtt azért így teljes.

2014. máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nekem könnyű ben és nehezben is volt részem. a nehéz:fajasok, kórház, nst, éjjel 3 körül, reggel 9felé beontes, borotvalas, burokrepesztes, már 2-3 perces fajasok, majd oxitocin jó sok, már órák óta 1perces fajasok, gyereknek már rég kinn kéne lenni, de o még sehol..mikor bealudtam a fajasok között a kimerultsegtol császár. ..

a könnyű:hajnaltól 10perces fajasok, még az egész napot otthon toltottem, nem volt vész. ..este 11kor kh., vizsgálat, nst, beontes, erősödő fajasok, 4ig a vajúdóban beszélgettünk a szulesznovel, ekkora már behívták a dokinat is, 4kor szuloszoba, burokrepesztes, tolók, 3 nyomás és kinn a gyerek. .az egész fantasztikus élményként maradt meg..a fájdalom kétszer voltnagyon durva, burokrepesztes után, és az elsö tolofajasnal, amugy egyáltalán nem volt vészes.

2014. máj. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
első baba, 5 óra alatt, gátmetszéssel lett meg, hetekig fájó varrattal. Második babám ugyanakkora súllyal itthon lett meg, minimális repedéssel, amit meg se éreztem, és azóta sem érzem.3 óra alatt. nem volt egyik sem könnyű de a második könnyebb volt sokkal.
2014. jún. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
13-án elment a nyákdugóm, elkezdődtek a fájások. Hazaküldtek, hogy 1 ujjnyira vagyok nyitott menjek vissza 2 perces fájásokkal, mert nincs hely a kórházban. 15-én hajnal 1 kor elfolyt a vizem, de még mindig rendezőtlen, viszont erős fájásaim voltak. Ezúttal nem küldtek el a kórházban. Hajnali 3 körül kaptam egy méhszájlazító végbélkúpot. 7-kor már 7 cm-re voltam nyitva. 9 órakor már a kitolási szakban voltunk, és 9:31-kor megszületett a lányunk. Hát nem nevezem könnyű szülésnek, de csodálatos volt. Nem kértem fájdalom csillapítót se, első baba.
2014. jún. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

Problemamentes de nem volt konnyu az enyem.3honapja.

-este 7 15-20perces fajasok

-surusodik erosodik

-hajnali 2fele ereztem h el kene menni zuhanyozni ilyesmi.

-4kor korhaz(5percre van)-ketpercesekkel-

-szuleszno megvizsgalt kozolte h teljesen eltunt a mehszaj

-fel5 megerkezik a doki es a fogadott szuleszno.

-megvizsgal,burokrepesztes

-5kor be a kàdba:-)

-6korul kijottem mert nem tudtam eleg erosen nyomni

-allva is probaltam de mar nagyon faradt voltam

-igy lefekudtem es 7.35kor megszuletett.

-gatvedelemmel minden gond nelkul

-10korul levittek az osztalyra.

2014. jún. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok.nalunk nincs beontes borotvalas.fajdalomcsillapitot nem kertem.nem is kerult szoba.a mehlepeny siman kijott a baba utan nemsokkal.egy picit repedtem harom oltesem volt.ami negativum es rossz volt az az h olyan aranyerem lett a 3oras kitolastol h jopar het volt mire elmult.
2014. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én szülésem tényleg könnyen ment. Fél 11-kor este elfolyt a víz, de fájások nem voltak. Irány a kórház, vizsgálat, aztán szülőszobán ctg. Az első fájások 1óra körül jelentkeztek, sűrűn, kb. 2-3 percenként, de még gyengék voltak. Senki sem zavart minket, a párommal voltunk ketten. Volt lehetőség zuhanyra, labdára ülni, sétálni. Ki is használtam a lehetőségeket.:-) 4 előtt lettek nagyon sűrűek és erősek a fájások. Nem tudom az okát (talán a málnalevél tea+a homeos bogyók), de rekord sebességgel tágultam. 2,5 óra alatt (ennyi telt el két vizsgálat közt), 2 ujjnyiról teljesen kitágultam. 5 után már a nyomásingert éreztem, 6 előtt pedig meglett a baba.:-D Az egész kitolás is gyorsan lezajlott. Volt erőm, mert nem húzódott el a vajúdás. Semmi gyógyszert nem kaptam közben, fájdalomcsillapítót sem, teljesen maguktól történtek a dolgok. Miután első szülés volt, szerintem gyorsnak számít. Mindenkinek ilyen szülést kívánok.:-)
2014. jún. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!