Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel győzzem meg a páromat,...

Mivel győzzem meg a páromat, hogy ne legyen ott a kórházban?

Figyelt kérdés
Párom ma felhozta, hogy amikor szülni fogok akkor ő is ott lesz majd a kórházban. (nem lesz bent a szülőszobán) Szerintem felesleges ott várakoznia ki tudja mikorra lesz meg a baba és majd inkább telefonálok neki, ha megszültem. Mit tegyek? Ezt nem akarja megérteni.
2014. júl. 30. 23:12
1 2 3
 1/26 anonim válasza:
95%
Teljesen természetes hogy ott akar lenni hiszen az ő gyereke is
2014. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem teljesen érthető és természetes dolog, hogy bent akar lenni, ha nem is a szülőszobán, legalább bent a kórházban, és én a helyedben örülnék ennek, mert ez azt jelenti, hogy annyira izgatott, hogy amint megszületik a gyereketek, azonnal látni akarja őt, tartani a kezében :) Nem is értem, ez neked miért jelent problémát, nem te várakozol majd, hanem ő, és ő ennek árán is bent akar lenni.

Nem kell őt győzködni, mert ez csak felesleges feszültséget kelt majd kettőtök között, inkább bátorítsd őt, örülj annak, hogy ott lesz.

2014. júl. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
98%
a gyermek szuletese az egyik legszebb/legfontosabb dolog egy ember eleteben. az lenne a furcsa ha nem akarna a kozeledben lenni, en teged nem tudlak megerteni.
2014. júl. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
98%
Miért akarod megfosztani az élménytől, hogy ott legyen a gyermeke születésénél, hogy a kezébe fogja a pár perces babát? Órák is eltelnek, mire telefonálni tudsz. Fordított esetben, ha a párodat műtenék, te tudnál otthon várni, hogy hívjon?
2014. júl. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
69%

Én örülnék, ha ott lenne, nemhogy a kórházban, de a szülőszobában is, és segíthetne nekem.

DE!

Nem vagyunk egyformák. Ilyenkor mindig a szülő nő számít, és ha téged valamiért frusztrálna, hogy ott van, akkor jobb, ha otthon marad. Ha neked ez tényleg fontos, akkor simán megértheti szerintem.

2014. júl. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
67%

Értsed meg, hogy ott a helye.

És miért nem megy be a szülésre? Én bent voltam...

36F

2014. júl. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
89%
Semmit ne tegyél, örülj neki, ha ott van. A kicsi ugyanúgy az övé, mint a tied, ne akard kisajátítani a szülést magadnak. Ez nem a te magánügyed, hanem kettőtöké.
2014. júl. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

te miért nem szeretnéd, hogy ott legyen?

ha nincs bent akkor sok mindentől megfosztod. tegyük fel, csak kint ülne. akkor amint megszületik, behívják, még a köldökzsinórt is elvághatja. 2 órás megfigyelésen lesztek, addig ő is ott lehet, dajkálhatja a csöppséget.

ha felhívod szülés után, akkor ezektől megfosztod, ráadásul sok kórházban már csak üvegfalon keresztül láthatja, nem foghatja meg.

szerintem nagyon gonosz dolog megfosztani őt az első pillanatoktól.

férjem a szülésnél is végig bent volt, 16 órát vajúdtam, nekem jó volt, hogy tudtam neki szólni, belemarkolni a lábába :P vagy csak épp egy vizes törcsit kérni, hogy megtörölje az arcom :)

de ha ezt nem szeretnéd, azzal sincs semmi baj, de a kórházban legalább hagy tébláboljon!

2014. júl. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Az én férjemet hazaküldték, amikor elment a magzatvíz, hogy ez még jó sok idő lesz, majd szólunk, addig pihenjen. Köss kompromisszumot, ne akkor szólj, amikor már megszültél, hanem amikor már csak egy-két óra van hátra, hadd legyen ott azonnal.
2014. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem meg az a furcsa, hogy te nem érted meg, hogy élete legszebb, legmeghatározóbb és megismételhetetlen pillanatában ott akar lenni!

Felesleges a saját gyerekére várnia?

Ez nem csak a te gyereked lesz!

Mi ez, hogy majd telózok ha lebabáztam álljunk már meg...mi a probléma?

Ez egy családi esemény nem magánprogram.

Olyan ez neki, mintha a közös nagy élményből ki akarnád zárni gondolkodj egy kicsit.

Ez kettőtök nagy napja.

Nem egy túlóráról van szó, hogy majd szólok ha végeztem és akkor értem jöhetsz.

Nekem ez állati nagy érzéketlenségnek tűnik pláne egy kismamától, aki épp arra készül, hogy szülő legyen...pont úgy, mint az apuka.

Fontos ez az ember neked? Nem bántásból de tényleg...az érzései, a vágyai, a jelenléte...vagy csak a szülés nem akkora kaland?


Neked lehet, hogy mindegy de gondolj csak bele, hogy annak a nyomorultnak, milyen lesz otthon tűkön ülni ilyenkor minden normális apa, aki időt tud szakítani rá az ott van, hogy, minél előbb értesülhessen mindenről, ami bent folyik mert a szülés a számára két legfontosabb emberrel zajlik.


És hidd el egy szülés után mindenhez lesz kedved csak telefonálgatni nem viszont ha szereted akkor biztos jól fog esni a törődése.

Kint fog ácsorogni és várakozni, ahogy az mindig lenni szokott évszázadok óta az apáknál és nem fog téged zavarni.


Ha később jön, mint valami kívülálló látogató az, mitől lesz jobb?

A legszebb pillanat, amikor kihozzák a kicsit és megnézhetik. Miért kell ezt halasztgatni?

Ha egy pasi képes otthon ücsörögni, míg a felesége bent kínlódik a szülőszobán hát...talán nem ő az ideális társ.

Ha te kibírod a több órás vajúdást akkor ő is kibírja a több órás várakozást ha ő ezt akarja akkor vállalja.

Ha nem bírja majd hazamegy magától vagy lemegy a büfébe de közel lesz hozzátok, neked ezzel nem kell foglalkozni bízd rá.

Örülj neki, hogy ott akar lenni és ne bántsd meg ilyenekkel.

Ő el lesz kint te meg bent magadra meg a gyerekre figyelj.

Ha olyan zavaró a dolog akkor kérd meg, hogy keveset maradjon mert pihenni akarsz és ne pörögjön túl és ennyi.


Az én barátnőm is 16 órát vajúdott császározás előtt és elmondanám, hogy egyetlen orvos vagy nővérke se törte össze magát, hogy vele foglalkozzon.

A párja volt az egyetlen és legnagyobb segítség és megnyugvás.

2014. júl. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!