Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában egyre nagyobb...

Mostanában egyre nagyobb divat szülni 18 alatt?

Figyelt kérdés
A sulimból, volt osztályomból 3an estek teherbe 16-17 évesen... És nem romák! A jelenlegi osztályomból az egyik csajszi érettségire se ment be, mert pont az írásbeli alatt szült.. Most komolyan, ez életcél? Mégis hogyan meg miből nevelik fel azt a gyereket? Se munka, se iskola, meg még fiatalok, éretlenek azok a lányok, majd azt fogjuk megérni hogy a nagyszülőkkel járnak dizsibe? Vagy megbánják ezt és rámegy a fiatalságuk?:O Pedig szerintem nem nagy dolog szedni a fogamzásgátlót, van párom, sose estem teherbe, szedek fogamzásgátlót, nem is akarok 30 elött szülni...

2014. jún. 22. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
18 alatt sem ideális, de 30 fölött sem. Legalább is genetikai okokból.
2014. jún. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jól tudod te is, hogy nem divat. 3 ilyenről nem tudsz, nem kell felfújni. Én mindössze 1 embert ismerek, aki 18 éves kora előtt szült.
2014. jún. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
igen de még rajtuk kivül van egy néhány (pl. falunkban, stb) bár én őket személyesen nem ismerem.
2014. jún. 22. 21:07
 4/20 anonim ***** válasza:
37%

Hát kedves kérdező, te bizony nem szerettél volna a középkorban élni :) Főképp az arisztokratáknál/uraknál volt szokás, hogy "éretté" vált egy lány (értsd: megjött az első menzesze) lehetett akár 12 éves is, hozzáadták egy (gyakran legalább 18 éves) fiúhoz. Rá egy évre pedig jött az első baba.


Arra már gondoltál, hogy ha a lányod is követni fogja a példádat, akkor könnyen meglehet, hogy nem éred meg azt, hogy az unokád felnőtt lesz? Ha mégis, már 80 éves leszel.


Nyilván nem jó dolog, ha egy 14 éves lány gyereket szül, azonban a kései szülés sem egészséges (főleg 40-en felül, mikor már hatványozódnak az esélyek különböző betegségekre vagy fogyatékosságokra)


Pont hogy a XX.-XXI. században lett divat az, hogy a nők ilyen későn szülnek. Előjött a "kicsi vagy a kocsi" és mivelhogy ők is dolgozhatnak, nincs idejük a gyermekre. Szerintem egészségesebb volt a múltbeli felfogás (nyilván nem a 14 éves anyákra, hanem a 17-18 évesen szülőkre gondolok), akkor ugyanis a nőknek nem kellett csak házimunkát végeznie, s volt idejük a gyermekükre is.

2014. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem SZÜLNI divat, hanem szexelni (már 12-14 évesen is) és mivel a legtöbbnek fogalma sincs sem a saját teste müködéséröl, sem a védekezésröl, ezért terhesek lesznek, és mivel elvetetni nem akarják a "gyerek érdekében", ezért szülnek a semmire, amivel tönkreteszik a saját jövöjüket is meg a gyerekét is.
2014. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem divat, hidd el regen sokkal tobben szultek 18 alatt mint most, oke most vannak boven, ez van. Altalaban a szulok tartjak el meg befejezi a sulit munkat talal. En egy ilyen csajt ismerek, ma mar 21 eves 3,5 eves a kislanya azt hiszem, befejezte a sulit azota melozik es kulon koltoztek a szuloktol.
2014. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Mindenki akkor szül, amikor akar.

Mit kell ezen kiakadni?

Szeretem, amikor az emberek másokkal "többet törődnek",mint magukkal.

Hagy szüljenek.

Majd akkor foglalkozz ezzel ,amikor a te nyakadra szülik a sok gyereket .

2014. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
66%

Nem szülni lett divat hanem kisgyerekek élnek nemi életet aztán persze az a gyerekfogantatással jár. Aki ilyen korán szül egysem tervezte csak hülye volt védekezni.


"Arra már gondoltál, hogy ha a lányod is követni fogja a példádat, akkor könnyen meglehet, hogy nem éred meg azt, hogy az unokád felnőtt lesz? Ha mégis, már 80 éves leszel. "


Honnan a fenéből tudod, hogy a kérdező gyereke akar majd gyereket vagy sem. Másrészt igazi nagyi akkor lehet valaki ha nyugdíjas az meg jelenleg minimum 63 éves kor. Inkább legyek 70 évesen nagyi mint akkor amikor reggeltől estig dolgozók és semmit nem látok az unokából, és gyerekemnek sem tudok felügyelettel segíteni mert pont ugyan úgy dolgozók mint ő.

2014. jún. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

hagyjuk már ezt a mostanában divat dumát :)


anyám 20 évesen szült, van egy nővérem... volt osztálytársai gyerekeivel teljesen egyidősek vagyunk, tehát 30 éve ez volt a normális, hogy 17-19 évesen szülték az elsőt.

mostanában meg inkább 30 fölött szülnek, mert szar a világ, nehéz megélni, kilátástalan a jövő. és vannak akiknél becsúszik, de vállalják, felelősen gondolkodnak és majd igyekeznek.

2014. jún. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
62%
Szia. 19 éves vagyok van 1 éves kislányom és Szerdán érkezik a kistesó..... Külön vagyunk a szülőktől albérletben és nem a szülők nevelik..... Mi oldunk meg mindent magunknak. Párom dolgozik és én itthon vagyok... Imádok anya lenni és nem bántam meg h a szórakozás helyett itthon vagyok a kicsimmel :) jó az már durva amikor 14éves lány terhes.... De szerintem mindenki a saját dolgát jobban tudja mint más kívülről mert az csak ítélkezik.....
2014. jún. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!