Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40 éves kor körül tényleg...

40 éves kor körül tényleg általában alapból császároznak?

Figyelt kérdés

35 múltam,amikor az első babánkat szültem. Szeretnénk kistesót úgy 3 év múlva,akkor 38-39 között leszek. Úgy hallottam,40 év körül általában császároznak az életkor miatt,akkor is ha nincs amúgy gond. Én nem szeretnék császárral szülni. Tényleg így van ez?

Olyanok ne írjanak inkább,akik szerint ennyi idősen nem is kéne gyereket vállalni!



#szülés #császármetszés #késői gyerekvállalás
2014. jún. 18. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
én nem hallottam még ilyenről... dehogynem kell ilyenkor még gyereket vállalni :)) (39 vagyok 2 hónapos a picim :) )
2014. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről én sem hallottam, sőt, 40 fölötti ismerősöm is sima szülésnek indult neki, csak aztán komplikáció miatt császár lett. De az nem az életkora miatt volt. Viszont a császártól ne félj, mert szerintem egyáltalán nem olyan rossz, mint amilyen a híre, másrészt ha a babának az a biztonságosabb, akkor nem is lehet kérdés, hogy hogyan szülessen meg!!
2014. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Két rokonom is szült simán 40 körül, az egyiknél 4. gyerek, a másiknál meg "csak" második, de az első császár volt.
2014. jún. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor ezek szerint nem muszáj :-) Persze ha orvosi indoka van,akkor legyen császár,hiszen a baba az első. Hát majd meglátjuk akkor :-)
2014. jún. 18. 12:50
 5/9 anonim ***** válasza:

39 évesen szültem a másodikat. Szóba sem jött a császár, pedig a szemem is rossz, de konzultálva szemészorvossal, nem indokolta a császárt ez az ok sem. Az első szülés is könnyen, gyorsan ment és ez is.

Ellenben a barátnőm 38 évesen szült (első baba), őt végig abban a tudatban tartotta az orvosa, hogy ebben a "korban" már előnyösebb a császár. Mivel épp pár napra szabadságra készült, a 39. héten ezt meg is tette. A barátnőmnek nem volt ellene kifogása, pedig a korán kívül egyéb indok nem volt.

2014. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ez orvostól is függ. Ha minden rendben,én simán szeretném szülni a másodikat is.
2014. jún. 18. 18:23
 7/9 anonim ***** válasza:
Anyukám 40 évesen szülte az öcsémet és fel sem merült a császár! Sőt, agyon lett dicsérve, hogy 20 éveseket meghazudtoló módon tágult, és 3 óra alatt kipottyantotta a tesómat.
2014. jún. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nagynéném 43 évesen szülte a 3.at simán :)
2014. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem!
2015. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!