Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy a második...

Van olyan, hogy a második vagy sokadik szülés sokkal nehezebb mint a legelső?

Figyelt kérdés

Csak mert többnyire azt hallom mindenhonna,hogy már egyszer "be van járatva" a test, így hát könnyebb is a második vagy sokadik,de én attól tartok,hogy ebben nem bízhatok ilyen egyértelműen.

Most nem a komplikációs szülésekre gondolok.


(Én azért aggódom,mert májusban született első babám,és elég pici baba volt - 2860gramm - és a doki azt mondta,ha egy picit is nagyobb lett volna akkor nem fér át a csontos részemen,mert nekem ez nagyon szűk. Ezért tartok a második baba születésétől,pedig már szeretnék nagyon tesót,de mi lesz ha ő is elakad?)


Nektek hogy volt?


2010. jan. 6. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első (a fiam) volt a legkönnyebb. A lányokat sokkal nehezebben szültem meg.
2010. jan. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a 2.szülésem könnyebb volt, pedig az első baba 3300g-al, a második 4380g-al született.

Viszont nekem elég széles a csontos rész, így volt helye.

Augusztusra várjuk a 3.-at.


Szerintem nyugodtan megnyugodhatsz, mert azért UH-al kb. meg tudják nézni, hogy mekkora a baba, és szerintem,ha a doki látja, hogy esetlegesen nem férne át, még mindig ott a császár lehetősége.

Bár én nem vagyok orvos.

2010. jan. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát, az UH-ra nem mernék bizton hagyatkozni,mert akislányomra is azt mondta a doki az uccsó vizsgálatok egyikén hogy 3 kiló valamennyi,aztán mégis ilyen picúrka lett.

És így is alig fért át.

2010. jan. 8. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!