Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sote II. Milyen a vajúdó,...

Sote II. Milyen a vajúdó, szülészet gyermekágyas osztály? Mit érintett a felújítás? Milyen a benn töltött pár nap? Milyen az egyágyas szoba?

Figyelt kérdés
Jövőre fog megszületni második babám. Előzőleg Gyulán szültem nem bababarát szülészeten. Akkor mégis pozitív élményként éltem meg, mert az orvosomban maximálisan megbíztam. Most azonban mégis fontosnak tartom a kórházi szemléletet is. Főleg azért hogy ne vigyék el a babámat rutinszerűen inkubátorba, mert máig nem nyugodtam bele hogy kimaradt az a bizonyos aranyóra. Feleslegesen kapott tápszert, pedig azonnal beindult a tejem. Szoval minden tapasztalat érdekel. Köszönöm szépen mindenkinek aki tud segíteni
2014. jún. 24. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én 6 hete szültem ott. a felújítás még nem fejeződött be, elvileg azt mondják, hogy szeptemberre elkészül, a kórházban dolgozók és a szülésznőm szerint ez 2015 szeptembere lesz.

A szülés után az én babámat nem vitték inkubátorba. Azt a babát viszik akivel probléma van tudtommal, nem mindet ha kell ha nem.

Én 2 ágyas szobában voltam, és teljesen meg voltam vele elégedve.

Egyágyas szoba kettő van. Egyik a folyosó elején ahova be mehet családtag látogatóba ez napi 10000ft, második a folyosók végén, oda nem mehet be családtag/apuka az napi 5000ft.

Az orvosommal, és a szülésznőmmel teljesen elégedett voltam.

Én kértem és nem kaptunk tápszert 1,5napig, pedig én nem szoptathatok.

Nem tudom mire vagy még kíváncsi,ha van valami kérdésed szívesen válaszolok.

2014. jún. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Előszöris gratulálok a babádhoz! Érdekelne még, hogy van-e személyes tapasztalat Sipos doktorral kapcsolatban? Érdemes-e szülésznőt is fogadni? Milyenek a csecsemős nővérek? Ha épp tombolnak a hormonjaim nem biztos hogy könnyen viselném ha nem túl kedvesek, és hát olvastam sokfélét, viszont ennyire nem friss élményből és 1-2 év alatt annyi minden változhat! A két ágyasnak van saját fürdője? A vajúdás alatt már a szülőszobában lehet lenni? Lehet sétálgatni vagy ami jólesik? Beöntés borotválás gátmetszés? Mi a szemlélet? Egyelőre még ezek jutottak eszembe, köszönöm és várom válaszod!
2014. jún. 24. 18:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Köszönöm:) (megszenvedtünk érte harmadjára sikerült a baba)

Szóval válaszolok szépen sorban.

Sipos doktorral én nem találkoztam amíg ott tartózkodtam, így róla nem tudok nyilatkozni.Én a saját dokimmal teljesen elégedett voltam.

Viszont ugye a doki a szülésnél nincs ott végig, így jó, hogy volt fogadott szülésznőm, mert nagyon-nagyon sokat segített nekem. Őt is csak ajánlani tudom.

Viszont hallottam, hogy nem minden szülésznő ilyen...

Ha szülésznőt is szeretnél fogadni, én tudok egy jót ott.

Beöntés nincs, borotválás szerintem szükséges (én alapból leborotválkoztam előtte szerintem ez így volt jó) Gátmetszés első szülésnél többnyire szokott lenni, nekem is volt, de az én szülésznőm is olyan akivel meg lehet beszélni a gátvédelmet, ha ezen gondolkozol.

A kétágyas szobához nem volt külön fürdő, de pont az ajtóval szemben volt a folyosón a közös.

Viszont szerintem amíg ez az átköltözés van az egyágyasban sem hiszem, hogy van, mert az abban "lakó" nő is törcsivel a hóna alatt a közösbe járt. (ő a hátsóban volt ahova rokon nem mehet be)

Amúgy a közös fürdő a gyermekágyas osztályon tiszta.(a 6. emeleten)

7.emelet patológia, mert én itt is feküdtem a szülés előtt, ott annyira nem voltam ezzel megelégedve.

Igaz a szülés előtt közvetlen csak 1 napot, mert segített nekem a szülésznő kicsit, hogy beinduljon magától a szülésem, ne kelljen megvárni a 3 nappal későbbi indítást :)

2014. jún. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!