Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen hosszú vajúdás és...

Ilyen hosszú vajúdás és kitolási szakasz?

Figyelt kérdés

Szülés előtt az orvost kérdezgettem az élettani részéről. Mondta, hogy kb 8 órás vajúdásra számítsak, első gyereknél az az átlag. Visszakérdeztem, hogy sok helyn hogyhogy 15-30 órákat olvasok beszámolók alapján. Mondta, hogy akkor a jóslófájásokat is hozzászámolják vagy nem tudja, de olyan hosszú nincs vajúdás, akkor már orvosilag közbeavatkoznának.


Illetve kitolási szakaszról is olvasok 1-2-3 órákat, míg egyszer egy, a babát vizsgáló orvos aggódva kérdezte, hogy 10-15 percnél tovább tartott-e a kitolási szakasz (van-e esély oxigénhiányra)?


Mi az oka az itt olvasható adatok és az orvosi vélemények közötti eltérésnek?


2014. júl. 7. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden szülés más, én kb 2 órát vajúdtam, kitolás 1 óra körül volt, de annyira nem figyeltem.
2014. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem számoltam a jóslókat, tudom, mi a különbség. 16 óra volt a vajúdás. Mindenki más.
2014. júl. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 4,5 órát vajúdtam, a kitolás fél óra volt. És semmi rásegítést nem kaptam.
2014. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Átlagot számolnak az orvosok,ami szélsőségekből tevődik össze. Az egyik előttem szóló 2-3 órát vajúdott,én 18-at,meg is van az átlag. A jóslókkal meg nem lehet összetéveszteni, mert az sokszor hetekkel korábban van, nekem nem is volt olyan. Reggel 5 kor 20 perces fájásokkal indítottam, és ez így ment szép lassan besűrűsödve egész nap. Ha minden halad rendesen,akkor nem lépnek közbe,csak ha leáll a folyamat,vagy valami baj van..A baba szívét is figyelik közben.Így a 3 órás szülés és a 18 órás is lehet természetes.
2014. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mendez ***** válasza:
Nekem elment a magzatvizem este 8-kor, de a fájdalommal járó vajúdás 10 körül kezdődött, a kitolás hajnal fél 4 körül indult, kicsivel több, mint 30 percig tartott.
2014. júl. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, szülésznőm is, hogy első szülésnél készüljek 16 óra vajúdásra, 24 óránál többet pedig nem hagynak vajúdni. Végül 3 óra vajúdással és 10 perces kitolással született a fiam. Nem is akartam elhinni.
2014. júl. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én 12 órát vajudtam, a kitolas pedig úgy 10-15 perc volt.
2014. júl. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 9 órát vajúdtam és majdnem fél óra volt a kitolás.
2014. júl. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerek én is turbószülésű anyukákat, akik már az első babát is pikk-pakk 2-3 óra alatt mindenestül "letudták", a második/harmadikról nem is beszélve. Van aki így, van aki úgy, és épp ebből lesz majd az a 8-10 órás átlag.


Nekem az elsővel 14 óra volt a vajúdás, 20 perc a kitolás. 2 db 20 perces, 2 db 10 perces fájás után az egész éjszaka 5-perces fájásokkal telt, másnap délelőtt szültem.

A másodikkal 38 óra vajúdás, gyors kitolás (talán 2 vagy 3 tolófájás). Itt 10 percesekkel kezdődött egyik este, majd másnap szépen lassan rövidültek a szünetek, 9-8-7 percre, aztán második este álltak be 5-percesekre, ami tartott reggelig, majd délben született meg a lányom.


A jóslófájás és az igazi között azért van különbség. Lehet, ha én is beszaladtam volna a kórházba az első éjszaka után a 8-9 perceseimmel, akkor rásegítenek oxival, és gyorsabban megvan a baba, de tök felesleges lett volna.

2014. júl. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 3 órát vajúdtam és 3 óráig tartott a kitolás. Rátekeredett a fiamra a köldökzsinór és mindig visszahúzta. A szívhangja végig jó volt, nagyon sokszor nézték, így nem kellett a császár szerencsére. Már 2 éves elmúlt, tökéletes mozgás és beszédfejlődésű gyerek. Minden szülés más, nem lehet egy sémára ráhúzni, ráadásul az orvosok hozzáállása is más. Az enyém csak akkor császároz, ha feltétlenül indokolt, van aki pedig rögtön a műtőbe rohan.
2014. júl. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!