Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik a szülés indítás?...

Hogy zajlik a szülés indítás? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
40. hétben vagyok és eddig még semmi. Ha nem indul be magától csütörtökön be kell feküdnöm és megindítják. Mire számítsak? Nehezebb így szülni? Félek, hogy hosszú vajúdás után császár lesz a vége...
2009. júl. 11. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Én oxitocin hormont kaptam infúzión, mert nem voltak fájásaim, csak a magzatvizem folyt. Pár óra alatt egyre erősebb fájások, aztán meglett a bébi. Szerintem inkább könnyebb volt így szülni. Nekem akkor lett volna császár, ha nem reagálok az oxitocinra. Ne félj!! Én rettegtem, de egyértelműen pozitív élmény volt!
2009. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Először is megrepesztik a magzatburkot, ettől nem kell félni, nekem egyáltalán nem fájt. Aztán ha nem tágulsz kapsz oxitocint, na attól rendesen megindulnak majd a fájásaid. Nekem is úgy volt, hogy császár lesz mert nem akartam tágulni, de aztán sikerült. Könnyű szülést neked :)
2009. júl. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én szombaton befeküdtem, akkor töltöttem a 41hetet, és vasárnap este inditották a szülést, mert zavaros volt a magzatvíz. Megrepesztették a burkot, infunzióval hozták a fájást, de nem tágultam semmit 5óra alatt . A kicsinek leesett a szivhangja, igy végül császár lett belöle. Minden jót, és könnyü szülést! Lelkiekben készülj fel a császárra is, mert én nem tettem, még a gondolatát is elhesegettem és nagyon megviselt, hogy igy kellett szülnöm! 8hetes anyuka
2009. júl. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát nekem is császár lett végül... 16.-án feküdtem be akkor töltöttem a 40. hetet. Másnap próba indítás OTT (oxitocin infúzió) nem indult. Ráhúztam egy hetet. 41. hetet töltöttem kaptam egy zselét csütörtök reggel 7-kor estig szenvedtem, aztán péntek reggel ismét zselé, ismét szenvedés, szombaton reggel még egy próba infúzióval, de hiába voltak fájásaim nem tágultam egy cseppet sem és a baba szívhangja sem volt a legjobb ezért szombat délelőtt 10:53-kor kivették császárral. Kicsit megviselt, hogy ez lett belőle, mert nagyon készültem a szülésre, nem így terveztem. De ezek után azt mondom lehet ki sem bírtam volna a hüvelyi szülést, mert ez a 2 nap szenvedés annyira kifárasztott, hogy már megváltás volt mikor betoltak a műtőbe.
2009. júl. 31. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!