Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a korához képest nagynak...

ReniAdam kérdése:

Ha a korához képest nagynak ítélik a babát akkor megindítják a szülést?

Figyelt kérdés
Az összes eddigi ultrahangon azt mondtàk hogy nagyon nagy a babám. Kedden megyek a 38 hetes ultrahangra. Mondhatják azt hogy túl nagx a baba és megindítják a szülést? Valaki volt hasonló helyzetben?
2014. aug. 1. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én csak a mérésről tudok nyilatkozni, egyrészt ahány orvosnál voltam annyi mindent mért, másik pedig szülés előtt 1 héttel 3000g nak becsülték a babám, 4100g 62 cm született hüvelyi úton. Attól függ mennyire nagy, de csak méret miatt nem hiszem hogy indítanak.
2014. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Én a második gyerekemet ügyeletesnél szültem. SZTK-ba jártam be terhesgondozásra. Kifogtam egy aprólékos, mindent hatszor megvizsgálós dokit.

Ahogy közeledtem a terhesség vége felé kezdtem úgy érezni magam, hogy a doki egyáltalán nem ért a nőgyógyászathoz. Igazából a diplomáját sem tudom, hogy honnan szerezhette.


Lényeg a lényeg, hogy 35 hetesen lemérte a lányomat 5800 g környékére.

Onnantól kezdve végig azzal jött, hogy 6-7 kilós gyereket fogok szülni és remélhetőleg nem fogok oda lent szétszakadni.


3210 g született a lányom. :)

2014. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 héttel mindig nagyobb volt a babám, mint a kora, de eszébe sem jutott senkinek idő előtt megindítani a szülést. Magától indult meg és 39+4 napra született 3900 grammal és 55 cm-el.
2014. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is végig nagynak mérték a fiamat, a kiírt időpont előtti napon reggel közölte velem az orvosom, hogy felesleges tovább várni, úgysem férne ki természetes úton, úgyhogy délutánra cuccoljak össze és megcsászároz. Én nem bánom, hogy így alakult, 58 cm és 4750 gramm volt a fiam (biztos nem tudtam volna megszülni), de nekem is szinte az utolsó pillanatig húzta a doki az időt.
2014. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nekem mindig nagyobb lett a BPDm. Kb 4 héttel nagyobb mint amennyi iős a baba. 33 hetesen egy 38 hetes babáénak felelt meg. A harmadik doki volt aki 4héttel nagyobbnak ítélte meg. Most lépek a 38.hétbe és mennek kell ultrahangra. Ezért érdekelt hogy a nagyság miatt megindíthatják e. A barátnőmet ugyan abban a kórházban vizsgálták. Azt mondták Neki hogy minimum 4 kilós lesz a babája. 4650grammal született.
2014. aug. 1. 12:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Mekkorának mérték a Bpd-t?
2014. aug. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
33 hetesen 95nek. Azt mondta a doki hogy az nagyon nagy egy 33 hetesnek. Kedden megyek az utolsó UHra a 38 hetesre.
2014. aug. 3. 12:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem szülés előtti napon volt 100 Dpd, és végük 38 cm fejkörfogattal született.
2014. aug. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 37. héten megnyílt a méhszáj és csak tapintásra mondták, hogy elég nagy a baba, ne várjunk tovább, mert baj lesz, ha otthon folytatódik ez tovább. (3800g ra tippelték korábban 4D-n) Beindították, természetes szüléssel 1,5 óra alatt sikerült komplikációmentesen. 5200g, 62cm lett. Örültem, hogy így döntöttek, de a méhszáj volt az ok, nem a baba mérete.
2014. aug. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!