Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tennének, ha csak úgy...

Mit tennének, ha csak úgy besétálnék a kórházba 40+pár naposan?

Figyelt kérdés

Van fogadott dokim X kórházban, sajnos a szülés nem indult be nálam, de lejárt a terminusom. Beszélgettünk, hogy mik a kilátásaim, és az indítási procedúra teljesen félelmet keltett bennem, mert megtudtam, hogy ez fájdalmasabb lehet, mint a természetes szülés, EDA-t viszont nem adnak.

Annyira betojtam, hogy azon gondolkodom, hogy van-e most még más lehetőségem, valahogy olyan helyre menni, ahol ugyan-e mellé adnának EDÁT?

Pesti vagyok, de a körzeti kórházamba szintén nem adnak EDÁT.

Vagy ilyet egyszerűen nem lehet csinálni?

Hogy én besétálok egy ügyeleteshez, hogy ez és ez van, meghálálom a végén, csak inkább csinálják itt?

Elment az eszem?

Köszi!!!


2014. jún. 5. 11:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%

Nekem is indították, érzéstelenítő nélkül vajúdtam, igen, eléggé fájdalmas volt, de túlélte, itt vagyok. Érzéstelenítőt eszembe se jutott kérni, van, aki úgy jár, hogy nem érzi a tolófájásokat és nagyban megnehezíti a kitolást, el is húzódhat. Nálam meg volt 2 nyomásra.

És amúgy oxival rövidebb a vajúdás, és arra sincs semmi garancia, hogy a természetes nem fog minimum annyira fájni.

2014. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%

Természetes pánik, amit érzele, milliárd nő szült meg EDA nélkül már. Felénk sem adnak a kórházban, és itt csak egy kórház van.

Én nem tudom elképzelni, hogy jó az a babának, hogy le van szedálva szülés közben, én meg azt se érzem hogy a tolófájás hogy jön, el tudom-e lélegezni, vagy rányomok és szétrepesztek alul mindent...

2014. jún. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem indul be a szülés miért fogadnának idegen kórházba? Ilyen nincs.
2014. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%

Embere válogatja, én az EDA beadásától jobban félnék, mint bármiféle fájdalomtól... De mindent túl lehet élni, a fájdalom meg elmúlik! Volt már indított szülésem, nálunk sincs EDA, de eszembe se jutott bármi féle fájdalomcsillapítást kérni, pedig fájt. De gyorsan lezajlott a szülés, utána meg már csak a tényre fogsz emlékezni, hogy fájt, magát a fájdalmat nem kell újra és újra átélni :)

Volt spinális érzéstelenítésem is programozott császár előtt, és mint fent vázoltam, mivel rettegek ettől a gerinctáji szúrkálástól, én úgy mentem be, hogy engem altatni fognak, vagy ha kell, vág a doki élesben, nem érdekel, de én aztán nem engedem magam "hátbaszúrni". Mégis ez lett a vége, mert szerencsére meggyőztek utolsó pillanatban, és tudod mit, átéltem a rettegések rettegését, amíg beadták, de most már mosolyogva gondolok vissza, milyen nagy hülye voltam, hogy annyira makacskodtam. Szóval a szülés néha a fóbiák legyőzéséről is szól, ha te épp a fájdalomtól rettegsz, majd meglátod, átélve és utólag nem olyan borzalmas, mint amennyire féltél előtte.

Amúgy szerintem egy magától beindult spontán szüléssel bármelyik kórházba bemehetsz, de úgy betoppanni, hogy jó reggelt, szeretném, ha indítanának, szerintem nem lehet, el fognak zavarni... Max. kerítesz ott egy fogadott orvost, és ő hív be. De ha van egésszégügyis válaszoló, cáfoljon rám legyen szíves.

2014. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok, amúgy pont erre van szükségem, hogy: " ki lehet azt bírni". Persze, hisz régen sem volt fájdalom csillapító, jaj, csak legyek már túl rajta.

Igen, azt mondom magamnak, hogy egy napnál nem tarthat tovább a fájdalom:-)

2014. jún. 5. 11:58
 6/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
41%
Már bocs, de az EDA (és a spinál) lényege pont az, hogy ezekből semmi nem kerül a baba szervezetébe, szóval ezzel nem kell riogatni a kérdezőt, de azt elképzelni nem tudom, hogyan lehet kitolni, ha valaki nem érzi a tolófájást (amúgy az már legtöbbeknek még akkor se fáj, ha közben is folyik az oxi, nekem se fájt egyáltalán, csak a vajúdás előtte). Persze mások is szültek EDÁ-val, szóval biztosan megoldható. De így az utolsó percben már nem kapkodnék új kórház meg új doki után. Mint először is írtam, a félelem legyőzhető, a fájdalom meg elmúlik.
2014. jún. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Így is van, ki lehet azt bírni!:-) Ne aggódj! Biztosan fog fájni EDA-val vagy anélkül, de hát a szülés egy ilyen műfaj. És azt hiheted, hogy az csak egy maszlag, közhely, hogy minden fájdalom megszűnik, mihelyst a karodban tartod a gyermeked, de tényleg! Én vajúdva kezdtem, császár lett a vége. Fájt a vajúdás is, de kegyetlenül fájt a császár is, mert nem hatott a gerincérzéstelenítő. Mégis eddigi életem legszebb élménye az egész szülés. Most várjuk a kistesót, és boldogan nézek elébe a szülésnek. Nyugi! Azon pedig ne gondolkozz, hogy vadidegen helyen egy ismeretlen ügyeletesnél szülsz. Ha eddig volt fogadott dokid, akkor vele csináld végig, Ő ismer Téged! Kalappal!
2014. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
Elvileg az eda a végén már nem hat pont ezért hogy ki tudjad tolni. Meg meg van adva hány ujjnyi tágulásig adják. Én szerintem sokkal fájdalmasabb az eda. Az hogy hátba szúrnak és utána meg fáj tőle a fejed és lehet rosszabb mellékhatása is. Amúgy ez tényleg igaz nekem is anyum mondta hogy fájni fog nagyon de miután megszületik mosolyogni fogsz. És nem azért mert vége a fájdalomnak. Meg ha nagyon magadba beszéled hogy nagyon fog fájni akkor nehezebb lesz az egész mert rá leszel görcsölve
2014. jún. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Milyen hely az, hogy nem adnak EDA-t? Én 3 gyereket szültem, az elsőt EDA-val, annyira elhúzódott, hogy muszáj volt csillapítani a fájdalmat, mert a végére nem maradt volna erőm, már így is a császáron gondolkodtak 15 óra után. Szóval az egy megváltás volt. A 2.-nál is szerettem volna, bekötötték, de hirtelen elindult a pici kifelé, úgyhogy már nem kezdték el adagolni, a 3.-nál meg már szóba sem került, pedig szerettem volna, de a doki azt mondta, meglesz egy óra múlva, most már hajrá. Így is lett. Szóval van összehasonlítási alapom, és mindent egybevéve az EDA-s szülés volt a legnehezebb! Ugyanis a másik kettő után pikk-pakk felépültem, erőre kaptam, az EDA-s után meg katéter, fájdalmak - rettenetes volt. Ha szülnék negyediket, megpróbálnám EDA nélkül. Ne válts dokit, bízzál magadban, ügyes leszel!!!!
2014. jún. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

36 óra vajúdás után is azt mondom, a legjobb dolog volt,hogy semmilyen fájdalom csillapítót nem kértem. Nekem ez volt a tervem, és bármennyire fájt, büszke vagyok magamra, mert végig csináltam. Persze nők milliói csinálta már végig, de na.. :)

A párom már rég menni akart,hgy hozzanak nekem fájdalomcsillapítót csak nem engedtem neki :)

2014. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!