Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a Bajcsyban szülni?

Milyen a Bajcsyban szülni?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne... Hogy, hol zajlott a vajúdás, szülésnél mik voltak a tapasztalatok? Szülés után hogy zajlottak a napok? Pl: hol pelenkáztatok, mennyire voltak segítőkészek a kórházban? Segítettek- e a szoptatással, köldökápolással kapcsolatban? Miket biztosít a kórház? Pl: pelenka? szüléshez hálóing? stb. Tudom, hogy sok és mindenféle kérdés, de már a terhesség végén vagyok, néha görcsölök is, vannak jóslófájások és nagyon izgulok, hogy mi hogy lesz a kórházban. Egyébként Kubicsek Tamásnál fogok szülni, róla is lehet véleményt írni, hogy milyen a szülésnél stb.

2014. aug. 6. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia :D

Én február elején szültem a Bajcsyban. Mivel túlhordtam 40+5 napra befektettek, akkor voltak vizsgálatok állandóan (UH, NST, orvosok nézték a méhszájam). Hétfőn feküdtem be, mivel a kifejezetten a kismama részen nem volt üres szoba így a nőgyógyászati részen kaptam ágyat(amúgy nagyon sokan voltunk úgyh sinte az egész osztályon csak várandósok voltak), még aznap csináltak egy próbát, hogy hogyan reagál a szervezetem és a baba az oxoticinra, mert ha nem indul be a szülés ezzel indítják! Kedden megvizsgált a főorvos és mivel mondta h kevés a magzatvíz így szerdán beindítják ha benne vagyok. Hát benne voltam. Szerda reggel beöntés, borotválás, burokrepesztés és már csöpögött is az oxitocin, 12 órán keresztül adtak egyre több és erősebb oxit de nem reagáltam rá, de a nappalos orvosok úgy voltak vele h majd egyszer jön a fájás, viszont az éjszakás orvos megvizsgált és mondta h így sosem fogok szülni így megcsászároztak. Nagyon kedves szülésznő volt, mindenbe segített és nem rakott ki éjszakára magamba a szomámba vissza hanem maradhattam a szülőszobán, éjszaka is többször bejött, beadta azokat a gyógyszereket amik kellettek, ablakot nyitott ha kértem, segített inni, nagyon szupi volt. Reggel segített a szobámba menni, cuccaim odahozni.

Nekem mondjuk másnap reggel jött a párom így a babáért nem kellett olyan messzire elmennem mert kicsit fájt a seb. Pelenkázó minden szobában van, hűtő v szekrény tetején. 1-2 csecsemős nem volt olyan segítőkész meg nem tetszett neki h beadom a gyereket első éjszaka! de rajtuk kívül nagyon kedves volt mindenki, a nővérek kifejezetten! A fő csecsemős meg mutatta h szoptassak, mit kell a köldökkel csinálni, hogy kell pelenkázni. Babának vinni kell textil pelust, kis sapit, meg kis kesztyűt, pelenkát, meg 1 cumisüveget nem árt ha van (persze nem muszáj használni).


Bocsi hosszú lett... ha van kérdésed írj nyugodtan! Remélem érthető!

2014. aug. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ja azt kihagytam h a köldök ápoláshoz a vattát és az alcoholt biztosítják! És ruhát is adnak de ha akarod a tiedbe öltöztetik!
2014. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi nagyon, nem baj, hogy hosszú lett, inkább annál jobb :)Pelenkából te mennyit vittél a babókának?
2014. aug. 6. 15:33
 4/14 anonim ***** válasza:
Mindenki nagyon kedves és segítőkész, de a körülmények szerintem rosszak. Nincs elválasztva egy ajtóval sem a szülészet, bárki jöhet-mehet amerre akar.
2014. aug. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

húúú pontosan nem tudom fél csomag liberót és fél csomag dm-est! biztosra mentem h elég legyen!



az igaz, h tényleg nincs elválasztva de én nem bántam mert így a párom nem csak 3 nap után babázhatott na meg mindenbe segíthetett.

2014. aug. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ja és a kaja nem a legjobb... én vittem be magamnak kenyeret, vajat meg ilyeneket... na meg a párom hozta általában az ebédet :D
2014. aug. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia! Februárban szültem a Bajcsyban, mikor beértem Kubicsek volt az ügyeletes doki, a szobatársamnak pedig ő volt a fogadott dokija. Jó kezekben van, ő is nagyon elégedett volt vele. Az IKEÁ-s szobában vajúdtam, végül császár lett. Mindenki abszolút profi volt, nagyon nagyon elégedett vagyok. Pelenkázó van a szobában, van vatta és alkohol, ha elfogy a csecsemősöktől lehet kérni. Köldökápolást, pelenkázást megmutatták, alá is íratták, hogy megmutatták. Szoptatásnál nagyon sokat segítettek nekem. Én azt hittem nem fogok tudni szoptatni, de nagyon erőltették, és nagyon hálás vagyok, hogy ennyit segítettek benne. Amire a babának szüksége van: pelenka, textilpelenka (több), popsitörlő, popsikenőcs. Ruhát adnak, de kesztyűt és kis sapkát vigyél neki. Majd csak a hazajövős ruhát kell vinni. Magadnak: hálóing, törölköző (több), tisztálkodó eszközök, evőeszköz, tányér, pohár, betét, bugyi, papírjaid, sok sok folyadék, papucs (2 db), szoptatós melltartó, melltartó betét, mellápoló krém, köntös, wc papír, zsepi,ja cumi, cumisüveg még a babának.


kb ennyi jut most eszembe, írj nyugodtan ha van még kérdésed:-)

2014. aug. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A kaja nekem szinte ízlett, pedig elég finnyás vagyok. a levesek egész jók voltak. Nem értem azt a válaszolót, hogy nincs elválasztva a szülészet. Hogy érted. Ugyanúgy ajtó van, amin csengetni kell ha be akarsz menni
2014. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egészen megnyugodtam! :)
2014. aug. 7. 13:32
 10/14 anonim ***** válasza:

2010-ben szültem a kislányomat, Dr Kubicsek Tamáshoz jártam terhesgondozásra az sztk-ba. A szülésnél pont ő volt ügyeletben, így olyan volt, mintha fogadott orvosom lett volna. :-) Nagyon rendes, segítőkész volt, a két nappal utánam szült szobatárs anyukának ő volt az orvosa. Nem tudok rosszat mondani, szülés alatt oldott volt a hangulat, viccelődött.

A kórház is rendben van, nekem nem volt bajom a kórházi kajával, szerintem jó is, ha azt eszed, amit ott adnak, egyrészt, hogy ne terheld túl magad a szülést követő napokban, könnyebb a széklet is, ha ahhoz tartod magad, amit a kórházban adnak. Madártejet ha tud készíteni neked valaki, akkor az nagyon jó!

2014. aug. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!