Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A császármetszésnél alkalmazot...

A császármetszésnél alkalmazott gerincérzéstelenítéstől le lehet bénulni? Ti hallottatok már ilyenről?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha rossz helyre szúrnak lebénulhatsz tőle./nekem 2 volt/

De én még nem hallottam ilyenről.

2010. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az EDÁ- ra gondolsz? Én természetes módon szültem EDÁ- val 1 éve és hál isten nem bénultam le, a szobatársam sem. Szerintem nem lehet lebénulni tőle még nem hallottam ilyesmiről mert ha igen biztosan nem alkalmaznák.
2010. jan. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem simán rosszul is elsülhet a dolog, de ennek kicsi az esélye!!! Nem véletlenül tanulnak annyit azok az orvosok:-)))Nekem 2 volt: Az elsőnél 66-SZOR MEGSZÚRTÁK A GERINCEM ÉS NEM TUDTÁK BEADNI!!! De nem bénultam le:-))))

A másodiknál első szúrásra sikerült:-))

2010. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocsánat CSAK 6-SZOR!:-)) VÉLETLENÜL KÉTSZER NYOMTAM MEG A HATOST:-))
2010. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg, ha rossz helyre szúrják. Bármilyen, gerinc-érzéstelenítésű műtétnél megeshet a dolog, mint pl. császár.

Én nem ismerek ilyet, aki lebénult volna.

Ezért íratnak alá veled papírt, ne hibáztathasd őket, ha netán mégis megesik veled...

2010. jan. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha megsértik a tűvel a gerincvelőt, akkor annak lehet ilyen következménye, de ennek elenyésző a valószínűsége.
2010. jan. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm anyukája lebénult 35 évvel ezelőtt. Azóta biztos minimálisra, vagy 0-ra csökkent az ilyen műhibák száma.

Rajta kívül még nem is hallottam ilyen esetről soha.

2010. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az EDA-t nem a gerincbe szúrják, hanem közvetlenül melléje.


Van olyan, hogy spinális érzéstelenítés, de az más, és lejjebb adják be, mint az EDA-t.

2010. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én szerettem volna EDA-val szülni, de nem vállaltál az orvosok az beadást!


Nálunk a családban magas a rizikó faktora a vérrögképződésnek(trombophilia) és az érelmeszesedés is már a problémás kategóriába tartozik. Ez a vérvizsgálat 3 hónapos- a 25. héten vették le a vért, és a 35. héten tudtam meg az eredményt (úgy, hogy előre vettek az országos listán a szülés közeledése miatt), szóval ekkor tudtam meg,hogy egy orvos sem vállalta a magas lebénulási esély miatt a beadást a Bajcsy kórházban.


A vicc az, hogy csak a 4. szülésorvos vette figyelembe, hogy valószínű nagyon rossz a vérem az EDA-hoz. A többi simán beadta volna, pedig az előző 3-nak is mondtam a vizsgálatoknál, hogy adjanak beutalót az angiológiára (itt végzik a vizsgálatot, de csak ha komoly indok van rá).

Szóval addig kerestem a szülészorvosom, amíg meg nem kaptam a beutalót, mert én nem akartam rizikózni, és azt hallottam valahonnan még régebben, hogy ilyen esetben történik a bénulás.


Végül természetesen szültem meg 4 kg-s kisfiam, és bár mikor beigazolódott, hogy nem kaphatok EDA-t,akkor otthon sírógörcsöt kaptam, de a kiírás napja előtt 2 héttel teljesen lenyugodtam. Utána olvastam mindennek, és szülés alatt vizualizáltam, tudatosítottam, és ez is sokat segített. Bár az utolsó 2 óra leírhatatlan fájdalommal járt.

2010. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert amikor a fiamat szültem úgy kaptam gerincérzéstelenítést (császárnál szerintem nem ugyanaz mint az EDA, de lehet igen, mert talán az EDÁ-nál nem zsibbasztanak le alulról, de majd ti válaszoltok) és úgy eltaláltak valami idegpontot, hogy úgy éreztem mintha megrázott volna az áram, egy másik műtétnél meg semmi. Ha belegondolok, hogy ők is csak emberek és tévedhetnek ( egy rosszul sikerült éjszaka) és máris ott a bibi. Nahh ezért kérdeztem, azért szerintem még nem 0 az esélye rá :(
2010. jan. 11. 20:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!