Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miskolc-Semmelweis Korházban...

Miskolc-Semmelweis Korházban szült vki mostanában császárral? Irnátok nekem? Ha csaszárom lesz mire számithatok?

Figyelt kérdés
2014. júl. 12. 17:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én császárral szültem áprilisban. Mire vagy kíváncsi egész pontosan?
2014. júl. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is áprilisban szültem ott császárral. Kérdezz! :-)
2014. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2-es te hanyadikán szültél?
2014. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Április 8-án.
2014. júl. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hogy megis miként zajlik kb mennyi idő, odaadjak e a babàt, apuka ott lehet e van e lehetőseg 2oràt együtt lenni 3ba mint a sima szülésnél tudsz e szoptatni (csaszar utan állitolag nehezebben indul a tej) es ha vmi még eszetekbe jut:-)
2014. júl. 14. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Nekem sürgősségi császárom volt, mert nem tágultam semmit, pedig nyomták belém az oxitocint és a baba már nagyon nem érezte jól magát. A fájások alatt berakta az anesztes a fájdalomcsillapításhoz a kanült a gerincembe, de akkor még nem kértem fájdalomcsillapítót, gondoltam inkább tűrök, nagyon durva fájásaim voltak ráadásul összevissza, de sztem kibírható. Mivel felléptek komplikációk, ezért a doki közölte, hogy császár lesz. Szólt, hogy készítsenek elő egy műtőt. Kaptam katétert, aminek a felhelyezése szintén nem fájt. Jött az anesztes beadta az érzéstelenítőt, valamint jött a műtősnő (arra már nem emlékeszem, hogy mit csinált, mert közbe az anesztesre figyeltem. A doki mondta közben, hogy a férjem bejöhet, de előtte bevisznek a műtőbe, ott még előkészítenek és utána engedik be. Jött a műtősfiú a hordággyal és átrakott rá, és elindultunk a műtő felé. Akkor már a dokim nem volt ott, mert ő is ment átöltözni, bemosakodni. Betoltak a műtőbe, a mellkasom felé egy ponyvát kihúztak és nagyon érdekes volt mert mindegyik végtagomnál babráltak valamit, közben pedig az anesztes beszélt hozzám (sokat oldott a félelmemen). Na itt fellépett komplikáció, szóval én a többi részét átaludtam a történéseknek, mert el kellett altatni (így a férjemnek kimentek szólni, hogy el kell altatni és nem jöhet be. Kint hallotta, ahogy a baba felsír és utána kitolták neki megmutatni). Aztán mikor felébredtem toltak felfele az örzőbe. Odahozták fel utána a babát megmutatni. Császár után 24 órát pihensz, a babát csak enni viszik fel. Nekem az altatás miatt csak egyszer hozták fel etetni, este. Másnap reggel fel kellett állnom. Hát készülj fel, hogy nem lesz egy szuper érzés. Akkor nagyon szarul fogod érezni magad valószínűleg, de muszáj életet verned magadba, mert nemsokára megkapod a babát. Le kellett zuhanyozni, egy kicsit pihentem és letoltak az osztályra. Behozták a babát. Nekem szerencsére egyből volt tejcsi és tudtam etetni a kislányomat. Sőt ő nem fogyott vissza, mint a többiek babája, hanem hízott. Lehet, hogy megleszek kövezve, de én kértem hogy második éjszakára vigyék el, mert nagyon nagy fájdalmaim voltak és konkrétan magamat sem tudtam vonszolni, nem hogy a babát ellátni. 3. napon már sokkal jobb volt a helyzet és onnantól kezdve velem volt a babám. A csecsemős felajánlotta, hogy ha kérem elviszi, de akkor már elég erős voltam, hogy ott legyen velem. Minden nappal egyre erősebb leszel. Én lezuhanyoztam egy nap kétszer is, mert úgy éreztem, hogy az is segíti a regenerálódást. Minden nap kaptam szurit (méh összehúzott és véralvadásgátlót. (a véralvadásgátlót 10 napig kellett még itthon adni, de a injekció úgy van kifejlesztve, hogy te vagy a férjed is betudja adni zökkenőmentesen. Nekem szerencsém volt 4 nap után kiengedtek. Pénteki nap szültem és rá egy héttel szedték ki a varratokat. A varratszedés is kicsit kellemetlen, de nem fáj. Összességében legközelebb remélem menni fog simán, de megérte minden perc szenvedés, mert a kis kincsem itt szuszog mellettem és bármikor újra csinálnám. De azért annyit megjegyeznék, hogy aki azt mondja, hogy a császár jobb mint a sima szülés azt azért lelőném.

2014. júl. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!