Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésem előtt 28 nappal...

Szülésem előtt 28 nappal szeretnék szülési szabadságra menni, milyen papírokat kell vinnem a tb-hez?

Figyelt kérdés
Tavaly több munkahelyem volt, a mostaninak viszont nincs tb kifizetőhelye, gondoltam a gyorsabb ügyintézés miatt én intézném.
2010. jan. 12. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Oep.hu-ról le kell tölteni a nyomtatványt+a pótlapokat, figyelj oda rá, hogy a "jövedelemigazolás eü-ellátás megállapításához" űrlap több munkahely esetén havonta jól legyen kitöltve, mert azt komolyan veszik. Mellékelni kell az első orvosi igazolás másolatát a terhesség megállapításáról, ill. a terheskönyv 1-4 oldalainak (az a lényeg, hogy az adataid és a szülés várható időpontja szerepeljen rajta)másolatát.
2010. jan. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

- Foglalkoztatói igazolás + pótlap (letölthető)

- nyilatkozat tgyás-hoz (letölthető)

- Jövedelemigazolás + pótlap (sorszámozott, oep-nél lehet megvenni, vagy a munkáltatódnál van)

- Igazolvány a biztosítási jogviszonyról (rózsaszín kiskönyv, a munkáltatónál van)

- Terhes kiskönyv (lefénymásolják)


azt hiszem, ennyi.

A legegyszerűbb, ha utánaolvasol az oep.hu-n, és utána felhívod őket, megkérdezed, ami nem világos.

Nekem nagyon kedvesen segítettek, én ugyanúgy magam intéztem, mert a munkahelyemen nincs konkrét személyis és nem nagyon értettek hozzá.

2010. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Amiket írtatok akkor is kell, ha korábban megyek szülési szabadságra? Tehát mikor a gyerek még nem született meg? Mert az egyik papíron ki kell tölteni a gyerek adatait, de ha korábban kezdem el kérni akkor hogy írjam be oda az adatokat?
2010. jan. 12. 16:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen azt kihagyod.

Azért van rajta, mert később ugyanezt kell beadni a gyed-hez is, akkor meg már megvan a baba.

2010. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. nekem a tb-nél két papírt adtak, az egyik a foglalkoztatói igazolás a másik meg egy nyilatkozat terhességi gyermekágyi segély megállapításához, de akkor gondolom ez a második se kell, mivel azon is az van mikor megszületett a gyerek.
2010. jan. 12. 16:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Hidd el, hogy az a két papír kell csak plusz, amit írtam (kiskönyv másolat, igazolás a terhességről) és a letölthető nyomtatványok az oep.hu-ról. Nem kell a rózsaszín kiskönyved a munkáltatódtól, ill. nem kell a szigorú számadású "jövedelemigazolás az eü. ellátás megállapításához" nyomtatvány sem, csak azokról a munkahelyekről, ahonnan az elmúlt egy évben kiléptél, mert az csak akkor adják ki. Ha a jelenlegi munkahelyedről még nem léptél ki, tőlük a foglalkoztatói igazolás + a pótlapok kellenek, de mindenképpen le kell pecsételniük, aláírniuk a papírjaidat, nélkülük nem tudod beadni.

Hidd el így van, bérszámfejtő vagyok (rengeteg ilyet adtam be)+jan 24-re vagyok kiírva és jan 1-től kértem a tgyás-t.

2010. jan. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]



Az kérelem benyújtása

A terhességi-gyermekágyi segély iránti kérelem szóban is előadható, azzal, hogy a szükséges

nyomtatványokat és a következő esetekre felsorolt igazolásokat is be kell nyújtani.

A jelzett iratok csatolására azért van szükség, mert a szóban előterjesztett kérelem nem elegendő az

elbíráláshoz, ha a jogosultságot megalapozó – az előzőekben említett – okmányt, illetőleg igazolást

nem nyújtják be.

A felsoroltakon túl, az irányadó időszak jövedelmét igazoló jövedelemigazolást, szükség szerint

csatolni kell.

A foglalkoztató a kérelem beérkezését és az igazolások átvételét (beérkezését) hitelt érdemlő módon

köteles igazolni.

Ha a kérelem benyújtáskor még nem született meg a gyermek

Aki a szülési szabadságot úgy kezdte meg, hogy őt az orvos terhesállományba vette, de még nem szült,

akkor csatolni kell

• a terhesállományba vételt igazoló orvosi igazolást, vagy

• ha a szülő nőt nem vették terhesállományba, a terhesgondozási könyvet,

2010. jan. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!