Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen tamogatast kaphatok...

Milyen tamogatast kaphatok angliaban? Ha 3 évig kint dolgoztam de lassan egy eve itthon elek?

Figyelt kérdés
Angliaban dolgoztam 2010 töl 2013 okt. -ig . Most terhes vagyok, es Magyarorszagon tartozkpdom. De felmerült bennem, hogy mi lenne ha megis kint szülnék, mivel a parom jelenleg is kint dolgozik.Ö attol is tart, hogy itthon nem lenne olyan munkalya amivel biztositani tudna a megelhetest ( illetve én sem vagyok jogusult itthon a gyedre ), és nem szeretnenk kulön sem lenni . Mivel mar a terhesseg elött otthagytam az angliai munkam, nem tudom ha ujra kimegyek es 30 hetes terheskent jelentkezek az orvosnal, hogy kint szeretnek szülni ez igy lehetseges e? Illetve mivel nem dolgozok lassan egy eve kaphatok e barmilyen juttatast (ami itthon gyes, gyednek illetve egyszeri anyasagi tamogatasnak felel meg)? Illetve hol tudom meg igenyelni ezeket angliaban?
2014. júl. 21. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyednek, gyesnek megfelelő juttatásra nem leszel jogosult. Ahhoz, hogy jogosult legyél, a szülés kiírt időpontját megelőző 15. héten már 26 hetes munkaviszonnyal kellene rendelkezned ugyanazon munkahelyen és minimum a terhesség 29. hetéig dolgoznod kellene. Tudom, bonyolultan van leírva, ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy már a terhességet megelőzően a cégnél kell dolgoznod, és végig kell dolgozni a 29 hetet, ezután lehetnél jogosult az smp-re. Szülni valószínűleg ingyen tudnál, de pont az elmúlt hónapokban kezdtek el szigorítani ezzel kapcsolatban, így azt javaslom, menjen be a párod a citizen advice-ba, ott meg tudják pontosan ezt mondani. Mindenképpen járjatok utána, mert az alap szülés díja jelenleg 7500 font. Amire jogosultak lehettek, ha kinn leszel, az a baba születése után a Child benefit, ez 20,5 font hetente. A Child tax Credit jövedelemtől függ, ezt meg tudja nézni a párod Child tax Credit online calculator-ban. Ezen kívül kaphattok housing benefitet, ez függ az összes jövedelemtől és a bérelt ingatlan díjától. Van egy egyszeri szülés utáni támogatás, sure start maternity grant, de ezt nagyon megszigorították, már alig kapja meg valaki. Más nincs. A jövedelemtől függőeknél egyáltalán nem biztos, hogy kapsz egyetlen fontot is, ráadásul hónapokig tart 1 ügyintézés, számoljatok vele.
2014. júl. 22. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ , sokat segitett !Teljesen érthetö.volt! :)
2014. júl. 24. 19:50
 3/4 anonim válasza:

Angliában ingyenesen szulhetsz és sokkal több/ jobb a támogatás, mint otthon. Nézzétek körül a job centre oldalán, hogy mire vagytok jogosultak. Az államnak nem kell tudni, hogy mennyi időre mentel haza, ne is mondd meg szerintem. Munkanélküli voltál mert terhesen senki nem alkalmazott, ennyi. NI ingyenes, minden orvosi ellátás, szülés után egy évig is pl fogorvos. Housing benefit, council tax allowance, child tax,stb, ha parod miniml béren van full time-ban akkor Working tax credit is jar neki. Ha szobat bérel a parod csak, jelentkezzetek council házert (rá kell játszani, hogy tomegszallas, koszosak a többiek, isznak, dohányoznak, stb) vagy bereljetek ki egy lakást és a council fizetni fogja 90-100%-at.

Remélem tudtam segíteni.

2014. aug. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát igen elgondolkodtató .. Átgondoljuk mindenképpen , csak még is egy idegen ország .. még dolgozni oké..de babával másabb lesz biztos . Itthon is egy hónap kéne, hogy kapjak gyedet ,de nem nagyon akar alkalmazni senki ... Lehet az lesz belöle ,hogy kimegyünk . Köszönjük a segítséget ! :)
2014. aug. 8. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!