Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indítás!? Tapasztalatok?

Indítás!? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
40. hetemet töltöttem be. 2111 es a méhszájam. A héten szeretne a doki indítani kevés magzatvíz miatt. Félek tőle, mi a menete, kinek meddig tartott? Igaz, h sokkal jobban fáj és lehet belőle fogó vagy vákuum ha nem megy a dolog? Első babás vagyok és nagyon tanácstalan:)
2014. júl. 28. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Első babámat nekem is kevés magzatvíz miatt indították 40+3 hetesen. Én vele 10 órát vajúdtam, nagyon fájdalmas volt, mert nem adtak semmilyen fájdalomcsillapítót.
2014. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A vákuum nem emiatt van. Én azzal szültem, forgási rendellenesség miatt, egyszerűen a koponya a rossz pozíció miatt elakadt a medencecsontomban. Ha hozzáértő az orvos, akkor nincs hátránya, a lányom makkegészséges lett.


A méhszáj bármikor kinyílhat. Én két nappal a kiírt dátum után külön kértem, hogy buheráljon valamit, mert szeretnék túllenni rajta. Mondta, hogy kétujjnyi méhszáj alatt nem tud belepiszkálni, pár nap múlva térjünk rá vissza. Viszont önmagában a vizsgálat miatt (kézzel, illetve kacsa segítségével benézett) kb 10 órával később elfolyt a magzatvíz, rá néhány órára kint is volt a baba.

A nem teljesen repedt magzatburkot orvosi eszközzel továbbrepesztették, ez némi matatást jelentett, de nem fájt.


Oxitocint kaptam kitolás közben (remélve, hogy ez elég lesz a beavatkozás nélküli kitoláshoz), de annyira nem volt vészes - utólag, a zárójelentésemről tudtam meg, hogy egyáltalán kaptam.

Fájdalomcsillapítást nem kaptam, de a korábbi vesegörcsöm vagy fogfájásom szerintem ezerszer rosszabb volt, mint a vajúdás.

Maga a kitolás pedig egyáltalán nem fájt.

2014. júl. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pardon, az lemaradt, hogy amikor elfolyt a magzatvíz, majdnem teljesen zárt volt még a méhszájam, 3 óra múlva ámr két ujjnyi volt, rá további 3 órára pedig kint is volt a gyerek.
2014. júl. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37. hét végén indítottál magzatvíz szivárgás miatt. A burokrepesztés maga nem fájt. 12 órát vajúdtam, borzasztóan fájt, telenyomtak oxitocinnal, egyből dupla adagot kaptam, aztán nem tágult a méhszáj, erre is kaptam valami injekciót, de az nem hatott, így a doki kézzel trancsírozott ott bent valamit, amitől a falat is lekapartam volna. A kitolás valami szörnyűséges volt, nekem rohadt egy élmény volt ez a szülés. Biztos, hogy nem vagyok hajlandó még egyszer bevállalni.
2014. júl. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ket lanyt szultem, mind a kettonel ugy volt, hogy inditjak. Nagyon be voltam parazva miattuk, mert nekem is mondtak, hogy mennyire rossz. Vegul mind a ketto beindult magatol. Nekunk a szex segitett mind a 2 alkalommal. Ha gondolod probaljatok ki. Az elsonel nem, a masodiknal kaptam EDA-t. Mind a ketto 4 ora alatt szuletett meg, az elsonel azt hittem belehalok, pedig nem is inditottak, a masodik viszont egy alom volt. Akarhanyszor vegigcsinalnam ujbol. Azt tanacsolom, ha lehetoseg van ra, mindenkeppen kerj EDA-t meg az elejen.
2014. júl. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha már nyitva van a méhszájad, akkor burokrepesztést csinálnak. Elvileg várnak a fájásokra, és csak akkor segítenek rá, ha 24 órán belül nincs fájástevékenység, de biztos kórháza/orvosa válogatja.


Én biztosan rákérdeznék, hogy mennyire "kevés" az a víz, biztosan nem lehet-e még várni, mert a legjobb, ha magától indul.


Én a 3. gyerekemet hordtam túl, nem is kicsit, 41+6-ra született. Bent feküdtem már 5 napot, ragaszkodtam hozzá, hogy csak akkor indítsanak, ha bármi gond van. Mondjuk az én orvosom támogatott is ebben, ha nem lett volna kórházi protokoll, be sem fektet, az is biztos.


Nekünk sem a szex, sem a bábakoktél nem segített, pedig orvosi tanácsra mindkettőt csináltuk, és minden más praktikát" is amit még javasolni szoktak.

Nekem is javasolta a burokrepesztést a főorvos, de elutasítottam. Ki volt tűzve az indítás, de mivel hosszú hátvágás ünnep volt, így azt mondta, megvárjuk vele amíg az én orvosom újra műszakban lesz.

No ezt a baba már nem várta meg. :)

Spontán indult, elfolyt a víz is, és 1 óra 40 perc alatt meglett a picim.


Azt nem tudom mi fáj "jobban", én a három szülésem egyikénél sem kértem semmilyen csillapítást, az EDA-nak még a gondolatáról is rosszul vagyok, de hát ez nyilván egyéni.

Az első 26, a második 4,5 óra volt, a harmadik meg ugye mint írtam...


Szerintem ha spontán jönnek a fájások a burokrepesztés után, akkor pont ugyanolyan a menete, mint indítás nélkül. HA kell oxitocin is vagy más mesterséges dolog, akkor biztos hogy más.

2014. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem lépcsőznöm kellett,m nem nagyon mozgott nst-n!Na utána megint nst,olyan gépen voltam,h csak feküdnöm kellett és a gép magától,huzta a csíkokat,bejön a nővér és mondta,hogy ez nem jó (nagyon megijedtem) mondta,h irány a szülőszoba,m ezek már fájások,én nem éreztem,m keményedett a hasam.Így 20:00-tól ott voltam megfigyelésen.Reggel 08:00-kor volt burokrepesztés aztán oxi.14:25-kor lett meg a fiam vákuumal,m nagy volt 4050g és már késő volt a császárhoz :( Belül is és kivűl is szétrepedtem meg vágtak,aztán 1 órán át varrtak :( Sok sikert a szüléshez!
2014. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Engem 41+3 napon indítottak, szintén 2111-es méhszájjal. Előző este kaptam Prostin kúpot, reggel 5.40-kor burokrepesztés és oxi infúzió. Jöttek a fájások, kb 9-10 órától nagyon fájt. Nem tágultam, 14.30-kor már én akartam császárt. Kaptam "haladékot" 16 óráig, ha addig semmi sem történt volna akkor császár. De elkezdtem hirtelen tágulni / labdán vajúdtam /15.55-kor született meg a fiam kb 1 órás kitolás után, mert pofival felfelé feküdt és nehezebb volt. A kitolás nem fájt :-) A vajúdás fájdalmát azonnal elfelejtettem:-) Elkövettem azt a hibát, amit sokan, hogy a szülésre készültem nagyon, de arra hogy azután mi lesz nem. Hogy hogyan kell "kezelni" a babát, a szoptatás nehézségei... Még most is könnyezek ha az első 2 napra gondolok a kórházban. Ezekre készülj inkább, a szülés rendben lesz!

7 hetes fiú anyukája

2014. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
39+2 napra inditottak d enem kellet volna ( hozzá nem értő ügyeletes orvos miatt , mire a dokim beért már nem volt visszaaút :) nem tudom h igy jobban fájt e, de fájt nagyon :) de hihetetlen hogy megszünik amikor kibujik a törpe, 1122 vel mentem be este 6 kor, fél9 kor burok repesztés ( addig oxi) 00:01 perckor megvolt a lányom, azt mondták szép gyors szülésem volt :)) ( én nem igy láttam :D )
2014. júl. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!