Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki gátvédelemmel szült hogy...

Aki gátvédelemmel szült hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Szerencse kérdése, esetleg alkattól függ?
2010. jan. 5. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szülésznőn és az orvoson műlik, hogy egyáltalán engedik-e. Én 4 gyereket szültem, két kórházban. Az egyik helyen rutin volt a gátmetszés, a másikban mindenkinél megpróbálták a gátvédelmet. Még az első babásoknak is.
2010. jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülőotthonban szültem az első gyermekemet. Ott alap volt, hogy nem vágnak, ha nem muszáj. Semmi homeopátia, csodaszer vagy masszázs nem volt még akkor, nem is tornáztam, súlyfeleslegem is volt bőven. A lányom 4550 grammal, 56 centivel született vágás, repedés nélkül.

Nem hiszem, hogy csak alkati kérdés lenne, mert ott ez volt a "divat", nem az ész nélküli vagdosás. A szülésznőn és az orvoson múlt, én azt gondolom. Örültem, hogy így alakult!

A másodikat kórházban szültem, ott figyelembe vették (a szülésznő és az orvos is), hogy elsőre simán ment, odafigyeltek, és újra sikerült elkerülni a gátsérülést, 4300 grammos babával.

2010. jan. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem megpróbálta a doki,jó is lett volna,csak nem le nyomtam,hanem fejbe,és így vágni,és nyomnia kellett.Amúgy meglett volna gátvédelemmel.Utólag nem bánom,hogy vágtak,lényeg,hogy nem kellett császár,mert attól jobban féltem.
2010. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fogadott szülésznővel,és az instrukcióit betartva.Állítólag rugalmas a gátam,és pont oda nyomtam,ahova kellett(ezt nem tudom elmondani,akkor tudni fogod).Sikerült,nem is repedtem.
2010. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a szülésznőmnek köszönhetem. A gátamat és a kisfiam fejét kente olajjal amikor bújt ki, és előtte homeopátiás szereket kellett szednem. Málnalevélteát ittam.

de ez alkait kérdés is és a baba nagysága is függ. nekem 3090 g és 54 cm született a kisfiam!

2010. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsónak:az előtted válaszoló vagyok.Az én kisfiam is pont ekkora volt a születésekor!
2010. jan. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az elso lanyom szuletesenel rutinbol gatmetszest vegeztek. A masodik lanyomnal a doki mondta, hogy nem valoszinu, hogy meg lehet oldani gatvedelemmel, szerinte vagni kell, mert nagy a baba. Amikor kiment, elmeseltem a szulesznonek, hogy nagyon felek es nem akarok gatmetszest, mert mar eloszor is szornyu volt. Annyit mondott, hogy akkor nem is lesz, ne aggodjak. Tagitott valami olajjal, eleg kellemetlen volt, de nem kellett vagni es nem is repedtem. (az elso babam 2700 g volt, a masodik 3350g)
2010. jan. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!