Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Soha nem szülhetek természetes...

Soha nem szülhetek természetes úton?

Figyelt kérdés
10 hónapja "szültem" császárral! 8 órát vajúdtam, indított volt, túlhordás miatt! A kitolásnál vettem észre hogy már nem tusom hányat nyomtam, de nem éreztem hogy a baba csúszna, jönne kifelé! Azt vettem észre hogy a főorvos is matat bennem, és mondták hogy azonnal császároznak! Már toltak is, és kikapták a gyerekemet! Gerinc érzéstelenítőt kaptam! A mai napig nem értem mi volt a baj? A papíromra az írták fájás gyengeség, relatív téraránytalanság! Ez utóbbit nem tudom mi jelent?? Olyan fájásaim voltak, nem értem miért írták ezt a papírra? A kérdésem az lenne hogy én nem szülhetek már hüvelyi úton ezek után? Kicsi babám lett, 2900 gramm lett, 33 cm volt a fejkörmérete! Császár után lehet megint császárom lesz??
2014. jún. 11. 16:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem biztos,hogy csak császárral szülhetsz,bár általában,akinek az volt,annak a következő is az.De van olyan orvos,aki nem császároz azonnal,meg gondolom,attól is függ,hogy a kismama meg a heg milyen állapotban van a következő terhességnél/szülésnél. Én ismerek olyan anyukát,aki az első babát császárral szülte,a másodikat meg természetes úton,gond nélkül.

2014. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A fájásgyengeség nem attól függ, hogy te mennyire érezted fájdalmasnak a méhösszehúzódásokat, hanem, hogy azok mennyire voltak "hatékonyak".

A relatív téraránytalanságban pedig nem csak a gyereked méretei, hanem a tieid is számítanak.


Én úgy tudom, hogy nem lehetetlen császár után hüvelyi úton szülni, de nagyon kevés orvos meri vállalni.

2014. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána a VBAC szónak és várunk a facebook-on a zárt csoportba. Császár után simán lehet szülni, csak rá kell készülni, és megfelelő támogató környezet kell! Fel a fejjel!
2014. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínű nem fért volna ki jól a baba, ezért volt a császár. Nekem későn vették észre, már nem tudtak császározni. A gyereknek 50 alá esett a szívverése, lett egy konty a fején, nekem meg egy csomó öltésem....szerencse, de megúsztuk ennyivel.
2014. jún. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt jelenti a relatív téraránytalanság:


téraránytalanság: Nagyon ritkán előfordul úgynevezett „abszolút téraránytalanság”, amikor a magzat feje mérhetően, igazolhatóan és egyértelműen túl nagy ahhoz, hogy keresztülférjen az anya medencéjén. Gyakran szerepel azonban az úgynevezett „relatív téraránytalanság” a császármetszés javallataként. A relatív téraránytalanság nehezebben megfogható jelenség, mivel a baba és az anya medencéjének térbeli aránya a mérések szerint megfelelő, viszont nagy mértékben függ attól, hogy a fej pontosan hogyan fekszik, ho­gyan fordul a vajúdás folyamán. Hogy fennáll-e a relatív téraránytalanság, azt a szülés közben, és csakis a szülés közben döntheti el a szülést vezető orvos.


Amúgy én is császáros voltam és a relatív téraránytalanság volt az egyik indok. De nálam más is szerepet játszott.


De nálad ezt még előre nem lehet tudni. Mert lehet hogy szülhetsz még természetes úton is. Ez azért több mindentől függ. Tőled, az egészségedtől, a babád egészségétől, a babád méreteitől, a te állapotodból. Szóval még bármi lehet.:)

2014. jún. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
3-nak megkeresem köszönöm! :D Köszi mindenkinek!
2014. jún. 11. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!