Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet kérni császárnál, hogy...

Lehet kérni császárnál, hogy ne traktáljanak feleslegesen azzal, hogy mit csinálnak abban a percben?

Figyelt kérdés

Nem arra gondoltam, mikor muszáj, pl. ha elérzéstelenítelek, hogy hogy üljek, meg érzem-e stb.

de közben ha nem muszáj nem akarom tudni mit csinálnak (gondolom úgyis érzek majd dolgokat de halálosan rettegek tőle hogy ébren boncolnak, rángatják a beleimet stb.)

vértől csurig sem szeretném látni a babót, lehet azt is kérni, hogy fürdetés után mutassák, (irtózom a vértől).

Vagy muszáj minden lépésről tudnom?

Volt 1 éve érzéstelenítős műtétem 8igaz más jellegű) de nagyon korrekt doki volt, közben nem mondott semmit és ez így nekem nagyon jó volt, szerintem rosszul is lettem volna tőle ha mond. Az asszisztenssel semleges témáról beszélgettek (nyaralás) szóval örültem neki, hogy elterelték a figyelmem. Kiszolgáltatottan nem szeretem ha még pátyolgatni is próbálnak vagy hozzám beszélnek.

A doki csak annyit kérdezett 2x, hogy fáj-e, de nem volt semmi.

Megengedik talán, hogy most is így legyen?


2014. júl. 8. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem császárom volt, de kötve hiszem, hogy végig kommentálnák neked, hogy "na, most vágom át a hasfalat, most húzom el a beleket stb". Császárnál nem tudom, hogyan mutatják meg a babát, de szerintem akkor egy anyát csak az érdekel, hogy láthassa a gyerekét, nem az, hogy éppen kicsit véres és magzatmázas. De amúgy szerintem kérheted, hogy megfürdetve adják csak oda.
2014. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Volt császárom és nem traktáltak semmivel, nem is láttam semmit. Egyébként pedig még véresen is látni szeretnéd majd a picit, de lefürdetik előbb.
2014. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sürgősségi császárral szültem, hidd el, nem fog senki "szórakoztatni" a beavatkozás részleteivel, sőt.


A műtőasztalon fekve egyébként is olyan rekeszizom magasságba tesznek fel műtős zöld színű takaró paravánt- így ha gerincérzéstelenítéssel történik a beavatkozás (aminél ugye ébren, tudatodnál vagy), akkor sem látsz semmit szerencsére.

Az orvosnak, anesztesnek, személyzetnek van dolga bőven- hozzád az állapotoddal kapcsolatos kérdéseket fognak feltenni (pl érzed-e a zsibbadást stb.), de nem a műtét kivitelezését tárgyalják meg.

Ez nem része egyetlen eü. protokollnak sem.

Szerencsére :)

Nyugodj meg.

2014. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, annyit mondanak csupán, amennyi feltétlenül szukseges. Pl most hideget fog érezni -ez a fertőtlenítő- szóljon ha nem érzi. Most húzást fog érezni. Meg van a baba. Ennyi.
2014. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az jó, akkor megnyugodtam kicsit :)
2014. júl. 8. 12:08
 6/10 zsiroka ***** válasza:
Nem tudom hol fogsz szülni, nekem a SOTE I-en mondták mikor mit csinálnak,ketten ültek a fejemnél.Engem nem zavart,de ha fogadott dokid van,szerintem ha előre elmondod hogy rosszul vagy az ilyesmitől akkor megkímélnek tőle.
2014. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is surgossegi csaszarom volt, a fontos utasitasokon kivul, hajoljon elore, fekudjon le stb nem mondtak semmit. El volt takarva. A baba meg mazos volt csak bebugyolalva. En kerdezgettem az aneszteziologust h mi tortenik. Az orvosok ugy csinaltak mintha en ott se lennek. Csak egy test es kesz.
2014. júl. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Két császáron vagyok túl, egyiknél sem traktáltak semmi aprókékos részlettel. Ha mégis így lenne (amit erősen kétlek), akkor természetesen szólj, hogy ezt nem szeretnéd hallani.

Az elején téged is belevonnak, elmondják, hogy ne mozogj, mit fogsz érezni, kérdik hogy érzed e még ha csipkedik a lábad, ezzel ellenőrzik, hogy hatott e már az érzéstelenítő. De ha volt már hasonló műtéted, akkor ez nyilván nem lesz újdonság.

Aztán mikor beindul a java, azokról már nem fogsz hallani. Nálam a dokik egymás közt beszélgettek, teljesen másról.

Az anesztes néha kérdezget hogy vagyok, meg szól, hogy mindjárt baba.

2014. júl. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 császárom volt, de onnan kezdve, hogy érzésteleítés után lefeküdtem olyan volt mintha ott sem lettem volna, teljesen másról beszéltek a dokik. Nekem egyik gyerek sem volt véres, vagy lehet az idő megszépíti az emlékeket. Nálunk egyébként is kb. 2 mp látom a gyereket.
2014. júl. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem is csak a kötelezőek voltak, amit a többiek is írtak. A babát is csak akkor mutatták meg, amikor már pólyában volt.

Egy beszólása volt a dokinak: Na, úgy látom, kicsit vágtam.

4000 g-mos volt a baba. De azért kifért :)

2014. júl. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!