Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés varratszedése...

Császármetszés varratszedése után hogyan ápoltátok a sebet?

Figyelt kérdés
Kötözted otthon? Mikor zuhanyoztál kötés nélkül először?
2014. júl. 4. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem csináltam vele. A doki azt mondta, nyugodtan zuhanyozhatok, érheti víz rendesen. De nem is volt már csúnya, emlékszem, hogy sokkal rosszabbra számítottam, mint ahogy kinézett.
2014. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Császár után 1 hét volt a varratszedés. Utána vettem a patikába direkt császárhoz való kötszert mert a bugyim dörzsölte közvetlenül a sebet nekem így komfortosabb volt .Még várnom kellett plusz még egy hetet és utána zuhanyozhattam.
2014. júl. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5 nap múlva varratszedés után már rendesen zuhanyoztam, csak nem tusfürdőztem a sebet, és nagyon alaposan szárazra töröltem. Nagyon szépen begyógyult.
2014. júl. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kötöztem, zuhanyoztam is, de minden este áttöröltem betadinos vattával.
2014. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

császár után 5 nappal volt varratszedés, utána már érhette átfolyó víz (zuhany), de utána nagyon jól szárazra kellett törölni, és én sem használtam tusfürdőt azon a részen. A 6 hetes kontroll után fürödtem először kádban.

Én is rosszabbra számítottam egyébként kinézetre.

2014. júl. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
6.napon volt varratszedés nem mondtak h kéne valahogy is apolni a geget. mert nekem egy hajszálvékony hegesedő csik volt. kb mintha megkarcolt volna vmi. anntit mobdott az irvos ne dörzsöljem körömkefével :-D de érhette viz meg mibden. ülőfürdöt a gyermekágyi vérzés utan vehettem,hogy nehogy nyitott méhszajon at fertőzést kapjak. ennyi. most picit viszket a heg de sztem az idővaltozastol.3honapja volt.
2014. júl. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem nem mondták hogy ápoljam

7. napon szedtek varratot. engem a 4. napon kiengedtek a korházbol, ekkor betadinnal kenegettem, meg nagy sebtapaszt ragasztottam rá, olyanra vágtam hogy csak oldalt a széle ragadjon. ezt kb a 9. napig csináltam, utána minden zuhany után bekentem betadinnal, aztán azt is abbahagytam, de sokáig csináltam

2014. júl. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!