Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A ctg mikor mutat fájásokat?...

A ctg mikor mutat fájásokat? Honnét látják ezt?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A papíron lehet látni. Fájás alatt kicsúcsosodik a papíron az ábra.
2010. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Akkor mutat fájásokat, ha vannak :DDD

Nálunk a papír alján van az ábrája, hullámzó, mikor már rendes szülési fájások vannak, egyébként jósló összehúzódásnál csak csúcsosodik.

2010. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de a vonal melyik csíkig ér fel?
2010. jan. 7. 12:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a fölső a baba szívhangja, alsó a fájásmérő. de azt nem is mindig teszik fel, csak ha külön kéred. Az meg hogy meddig megy fel a vonal, az attól függ, hogy milyen erősek a fájások.Nekem a múltkori 36 hetesen 50-ig ment fel 3X, közben 25 ig sokszor,de erre még azt mondták, hogy ez még nem jelent semmit. Ja és a gép is mutatja a szívverésszámot és a fájáserősséget is egy külön kis ablakban
2010. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nálam a 38. héten 23-30-as fájásokat mutatott, majd a 39. héten 40-es fájásokat, a 40. héten szülés előtt 4 nappal már folyamatos 70-80-as fájásokat mért, és végül mikor elkezdődött a szülés 3 perces fájásoknál volt 150-es a fájás értéke, a vége pedig 250 lett cc.


A 80-as fájásokat még nem éreztem (ekkor már szűk 3 ujjnyi volt a belső méhszáj) a 40. héten. A kórházba bő 3 ujjnyival értem be és azok a 3 perces fájások már igényeltek némi kontrollt, de még elviselhetőek voltak, a 180-as fájásoknál már a sarokkádban éreztem csak elviselhetőnek, végül 200-nál már ott sem, csak mozogva, rugózva a labdán és szünetben(1 perc) pihenve-fekve. A tolási fájásokat sokan kevésbé érzik fájdalmasnak, de az én kis masszív 4 kg gyerekemnél én azt hittem szétszakadok...ott már hangom is volt...:)


A végére koncentráltam az utolsó 1,5 órában, ez segített egyedül, és persze a férjem, és az ikertesóm, akik bent voltak a gyermekem világra hozatalának végéig.(tolási fázis,lepényi fázis+ varrás.)


Képes vagy rá! Ezt kell rögzíteni magadban! :)

2010. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Azt hogy te milyen fájásokat, hogy élsz meg, az lehet egyedi. Van olyan kismama ismerősöm, aki 60-as fájásoknál kérte az epidurális gerincvelőit, de van akinek a 250 sem vészes.


Azt írtad erős vagy, ezért csak azt tudom mondani:


Készülj a fájdalomra, maximum kellemesen csalódsz. De biztos nem fogod elviselhetőnek érezni akkor és ott. Csak miután megszületett életed új értelme!

2010. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a CTG akkor mutat fájásokat, ha vannak. Az hogy milyen erősek a gép beállítástól függ, beállíthatja úgy hogy a gyenge fájásoknál is 100-at mutasson meg az erősnél meg ötvenet. Nem tudom mitől függ mire állítják.
2010. jan. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem az 5 perces fájásaimat sem mutatta ki, pedig CTG után már szülőszobára vittek, olyan fájásaim voltak.
2010. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Na igen...ha nem jól teszik fel a műszert, akkor alig mér. Nekem a 40. heti NST-n nem a fogadott szülésznőm csinálta a vizsgálatot(éjszaka szülésen volt, így elcserélte a nappalját), és egy újjunc rakta fel, de olyan lazán, hogy nem mutatott semmit, a végee felé szóltam neki, hogy ennél szorossabban szokták felrakni, és megigazította, rögtön 70-es lett a csík teteje. Ezeket még nem nem érezni, de jelzés értékű, hogy napok vannak hátra.
2010. jan. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!