Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik kéjgázzal szültek, hogy...

Akik kéjgázzal szültek, hogy bírták?

Figyelt kérdés
Nem akarok minden áron epidurálist. A dokim azt mondta, majd meglátjuk,hogy birom. Mivel első babámat várom így teljesen tanácstalan vagyok a dologban.
2009. dec. 31. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,én vajúdás közben kaptam,de mondtam a szülésznőnek,hogy nem kérek,mert nem esett jól,öklendezni kezdtem!Inkább mélyeket lélegeztem!18 órát kibírtam epidurál nélkül,pedig volt pár óra,mikor összefüggő fájásaim voltak(Oxitocint kaptam végig,hogy táguljak,de nem igazán használt)!


Viszont a labdán ülni jó,ajánlani tudom!


Persze lehet,hogy Neked beválik a gáz!


Könnyű szülést!B.Ú.É.K.!

2009. dec. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én gázzal szültem, elmesélem az élményeimet.

Túlhordtam a babám, semmi fájásom nem volt, csak kitágultam, így indították a szülést. Megkaptam az oxitocint, elmondta a szülésznő a lehetőségeket. Én az epitől baromira féltem, nem akartam, hogy a gerincemet szurkálják. Mikor már éreztem, hogy, na, most már nagyon fáj, szóltam, hogy jöhet a gáz. Hát, elég fura volt. Én nem öklendeztem tőle, mondták, hogy mikor a fájásokat érzem, akkor lélegezzek mélyeket belőle. Mondanom sem kell, volt olyan nagy fájás, hogy úgy elkezdtem szívni a maszkból, hogy bedugult és levegőt sem kaptam! :) De aztán rájöttem a technikájára, nem kell nagyon erősen szívni. Mikor a fájások voltak eléggé fájt, a dokira koncentráltam és igyekeztem nyomni amennyire csak bírtam. Viszont ahogy elmúlt a fájás, már egyből ásítottam, szerintem el is aludtam percekre. Olyan fura volt, mintha hullámvasúton ülnék, nem tudom máshoz hasonlítani, tiszta extázis. Egyik pillanatban ordítani tudtam volna a fájdalomtól, a másikban meg szunyókálni. Nagyon száradt a szám, de a párom velem volt és adott inni a "szünetekben". Mikor elértem arra a pontra, hogy már nem bírom tovább és adjanak még valami fájdalomcsillapítót, mondjuk jöhet az epi, a szülésznő mondta, hogy már felesleges, mert mindjárt megvan a baba. Ez erőt adott. Összesen kb. 4 óra volt a vajúdásom onnantól, hogy felfeküdtem az ágyra és beadták az oxitocint, a fájdalmas rész kb. 2 óra. Én nem bántam meg a gázt, bár utána valami borzalmas szájszagom volt, alig vártam, hogy fogat moshassak... Ha valamit kihagytam és érdekel, szívesen válaszolok.


Könnyű és gyors szülést kívánok, valamint BOLDOG ÚJ ÉVET!!!

2009. dec. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mért félnek a kismamák az edától.

Én azzal szültem és egyáltalán nem negatív élmény a szülés.

A szülésznő elmondta a lehetőségeket mikor oda kerültem és nem bántam meg. Semmi mellékhatása nincs!

A vajúdáskor feküdtem az ágyon és telefonállgattam, nagy előnye, hogy jól tágít. Pillanatok alatt kitágultam.

Viszont a tolófájásokra elveszik tehát azt kell, hogy érezze az anya különben nem tudja mikor kell nyomni.

Nekem ennyi bőven elég is volt szülési fájdalomból!

Könnyű szülést!!!!!!!!!!

És Boldog Új Évet!

2009. dec. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én kéjgázzal szültem.Indították,több órás egybefüggő erős fájások,lassú tágulás.Én folyamatosan szívtam,a szám elől el sem vettem,de azt hittem meghalok...de legalább így egy hangom sem volt,mivel a szám elött volt a maszk,és csak szívtam és szívtam...:D szerintem abból a szempontból jó volt,hogy kába voltam..de a fájásokat nem gyengítette.
2009. dec. 31. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Júniusban szültem, gázzal.

Az egyetlen trükkje az, hogy nem csak fájások alatt kell szívni, hanem folyamatosan.

Akkor jó, ha mozog a mennyezet feletted (a dokim így mondta). Igaza volt :-)

Nem enyhíti a fájásokat, hanem a tudatállapotom változott tőle, 1,5 óra kiesett, csak pillanatokra emlékszem, érzésekre, kicsit ködösen. Na, aztán sipp-supp kitisztult a fejem, amikor jött az első tolófájás.

Első gyerekem nekem is. Elég volt a gáz.

Annyi, hogy én másnap rendkívül émelyegtem, szédelgett a gyomrom. Ja és a gáz mellett a fájások között mindig kislukkoltam egyet a friss levegőből. Valahogy jól esett. Ha a férjed megy veled, javaslom ő tartsa a szád elé a maszkot, mert én például nem bírtam tartani is, meg a fájásokra is koncentrálni.

Sok függ a szüléstől, fájásoktól, fájdalomtűréstől, de szerintem menni fog, légy nyugodt. Ha úgy jobb, beszéld meg a dokiddal, hogy ha mégis kérnél, kaphatsz-e edát. Nálunk előre kell kérni. Lehet, hogy kell, lehet, hogy nem kell, majd kiderül.


Az egyik előző válaszoló hozzászólására szeretnék annyit reagálni, hogy én azért nem kértem és kérnék eda-t (bár soha se mondd, hogy soha), mert féltem a gerincemet. Elhiszem, hogy szakember adja be, de sosem lehet tudni. Épp elég a férjem nyitott hátgerince, ha vmit rosszul csinálnak, az egy életre kihathat. Nem a lebénulástól tartok, de sokan panaszkodnak edások, hogy fáj a szúrás helye, fáj a gerincük szülés óta, stb.

Azt nem tudom, más ezzel hogy' van, nekem ez a véleményem erről.

2010. jan. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a szülésem 10 órán át tartott. Csak a végén kb. 15-30 percet szívtam gázt addig bírtam fájdalomcsillapítás nélkül. Nem volt rossz, kicsit kába lettem tőle. Legelőször viszont annyira beszívtam, hogy úgy éreztem menten elájulok. Legalábbis én ezt az érzést szoktam érezni mielőtt már kétszer elájultam életemben. A következőknél már nem szívtam annyira erősen. És tényleg az a titka, hogy a fájások között is szívjad de nem kell minden levegővételnél. Elég ha csak minden második az. A tolófájásnál már nem szívhatod (legalábbis nekem már nem engedték) bár szerintem ott már nem is úgy fáj a fájás, inkább nagyon erős feszítést érzel majd. Legalábbis nálam ez volt, így 3 nyomásból én kinyomtam a baba fejét utána már sokkal könnyebb lesz hiszen akkor már a legvégén leszel és amikor kijön végre a baba akkor az egy nagyon nagy megkönnyebbülés lesz.

Egyébként én sem akartam edát. Nekem ne szúrkáljanak semmit a gerincembe!!!

Amúgy első babás voltam.

Szerintem ne félj a szüléstől, mert az csak hátráltat!

Tudom könnyű ezt mondani. (bár én nem féltem, csodálkoztak is sokan amikor megkérdezték. Én inkább kíváncsi voltam az egészre)

Lazíts, koncentrálj egy pontra fájások alatt, nagy levegőt vegyél a szádon és az orrodon próbáld kifújni. Nekem ezek a dolgok segítettek a legvégéig utána már csak a gáztól lett jobb.

Sok sikert és gyors szülést kívánok!

Egy 5 hetes kistündér anyukája

2010. jan. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia 6 hónapja szültem sajna császár lett a vége 9,5 óra vajudás után én is csak gázt kaptam az utolsó 2 órában. Semmit sem használt, de ahogy itt fent olvasom nekem nem is jól adták! Csak akkor tapasztotta a maszkot a szülésznő az arcomra mikor jött a fájás...akkor ezek szerint folyamatosan kellett volna szívni...és akkor talán hatott volna.
2010. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én december elején szültem, 8 órán keresztül jött az oxytocin, majd meg döglöttem úgy fájt, de előre szóltam, hogy nekem semmiféle fájdalomcsillapítót ne adjanak. Nem is kaptam, csak kéjgázt, de azt is elfelejtették megnyitni, én meg vártam a hatást, de nem jött. Aztán jött a váltás szülésznő, megnyitotta a palackot és onnantól kezdve 1 órán belül megvolt a baba.(A tolófájásoknál már elvették sajnos...) Én úgy betéptem tőle, mint állat! Szerintem nagyon jó az anyag! Bár a fájásokat egyáltalán nem csillapította, mégis nagyon nagy segítség, mert egy más dimenzióba visz (olyan, mintha befüveznél, vagy tök részeg lennél, de csak addig, amíg a szádon van. ahogy leteszed azonnal kijózanodsz) Én csak annyi mellékhatást vettem észre, hogy szülés után napokig nagyon száraz volt a szám, meg szárazon köhécseltem. Szerintem kérd mindenképpen!
2010. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!