Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél jobb ha le van...

Szülésnél jobb ha le van szőrtelenítve ott lent? Amúgy nem szoktam leszedni, mert egyszer megtettem és fertőzést kaptam.

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy te szeded le vagy a nővér a kórházban!

Választhatsz!

2014. júl. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
mindenképp borotváld le otthon. én megtettem, igen jelképes maradt és még így is igazítottak egy kicsit. mi lett volna, ha nem csinálom meg? :) szóval ezt szerintem mindenképp érdemes. és a terhesgondozáson sem árt szerintem, mert ez ma már az ápolt megjelenés része...
2014. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
'Ott lent"... Ez aranyos! :) Szülés előtt teljesen csupaszra borotválnak! Én otthon megcsináltam, de egy kis csíkot csak hagytam a szeméremdombomon "ott felül", hogy mégse legyek teljesen kopasz. A szülésznő mosolyogva mondta, hogy most a divatot hagyjuk kicsit,, azt ő onnan lehúzza! :D Szóval szokj hozzá te is a gondolathoz... Amúgy a fertőzés ellen úgy tudsz védekezni, hogy steril borotvát használsz és gyakrabban mosakodsz amíg kinő újra. De nem biztos, hogy amiatt lett neked, mert leszedted, lehet, hogy csak véletlen egybeesés.
2014. júl. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem borotválnak minden kórházban
2014. júl. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem fazonra volt gyantázva, teljesen leborotváltak. Bevallom, amíg nem kezdett el kipörsenni, és begyulladni a szőrtüszők nagy része, még élveztem is a lenti "pucérságot".
2014. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én leborotváltam, mert biztos volt, hogy természetes szülés esetén szükség lesz gátmetszésre. És meg akartam könnyíteni a doki dolgát, csak könnyebb egy "tiszta" területet összevarrni. Bevált a stratégiám, mert gyönyörűen összevarrt, másnap már ültem rendesen. Persze tudom, hogy ez nem a borotválkozáson múlt, de biztos nem vált hátrányomra.
2014. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Julie S ***** válasza:

Nekem nem nyultak a szemeremdombomon a (megszokott) meghagyott csikhoz. Es nem is borotvaltak at, amit en mar megcsinaltam magamnak.


Ha biztosra akarsz menni, akkor kerdezd meg a korhazban, ahol szulni fogsz, hogy mi a szokas naluk.

2014. júl. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

off: itt csak gáttájékon borotválnak ha kell, a kis csík senkit nem zavar. Persze máshol lehet hogy más a szokás.


Én leborotválnám. Mégse egy idegen borotválja életlen borotvával....

2014. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%

Kétszer szültem, mindkétszer megigazították az engedélyemmel a kórházban. A gát miatt és fent a bikinivonalnál (a második faros volt és felkészültünk a császáros vágásra is).

Egyébként pont a fertőzésveszély miatt borotválnak. Például, hogy ne varrjanak be véletlenül egy bacikkal teli szőrszálat, amit nem lehet rendesen letisztítani.

2014. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is borotválnak, nem muszáj de azért érdemes, főleg gátmetszés miatt.

Gondolj csak bele ott azért végez egy bemetszést amivel a szőrt is beviheti a szövetek közé ha nincs leszedve, az meg szinte biztos, hogy ettől begyullad... :-/

Én borotválva megyek, de mivel a nagy pocimtól a gáttájékom teljesen láthatatlan számomra, így vakon űzöm a mesterséget és majd megkérem, hogy azért igazítsa ki. De kevesebb és rövidebb szőrrel könnyebb dolga lesz szerintem. :)

2014. júl. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!