Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Autóban vajúdás? Kb 1-1,5 óra...

Autóban vajúdás? Kb 1-1,5 óra beérni a választott kórházba. Milyen kocsiban ülve vajúdni?

Figyelt kérdés
Első baba. Milyen autóban ülve átélni a fájásokat? Van valakinek tapasztalata, tanácsa hogy lenne kényelmes! Bekötve, biztonsági övterelővel kényelmes lehet? Nagyon izgulok emiatt.

2014. júl. 15. 21:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Mentőt hívnék az a legbiztonságosabb!!36hkm
2014. júl. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Hátra kell dönteni az ülést félig fekvő állapotban legyél a köldökzsinór miatt. Mi úgy mentünk, hogy a telefon a kezemben volt, mert elég erős fájásaim voltak és ha már úgy érzetem volna, akkor adott helyre félútra, vagy ahol érzem hívtuk volna a mentőt. Aztán be is dugultunk kicsit a városban, anyám már ki volt készülve (ő vitt szegény), de tudtam bírom még. Nem volt rossz egyébként, de az ülésre figyelni kell!
2014. júl. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
40%

én is mentővel mennék. mi van ha gyorsan megy a szülés? és megszülsz az autóúton? férjed tud majd szakszerűen segíteni? nekem első fájástól 5 óra volt a baba. még két órát kínlódtam otthon,mentőt hívtunk,egy óra alatt beértünk,majd 2 óra múlva meglkett a gyerek.

ha mégis autóval mennétek,akkor annyi támpontot tudok adni,h. engem a mentőben bekötöttek.

2014. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekem fél óra volt a kórház de addigra már 11 órája vajúdtam. Nekem örökkévalóságnak tűnt az út és nagyon fájt:-( minden úthibát éreztem.:-(
2014. júl. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A zöttyenőknél elég kellemetlen, de amúgy bírható. Nyilván nem a vajúdás végén fogtok autózni, mert akkor már nagyon rossz, nem esik jól ülni, amikor már nyomja a gyerek a gátadat, de az csak a kitolás előtti 1-2 órában van.


A kényelmes jelzőt semmiképpen nem használnám az autóban vajúdáshoz. :)


Nekünk jó 40 perc a kórház, én 5 percesekkel autóztam be a második gyereknél. Nem volt kényelmes sehogy sem, próbáltam magam a kezemmel tartani, meg közben fogni is a hasamat, vicces volt mindenesetre. :)

2014. júl. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10 perces fájásokkal autóztam át É-D irányban Budapestet 2x, és 5 percesekkel mentünk 45 percet a kórházba. Ki lehetett bírni. Be voltam kötve, nem feküdtem, nem volt övterelőm, inkább dumáltunk a férjemmel meg nevettünk, amennyire lehetséges volt. Második baba.
2014. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. A mentő úgy tudom csak a legközelebbi kórházba visz be, mi meg nem oda mennénk. Idöben szeretnénk elindulni, már elvileg 10 perceseknél.

Az ülés hátradöntését köszönöm!

2014. júl. 15. 21:37
 8/20 anonim ***** válasza:
Mi is 10 percesekkel mentünk első babával, 110 km-t. (1 óra és negyed) én nem döntöttem hátra az ülést, de majd meglátod hogy lesz kényelmes. Bírható volt az út.
2014. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nem a kényelem, hanem a köldökzsinór miatt kell hátradönteni az ülést. Mivel változik a baba helyzete, könnyen ráesik a nyakára a köldökzsinór, ezért kell félig fekvő helyzet, amíg nincs orvosi ellenőrzés.
2014. júl. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én már akkor elindulnék, mikor éppen csak elkezdődik a dolog (nekem is ennyi időbe tellik majd bejutni a kórházba). Mentőt nem fogok hívni, mert ők nem a választott kórházba vinnének be, hanem automatikusan a legközelebbi kórházba, ami Futószalag&Hentesüzem kb., nagyon rossz élményeim vannak vele.

De korán el kell indulni ha ilyen messze van, mert ahogy mondták az utolsó 1-2 órában pokoli ülni, konkrétan nyom a gyerek feje.

Mindenesetre b.aromi kényelmetlen lehet, nem elég, hogy fáj de a húsodba vág a biztonsági öv, félig fekve kell és ha rossz az út, akkor minden tankcsapdánál, bukkanónál kizökkeni az ember a lelkét is (még sima utazásnál is).

2014. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!